Amerikalı varmı?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Amerikalı varmı?

İleti Safariali » 09 Mar 2016, 21:50

Herkese iyi akşamlar
Sayın üyeler acaba amerikan arabaları hakkında bilenlerimiz kullananlar veya tanıyanlar ne dersiniz mitsubishi galant crysler stratus bu araçları. ..kullanabilir miyiz canım ülkem şartlarında
Saygılar

Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti SKDFORMAN » 10 Mar 2016, 00:44

American kullanan kişiler genelde maddi durumu iyi kişiler. American araçları genelde çok yakıt tüketmeleriyle meşhur. Ülkemizde yedek parça sıkıntısı yok diyebilirim. Yeterki paradan bahsedin, istediğiniz parçayı istediğiniz ülkeden getirtebilirsiniz :) Öte yandan büyük şehirlerde eski model americanlarda dahil olmak üzere american araçlarla uğraşan bi kaç usta bulabilirsiniz.

Mitsubishi Galant'a gelince; Bu araç bildiğim kadarıyla japon. Senelerdir Japon ve Amerikanlar kullananlar arasında tatlı bi çekişmede görüyorum. Özellikle Amerikan kullananlar ile mitsubishi ve toyota kullanıcıları bunlar. Bildiğim kadarıyla şuan itibariyle bile Amerikada American ve Japon araçları çok sık kullanılan ve tercih edilen araçlar.

Galant, 1990 model civarı olanı bi kere binmiştim ve hayran kalmıştım. O zaman araştırmıştım biraz. Parça sıkıntısı yüzünden uzak durmamı söylemişti japon tamirciler. Parça sıkıntısıda dediğim gibi y.dışından çözülür belki ama 90 model araca ciddi maliyetler gerektirebilir.
Dip Not: Biraz araştırdım,en aktif sitede şuan için 30 tane satılık galant var ülkemiz nezlinde. stratus ise 40 tane var
İki araçta çok güzel araçlar bu arada :) Durumu tamemen "duygusal" yönden değerlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum ;) :idea:
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir