Alırsak hepimiz Ölücez!

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Alırsak hepimiz Ölücez!

İleti loveskoda » 22 Ekm 2007, 00:42

Çinliler çıkarma yapıyor......

Geely Anadolu Grubu’yla geliyor

Hürriyet Gazetesi otomotiv editörü Emre Özpeynirci'nin bu haftaki yazısı

Çinli otomobil markalarının hem Avrupa’ya hem de Türkiye’ye girme çabaları otomotiv sektörünün son yıllarda en çok tartıştığı konuların başında geliyor. Özellikle son 1 yıldır, geldi geliyor, girdi girecek diye bir çok haber yapıldı, kaliteleri, güvenli olup olmadıkları sürekli tartışıldı.

Sonuçta, Çinli Chery bu tartışmalar arasında hükümetten onay alarak Türkiye’ye sivrilen ilk marka oldu. Mermerler Grubu’nun Türkiye distribütörü olduğu Chery, Türk ortağının başarılı bir manevrasıyla seçim öncesinde hükümetten onay almayı başardı. Chery, şimdi Türkiye genelinde bayiler kurarak en geç yıl sonunda modellerini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Açıkçası, Chery’nin onayları nasıl aldığı ve bu konuda hükümeti nasıl ikna ettiğinin detaylarını şu an için bilmiyoruz. Mermerler Grubu bu konuda ser verip sır vermiyor. Ama bildiğim kadarıyla yeni hükümet, onay alan Chery’nin şartları yerine getirip getirmediğini çok sıkı denetimlerle kontrol ediyor. Bu arada Chery’le birlikte Hintli Mahindra ve İranlı Samand’ın da aynı dönemde hükümetten onay aldığını belirtmekte fayda var. Bu da Türk otomotiv sektöründe rekabetin 3 yeni markayla iyice kızışacağını gösteriyor.

Bu gelişmeler yaşanırken, diğer büyük Türk grupları da boş durmuyor. Çinli markalarla ilgilenen bir çok grubun olduğunu biliyoruz. Bu gruplardan biri de Anadolu Grubu. Bünyesinde Kia, Isuzu ve Lada gibi otomotiv markalarını bulunduran Anadolu Grubu’nun Çinli Geely ile yakından ilgilendiğini biliyordum. Hatta bu marka için yine başka büyük bir grupla yarış halinde olduğunu da duyuyordum. Geçtiğimiz hafta Anadolu Grubu’nun Geely’nin distrübütörlüğünü aldığını öğrendim. Bu konuda imzalar atılmış. Ve aldığım ilk duyumlara göre Anadolu Grubu, Çinli marka için Avrupa’dan onayları bekliyormuş. Onayların alınmasıyla 2008 yılının ilk çeyreği ve ortasında ikinci Çinli markanın da Türkiye’de satılmaya başlanacağı söyleniyor. Anadolu Grubu Geely’i diğer markalarından ayrı tutacakmış. Geely’nin Türkiye’de satılacak ilk modeli ise CK olacağı söyleniyor. Bekleyip göreceğiz. Ama benim bu noktada merak ettiğim, Chery’nin açtığı kapıdan Geely’nin Türkiye’ye daha rahat girip giremeyeceği.

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 22 Ekm 2007, 00:47

fiyatları ne olacak bu arabaların
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 22 Ekm 2007, 00:51

[quote="ilk aşk"]fiyatları ne olacak bu arabaların
[/QUOTE]

Abi ben ölücez diyom. Sen fiyat soruyon.... AAhhh..ah....Cry

Bu arabalar kağıt gibi eziliyor...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PERTT » 22 Ekm 2007, 00:58

kormu gozu mılletın gıdıp almasın
PERTT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 22 Ekm 2007, 00:59

Almayın arkadaşlar zorla mı satılıyor... hepimiz Öleceğiz ne demek Angry
Zaten ortalığı karıştırmak için uğraşıyorlar bu tip başlıklar atmayalım LÜTFEN!!!
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 22 Ekm 2007, 01:43

kullanıcının bilinçli olması gerekir...

aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilk aşk » 22 Ekm 2007, 02:29

kardeş ben sadece fiyatını merak ettim ucuz olursa bizim millet alır kalitesine falan bakmaz

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 22 Ekm 2007, 02:36

ucuz olursa herkes alır. çinli minli kimse dinlemez. şahin doğan alacağına onu alır.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 22 Ekm 2007, 20:52

[quote="ilk aşk"]

kardeş ben sadece fiyatını merak ettim ucuz olursa bizim millet alır kalitesine falan bakmaz

[/QUOTE]

Çok ucuz olacak... 15-16papel falan...ClapClapClapClapConfusedConfusedConfusedConfusedConfused

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ufuk KAPLAN » 22 Ekm 2007, 21:28

ya arkadaslar siz videoları izliyorsunuz almazsınız. ya internetten anlamayanlar?

+ internetten anlayıpta alanlar olacak. Ben bile alırım.

Neden mi?

Her defasında aynısı söylüyorum. Maddi durumu cok iyi olmayan insanlar var. Gidip kendilerine motorsiklet alıyorlar. Cocukları oluyor ve yeri geliyor 4 kişi biniyorlar..

Bu arabalarda motorsiklet parası gibi olacagi icin, sayet ben olsam alır ve binerim. Motor kadar tehlikeli değildir en azından. Karda kıstada binebilirsin.

Olaya hiç bu yönüyle bakıyormusunuz acaba?

+ bu baslıktan ben birsey cıkartamadım. Sen öleceksen zaten, istersen tanka bin yine ölürsün ;)

Saygılar.
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 22 Ekm 2007, 21:42

[quote="Ufuk KAPLAN"] Sen öleceksen zaten, istersen tanka bin yine ölürsün ;)

Saygılar.[/QUOTE]

Zaten birçok kişi böyle düşündüğü için trafik canavarı oluyorWink
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ufuk KAPLAN » 22 Ekm 2007, 22:11

yanlışın var.. Aman ölüm gelcek diye, tırsak tırsak araba sürenlerden çıkıyor hep trafik canavarı ;)
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 22 Ekm 2007, 22:16

bide bunlara kitlesel bomba olan tüp de takarlar !! allah görme canlı bomba olurr!!
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 22 Ekm 2007, 22:26

sahın den ne farkı oluır ki ? onlarda kagıt gibi ve tüplü yani :) en azından sahının konforlusu olur bunlar alınır ve de tutar bence..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir