TOFAŞ Doğan SLX i.e. TEST

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TOFAŞ Doğan SLX i.e. TEST

İleti mehmetunal48 » 25 Mar 2008, 15:49

[quote="Felicia Glx-i"] [quote="loveskoda"] AHHHH aH! Bu arabayı bi de Euro-Encap a soksalardı......[/QUOTE]

Ncap a soksalar parçasını bulamazlar valla veri elde edemezler[/QUOTE]
ClapClapClap 92 tempram vardı 5 ay önce sattım.ben yolda kaldım çok rezil oldum.sekman attırdım.benim sattığım kişide motor yaptırmış.lpg li 25 ykrş yakıyordu.ş.i de ise 30 ykrş yakıyordu.kulakları çınlasın.Ama süspansiyon konusunda hakkını yememek lazım.salıncak gibi sallanıyordu.

mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 25 Mar 2008, 15:52

[quote="fabialife"][quote="98Pickup"]elinize ne geçiyor bu arabaları kötülemekten,90 lı yıllarda başka araba yoktu ki bağdat caddesinin yarışçılarıydı,modifiye ve aksesuar deposuydular ikide 110 a çıkmak önemliydi bir şahini yada doğanı olan ağamızdı paşamızdı,yazı 97 yılına ait burada olumsuz yorum yazanların bazıları o tarihlerde daha çocuklarmış sanırım bilmiyorlar doğan ne demek şahin ne demekti 90'lı yıllarda..haa bu i.e motorluların çıktığı yıllarda belki gerçekten alternatif arabalar olmaya başlamıştı piyasada..sene 2008 de 15-20 yıl öncesinin arabalarını tartışmak saçma skoda favolar çokmu iyi durumdalar bugün..

Ama yeter şu karalama kampanyası..zamanında bakmaya doyamadığımız bindikmi inmek istemediğimiz araçlar için sizleri olumsuz yorum yapmaktan vazgeçmeye davet ediyorum..

[/QUOTE]

aynen katılıyorum, hayatında favorit, formenden başka arabaya binmemiş, o arabaların çıktığı tarihlerde oyuncak araba ile oynayan o günün türkiyesini ve şartlarını bilmeyen arkadaşlar bile buradan atıp tutuyor. 2 124, 1 serçe, 4 şahin,1 doğan,1 slx aldık kullandık ve sattık hepsinden de çok memnundum. şu anda kayınpeder hala şahine biniyor. yerli üretim ford motorlu Anadolların, 4 teker bir motor ve kaportadan başka bir şeyi olmayan renaultlerın yanın bu arabalar yerli mercedesti. şu anda ucuz bir araba alacak olsam formen favorit alacağıma tüplü doğan alırım. bu arabalar neden tutuldu sanıyorsunuz halkın aptallığından değil günün şartlarında halkın istek ve beklentilerini karşıladığı için. vatandaş eski model skoda alıpta çıkmacıda parça arayacağıma arabaya birşey olduğunda dilinden anlayan usta bulmak için sanayi sanayi dolaşacağıma bakkalda bile parçası bulunan her ilçede bile dilinden anlayan tamircisi olan, parça fiatlarının diğer arabaların 1/5, 1/10 olan tofaşı tercih etti. beğenmediğiniz serçe bile 2. viteste 110 yapıyordu. hiç bir tofaşla yolda kalmadım, hiçbiri hararet dahil hiç bir sorun çıkartmadı. bugün hala 10-11 milyara doğan satıldığını sizler yazdığınıza göre demekki bir keremet var bu arabalarda.

beyler yorum yaparken biraz mantıklı ve insaflı olun 1960 senesinde memlekette araba yokken bile bizim skoda taksimiz vardı, ben doğuştan skodacıyım ama herşeye objektif bakarım. skoda kötü araç değil ama unutmayınki skodanın ikinci miladı pal teknolojisini bırakıp volkswagenin ortak olup boch teknolojisini kullanmasıyla başlar. skoda sizin yere göğe sığdıramadığınız arabaların  kötü imajını;  şu anda kendi seğmentinin en başarılı, aksesuar ve donanımlı arabalarını üretip fiatıda makul satmasına  rağmen silemedi. hurdacıda falan bulursanız eğri bacak skodalara, alanın son sahibi olup başına bela olduğu arkadan motorlu 120 L lere falan bir bakın bakalım nasıl arabalarmış. bugün bile ülkedeki bırakın kuş serisini beğenmediğiniz yeni versiyon  tofaş/fiat sayısına ve yıllık satış rakamlarına bakın birde skodaya bakın. fiat alan insanların hepsi aptal değil, adamların o parayı verip bu arabaları alırken bir bildikleri var. ben tofaş/fiat kullanıcılarının skoda kullanıcıları gibi servis ve parça fiatlarından şikayet ettiklerini, yedek parça pahalı diye hurdacılarda çıkma parça aradıklarını hiç duymadım.

YİĞİDİ ÖLDÜRÜN AMA HAKKINI YEMEYİN.! SAYGILAR.
[/QUOTE] helal o0lsun be bilader çok açıklayıcıydın.teşekkürler. bence bu kuş serrisi olayı birazda çekememezlikten kaynaklanıyo bende bindim şahine şu an favo kullanıyorum ve şahin favoya 10 basar bunuda söyleyebiliyorum rahattlıkla selamlar....
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 25 Mar 2008, 15:54

[quote="sinnex"]Benimde anlayamadığım konuda bu zaten arkadaşım, kendi araçlarınızı ancak şahinlerle kıyaslayabiliyorsunuz, kaldiki çıktıkları yıllarda ya renault12TS ya anadol yada tofaş alınabiliyordu... Bende güvenilirdir falan demiyorum... ama sezarın hakkını sezara vermek lazım... [/QUOTE]

arkadaşım ben hiç bir zaman favoritle şahini kıyaslamam aynı kefeye bile koymam ama burda kıyaslanmış bende onlara cevap yazdım motor bakımından tamam doğan daha güçlü ama kaporta bakımından çürüğünde çürüğü ben zaten yazdım tamam zamanının iyi arabasıydı ama neden iyi olduğunuda yazdım kimse renoyu tercih etmiyodu tutulmuyodu edilmiyodu doğal olarak mecburen tofaş alıyolardı şimdi niye reno çok niye tutuluyo ben reonuya sevemem ama şimdide reno devrini yaşıyo bu kadar basit 70 li yıllarda yaşamıyoruz o zamanlar tutuluyo olabilir ama şimdi tutulmuyo neden marka sayısı arttıu ve kalite arttı ne oldu çok sevilen tofaşlar güm aşağıya...
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 25 Mar 2008, 19:38

53 metre duruş mesafesi nuhuhuhaaahaaa Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 25 Mar 2008, 21:01

Arkadaşlar benim karaladığım nokta, bu arabaların 2000 yılına kadar üretilmesi... 1960-2000 el insaf 40 yıl üretilmiş. 1960 larda, 70 lerde belki çok süper arabalardı. Ama 1990-2000 li yıllarda ölüm makinesinden farkları yoktu... Binlerce insanımız bu arabalarda öldü...

Benim teyzem gil bu sizin bayıldığınız şahin ile trafik kazası geçirdiklerinde ARKA KOLTUKTA EMNİYET KEMERLERİ OLMADIĞI İÇİN arkada oturan 1 kişi öldü...

Hala da öldürmeye devam ediyor... Bu otomobillerin bu kadar eski teknoloji ile 2000 li yıllara kadar üretilmesi tamamen para kazanma hırsıdır. Başka bişey deil...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 25 Mar 2008, 22:00

[quote="loveskoda"]Arkadaşlar benim karaladığım nokta, bu arabaların 2000 yılına kadar üretilmesi... 1960-2000 el insaf 40 yıl üretilmiş. 1960 larda, 70 lerde belki çok süper arabalardı. Ama 1990-2000 li yıllarda ölüm makinesinden farkları yoktu... Binlerce insanımız bu arabalarda öldü...

Benim teyzem gil bu sizin bayıldığınız şahin ile trafik kazası geçirdiklerinde ARKA KOLTUKTA EMNİYET KEMERLERİ OLMADIĞI İÇİN arkada oturan 1 kişi öldü...

Hala da öldürmeye devam ediyor... Bu otomobillerin bu kadar eski teknoloji ile 2000 li yıllara kadar üretilmesi tamamen para kazanma hırsıdır. Başka bişey deil...
[/QUOTE] sanki arkadaki kemer olsa takacakmıydı teyzenler merak ettim doğrusu yada kaçımız takıyoruz arkadaki kemeri cvp verebilirmisin selamlar
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 25 Mar 2008, 22:10

ben kesinlikle her koşulda takarım. ayrıca olsaydı takacak mıydı demekle olmaz, üreticilier bu felsefeyle hareket edemezler, takıp takmamak yolcuya kalmış, üreten koymak zorunda.

benim eniştemin bi kartalı vardı, temde giderken teyzemle beraber, ikisi var sadece, önlerine bi kız intihar etmek için atlıyor, eniştem direksiyonu kırıp bariyerlere sürtünerek durmayı başarıyor, bi bakıyor teyzem yanında yok...

kapı açılmış ve teyzem düşmüş. bacağını kırmış, kemik etten fırlamış... Allah var ki üstünden araba geçmemiş. intihar eden kız mı? arkadan gelen adam o kadar hızlıymış kızcağızı göklere fırlatmış. hiç unutmuyorum 1 sene yattı, annem hep ablasına ağlardı...

şimdi önde emniyet kemeri vardı, teyzem takmadı. ama bariyerlere sürtmenin etkisiyle kapı açılıyor, var mı böyle bir şey... olay 1996 da oluyor ve gıpgıcır yepyeni kartal.

ama şu var ki eniştem teyzemi metrelerce öteden kucaklayıp kartalın arkasına yatırıyor, araba hastaneye kadar gidiyor. radyatör boşaltarak, şöfor kapısı açık bir şekilde.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ahmetva » 25 Mar 2008, 22:13

isteyen istediğini alsın neyi tartışıyorsunuz... bırakın yahu insanların sıkıntısı kendine yeter LOL
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti reprisal_hunter » 25 Mar 2008, 22:13

[quote="silverlinemania"]

şahini doğanı beğenen arkdaşalar bu arabaları herkes beğenmek zorundamı acaba bizde kullandık biliyoruz ne olduğunu 2 sene içerisinde çürüyen arabanın nesini övüyosunuz ki şimdi. siz hiç 2 sene içinde çürüyen favorit gördünüz mü ? tamam kabul ediyorum zamanının mercedesiydi ama inanın o zamanlar şimdiki kadar çok marka olsaydı gene kimse bakmazdı onların yüzüne herkesin arabadan anlayışı farklıdır ben geri vitese geçmek için çok çaba sarf ediyosam, aldıktan 2 3 sene sonra araba paslanıcaksa ben ona arabayı sevmem arkadaş bizde varkende sevmiyodum halada sevmiyorum 3 tane aldık hepside 0 km di hepside aradan 2 3 sene geçtikten sonra çürüdü favorit aldık 0 km 14 yaşında şu anda ben geçen sene sadece büyük bi kaza yaptım ki ondan öncesinde bile hiç bişeyi yoktu hiç bi yerinde pas yoktu hangi şahin 13 yaşına kadar hiç paslanmadan gelebilir soruyorum bakım yapmadığın sürece hiç bi şahin 13 yaşına kadar paslanmadan çürümeden gelemez kıyasladığınız arabaya bakın gülerim ben buna ...

[/QUOTE]

KARDEŞ MİLLET KAZIK YEMEYE ALIŞMIŞ KAZIK YEMEK TATLI GELİYOR HERHALDE
Kullanıcı avatarı
reprisal_hunter
CLASSIC
CLASSIC

İleti sılver_exelance » 25 Mar 2008, 22:17

[quote="hakanerdogan"] ben kesinlikle her koşulda takarım. ayrıca olsaydı takacak mıydı demekle olmaz, üreticilier bu felsefeyle hareket edemezler, takıp takmamak yolcuya kalmış, üreten koymak zorunda.

benim eniştemin bi kartalı vardı, temde giderken teyzemle beraber, ikisi var sadece, önlerine bi kız intihar etmek için atlıyor, eniştem direksiyonu kırıp bariyerlere sürtünerek durmayı başarıyor, bi bakıyor teyzem yanında yok...

kapı açılmış ve teyzem düşmüş. bacağını kırmış, kemik etten fırlamış... Allah var ki üstünden araba geçmemiş. intihar eden kız mı? arkadan gelen adam o kadar hızlıymış kızcağızı göklere fırlatmış. hiç unutmuyorum 1 sene yattı, annem hep ablasına ağlardı...

şimdi önde emniyet kemeri vardı, teyzem takmadı. ama bariyerlere sürtmenin etkisiyle kapı açılıyor, var mı böyle bir şey... olay 1996 da oluyor ve gıpgıcır yepyeni kartal.

ama şu var ki eniştem teyzemi metrelerce öteden kucaklayıp kartalın arkasına yatırıyor, araba hastaneye kadar gidiyor. radyatör boşaltarak, şöfor kapısı açık bir şekilde.
[/QUOTE] ben öndeki kemerden bahsetmiyorum konuyu dikkatli okursan arkadaki kemer deniliyo
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 25 Mar 2008, 22:20

neden bahsettiğini anladım, haberim var. ama teyzem önde kemer olduğu halde takmayıp arabadan uçtu, ha millet zaten takmıyor arkayada koymayalım mı desin şimdi üreten?

üreten hata yapmamalı diyorum, bu zorunluluk baştan olmalıydı diyorum, gerisi kullanana kalmış...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 25 Mar 2008, 22:22

Arkada kemer olsaydı emin olun takarlardı. Çünkü şehirlerarası yoldalardı, tatile gidiyorlardı... Artı sadece o da değil, arka kapı açılması sonucu içeriden fırlayan kişi ölüyor... Kemer olsaydı veya kapı açılmasaydı fırlamayacaktı....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 25 Mar 2008, 22:24

bu kapı açılma vakasına çok rastladım. bizim burda apartman görevlisinin biri boş bi asfalt var arka tarafta, arabayı orda biraz hızlıca ama kesinlikle kaydırmadan 360 derece çevirdi, sağ ön kapı aniden açıldı kürt diye son haddine gelip sıkıştı. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sılver_exelance » 25 Mar 2008, 22:25

[quote="loveskoda"]Arkada kemer olsaydı emin olun takarlardı. Çünkü şehirlerarası yoldalardı, tatile gidiyorlardı... Artı sadece o da değil, arka kapı açılması sonucu içeriden fırlayan kişi ölüyor... Kemer olsaydı veya kapı açılmasaydı fırlamayacaktı....[/QUOTE] kardeş sana yeminedeyim 9 senelik şöförlüğüm var. ne trafikte, ne başka bir yerde arkada emniyet kemeri olupta bağlayan görmedim.Bende dahil 
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 25 Mar 2008, 22:26

İşte kuş serisinin güzelliği.... Belki 1960 lı yılların güvenlik(!) standartlarını karşılıyordu ama 90 lı 2000 li yıllarınkini asla...Exclamation
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 25 Mar 2008, 22:26

yemin billah takarım ben. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 25 Mar 2008, 22:28

[quote="sılver_exelance"][quote="loveskoda"]Arkada kemer olsaydı emin olun takarlardı. Çünkü şehirlerarası yoldalardı, tatile gidiyorlardı... Artı sadece o da değil, arka kapı açılması sonucu içeriden fırlayan kişi ölüyor... Kemer olsaydı veya kapı açılmasaydı fırlamayacaktı....[/QUOTE] kardeş sana yeminedeyim 9 senelik şöförlüğüm var. ne trafikte, ne başka bir yerde arkada emniyet kemeri olupta bağlayan görmedim.Bende dahil [/QUOTE]

Ben takarım, ben arabada olduğum sürece arka koltukta oturanlar da takar.
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 25 Mar 2008, 22:51

ŞAHİNİN YERİNE ALBEA-PALİO ÇIKTI ESKİLERİ KÖTÜLEMEYİN DİYORSUNUZDA YENİLER ÇOKMU İYİ SANKİ  ??????1 SENE PALİO KULLANDIM   1600 CC 101 HP  ARABA ÇOK SERİ İDİ AMA GİTTİĞİ GİBİ DURMUYORDU DURAMIYORDU..100 KM DE 12 LİTRE BENZİN İÇERDİ.BENCE ŞAHİN KARTAL SERCE DE İYİ DEĞİLDİ ŞİMDİLERDE PALİO ALBEA DA İYİ DEĞİL. ARKADAŞIMIN PALİO S İ VARDI BİZ DİYORUZ ÇEKOSTAVAKLAR 93 LERDE ÇALMIŞLAR PARCADAN DEVİR SAATİ KOYMAMIŞLAR AMA PALİO S DE DE DEVİR SAATİ YOKTU.ANTEN YOKTU.VS  VS .FIAT Thumbs%20Down
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir