Samand Satışa sunuluyor.

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Samand Satışa sunuluyor.

İleti loveskoda » 15 Kas 2007, 13:43

İran Khodro Company (IKCO) firması tarafından üretilen Samand marka otomobillerin satışına bu ay içinde başlanacağı bildirildi.

Samand'ın Türkiye Distribütörü MYS Otomotiv'den yapılan açıklamada, bayilik verilen illerde alınan ön taleplerin 1.000 aracı bulduğu duyuruldu. MYS Otomotiv Genel Müdürü Yiğit Seskır, Samand'ın ithalat izninin alınmasının ardından geçen yaklaşık 2,5 aylık sürede hızla yapılandıklarını ve satışa hazır hale geldiklerini kaydetti. Bu sürede, 22 İlde bayilik verdiklerini, bu illerde bayilerin aldıkları talebin 1.000'e ulaştığını vurgulayan Seskır, dünyanın 14. büyük otomobil fabrikası olan IKCO'da üretilen araçların Türkiye'ye gelişinin hızla sürdüğünü, servis, yedek parça, uzman kadroların eğitimi gibi konuların da tamamlanmasıyla birlikte satışa başlayacaklarını ifade etti. Seskır, fabrikaya ilk etapta 3.000 araç siparişi verdiklerini, gelen yoğun talep nedeniyle bu rakamı 5.000'e çıkarmak için görüşmelerin sürdüğünü, görüşmelerden olumlu sonuç alacaklarını umduklarını dile getirdi. Seskır, 22 ilde bayi ve servis ağlarının tamamlandığını, Kasım ayı sonuna kadar 35, Aralık sonuna kadar da 45 ilde bayi ve servis anlaşmalarını tamamlayacaklarını söyledi. İstanbul'da 6, Ankara'da 3, İzmir'de 2, diğer illerde birer bayilik vermeyi planladıklarını belirten Seskır, 19 bin 900 YTL'den satışa sunulacak Samand LX modelinin yanında IKCO firması tarafından üretilen Soren ve Pars modellerini de önümüzdeki dönemde Türkiye'ye getireceklerini bildirdi.

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ufuk KAPLAN » 15 Kas 2007, 20:58

Güzel Araba :D
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 15 Kas 2007, 21:24

biraz mitsubishi yi andırıyor ve 90 lı yılların ortalarındaki tasarım anlayışıyla biçimlendirilmiş.  Haa bizim böyle bile olsa bütünüyle ürettiğimiz " bizim arabamız" diyeceğimiz bir araç var mı? YOK!  lafta onlar iranlı onlar hintli onlar bilmem ne diyoruz ama şunun gibi bir arabamız bile yok bu kadar güçlü potansiyeli, üretme yeteneği olan gelişmek isteyen bir ülkeyiz ancak hala montajcılıktan öteye gidemedik
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 15 Kas 2007, 21:27

[quote="firemoon"]biraz mitsubishi yi andırıyor ve 90 lı yılların ortalarındaki tasarım anlayışıyla biçimlendirilmiş.  Haa bizim böyle bile olsa bütünüyle ürettiğimiz " bizim arabamız" diyeceğimiz bir araç var mı? YOK!  lafta onlar iranlı onlar hintli onlar bilmem ne diyoruz ama şunun gibi bir arabamız bile yok bu kadar güçlü potansiyeli, üretme yeteneği olan gelişmek isteyen bir ülkeyiz ancak hala montajcılıktan öteye gidemedik[/QUOTE]

Bizim otomobilimiz: www.etox.com.tr

ErtexTürkOtomotivSanayi
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Kas 2007, 21:39

İranlıları her zaman takdir etmişimdir. Gerici, aşırı islamcı falan ama Amerikaya nanik yapacak kadar cesur bir millettir. Ordusu tahmin edilenin aksine dünyanın sayılı en güçlü ordularındandır. Bizden falan güçlüler yani ne dersek diyelim...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 15 Kas 2007, 21:41

[quote="skoda-auto"][quote="firemoon"]biraz mitsubishi yi andırıyor ve 90 lı yılların ortalarındaki tasarım anlayışıyla biçimlendirilmiş.  Haa bizim böyle bile olsa bütünüyle ürettiğimiz " bizim arabamız" diyeceğimiz bir araç var mı? YOK!  lafta onlar iranlı onlar hintli onlar bilmem ne diyoruz ama şunun gibi bir arabamız bile yok bu kadar güçlü potansiyeli, üretme yeteneği olan gelişmek isteyen bir ülkeyiz ancak hala montajcılıktan öteye gidemedik[/QUOTE]

ErtexTürkOtomotivSanayi
[/QUOTE]

etox bugüne dek üretilmiş en fiyasko arabalardandır. kıytırık bi dizel motoru, ucube bi tipi, ve 85.000 YTL dir. kimse almaz. o paraya cadillac, mercedes, bmw, audi  gibi en prestijli arabaların 0 km lerini alırsınız.

Satış sonrası memnuyetide cabası...

Yemişim etoxu, araba mı sanki...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aytekin041 » 15 Kas 2007, 21:46

skodanın yanından geçemezCool
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 15 Kas 2007, 21:50

ama fiyatıda yanından geçmiyor. benim bindiğim araba 32 bin kayme...
bu 19 bin...

arada 13 milyar var!

ve benim arabamın donanımına ek olarak;

-4 elektrikli cam

-mp3

-ön, arka kolçak

-ön arka sis

-uzaktan kumanda bagaj açma

-elektrikli ayarlanan koltuk

-ahşap ve metal efekt ön konsol

-çift bölgeli klima

bu versiyonu 19.000 YTL

skodadan hiç bir eksiği yok, fazlası var, ama sağlamlığına nasıl güvenecez işte o hepsini siliyor....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 15 Kas 2007, 22:27

[quote="hakanerdogan"][quote="skoda-auto"][quote="firemoon"]biraz mitsubishi yi andırıyor ve 90 lı yılların ortalarındaki tasarım anlayışıyla biçimlendirilmiş.  Haa bizim böyle bile olsa bütünüyle ürettiğimiz " bizim arabamız" diyeceğimiz bir araç var mı? YOK!  lafta onlar iranlı onlar hintli onlar bilmem ne diyoruz ama şunun gibi bir arabamız bile yok bu kadar güçlü potansiyeli, üretme yeteneği olan gelişmek isteyen bir ülkeyiz ancak hala montajcılıktan öteye gidemedik[/QUOTE]

ErtexTürkOtomotivSanayi
[/QUOTE]

etox bugüne dek üretilmiş en fiyasko arabalardandır. kıytırık bi dizel motoru, ucube bi tipi, ve 85.000 YTL dir. kimse almaz. o paraya cadillac, mercedes, bmw, audi  gibi en prestijli arabaların 0 km lerini alırsınız.

[/QUOTE]

Ben güzel, avantajlı araba demedim ki.Tongue 

Türk arabası yok değil... onun için örnek verdim...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 15 Kas 2007, 22:28

doğu ve güneydoğuda çok tutar bu arabalar...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 15 Kas 2007, 22:30

[quote="guvenxoca"]doğu ve güneydoğuda çok tutar bu arabalar...[/QUOTE]

Zaten kapış kapış gidiyomuş.....

Özellikle güneydoğuda...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 17 Kas 2007, 04:43

[quote="skoda-auto"][quote="hakanerdogan"][quote="skoda-auto"][quote="firemoon"]biraz mitsubishi yi andırıyor ve 90 lı yılların ortalarındaki tasarım anlayışıyla biçimlendirilmiş.  Haa bizim böyle bile olsa bütünüyle ürettiğimiz " bizim arabamız" diyeceğimiz bir araç var mı? YOK!  lafta onlar iranlı onlar hintli onlar bilmem ne diyoruz ama şunun gibi bir arabamız bile yok bu kadar güçlü potansiyeli, üretme yeteneği olan gelişmek isteyen bir ülkeyiz ancak hala montajcılıktan öteye gidemedik[/QUOTE]

ErtexTürkOtomotivSanayi
[/QUOTE]

[/QUOTE]

Ben güzel, avantajlı araba demedim ki.Tongue 

Türk arabası yok değil... onun için örnek verdim...
[/QUOTE]  dostum güzel diyorsun ama hani nerde araba? oratada bi resim var saçma sapan uyduruk bir araba modeli var bir de türkçe olmayan tuhaf bir isim var. ama ortada bir araba yok. Türkiye'de zaman içinde böyle girişimler oldu ama sonuca ulaşmadı. içi boş projelerden birisi daha...   o araçla ilgili haberleri ben zaten biliyorum. ve kayda değer olmadığı için ne yazık ki bir arabamız yok diye yazmıştım.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 17 Kas 2007, 12:36

Niye yaw tofaş,anadoL türk markası, doğan şahin serçe kartal türk yapımı değilmi ?
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti ali » 17 Kas 2007, 12:39

[quote="guvenxoca"]doğu ve güneydoğuda çok tutar bu arabalar...[/QUOTE]

güneydoğuda niye tutuluyor onu anlamadım.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 18 Kas 2007, 00:46

[quote="BaTeRRiiSStt"]Niye yaw tofaş,anadoL türk markası, doğan şahin serçe kartal türk yapımı değilmi ?[/QUOTE]  tabi ki değil dostum. bunlar italya da çoktan ömrünü doldurmuş geri teknolojili araçlar. bu tekniği çöpe atacaklarına Türkiye gibi az gelişmiş ülkelere satıyorlar, biz de bunlara araba diye biniyoruz. seçme şansımız olmadığı için yıllarca bunları bize araba diye sattılar. saydığın arabaların hepsi italya fiat patentli ve   bu markanın motor ve şasisini taşıyan araclar biz burada vidalıyoruz yalnızca. üzgünüm ama durum böyle
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 18 Kas 2007, 00:50

crash testini göreyim, sağlam bişeyse bu yaz bunu alıp, içine BRC sıralı attırıp binesim var hani... (Allah izin verirse...) bi araba bize yetmez oldu. önümüzdeki yaza araba düşünüyom, aklım biraz karışık...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ünsal » 18 Kas 2007, 01:16

bir gelsinde bakalım...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti umutkubat » 18 Kas 2007, 16:39

İtalya da 70,80 lerde binilen bizim doğan diye bildiğimiz kasa Türkiye'de 2000 yılına satıldı,kesinlikle Türk tasarımı değil İtalyan'dır,bi kaç resmini görüp çok şaşırmıştım yabancı sitelerde,
yaw bide İmza diye bir oto vardı o ne oldu yahu:)
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir