yeni ford focus

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yeni ford focus

İleti lazianke » 17 Nis 2008, 13:39

Bir senfoni düşleyin. İcra edilirken kullanılan enstrümanları şöyle bir gözünüzün önüne getirin. Radyatör ızgarası ve ön panelden oluşmuş bir kontrabas, diferansiyel tanburası ve aks çubuklarından bir çello ve bu çelloya ait silecek kolundan bir yay, arka kapı iç panelinden  bir arp, egzoz borusundan mütevellit bir fagot ve motor dış koruma kapağından bir ritm… ”Ode to a Ford” Craig Richay tarafından Yeni Ford Focus için özel olarak bestelenmiş bu eser işte bu enstrümanlarla çalınıyor ve Focus’un her parçasının yeniden yorumlandığı vurgusu böyle veriliyor. 22 kişilik bir ekip 22 haftalık bir çalışmayla bir Focus’u parçalarına ayırarak el emeğiyle oluşturuyor bu enstrümanları. Çünkü Ford’un bir iddiası var. Sınıfının en başarılı ve en çok satan modelini ortaya koymak. Bu iddiasını daha Focus’un reklam filmini televizyonlarda ilk gördüğümüzde anladık. Ve yine anladık ki Ford Yeni Focus’la bunu neredeyse tam anlamıyla gerçekleştirmiş de. Henüz ilk satış rakamlarını göremedik ama en azından otobanlar bunu doğruluyor.

Focus ilk olarak 1998’de piyasaya sürüldüğünde firma yetkilileri Türkiye’de yaklaşık on yılda 120 bin adetlik bir satış rakamına ulaşacaklarını tahmin etmişler miydi bilmiyorum ama bir gerçek var ki Focus, köklerine bağlı bu gelişimini bugün belki görüp görebileceğiniz en oturmuş ve en etkili biçimiyle 2008 yılına taşımış görünüyor. Kısa bir zaman önce piyasaya sunulan Mondeo’ya ve bugün Yeni Focus’a baktığımızda, Ford’un artık yeni nesil çizgisini oturttuğu ve olgunluğa erdirdiğini görmekteyiz. Aynı zamanda bu anlayış yeni bir aile karakteri ortaya koymanın çok anlaşılır ve açık bir göstergesi. Bugüne kadar sadece Avrupa’da 80’den fazla  ödül alan ve en çok satan modeli olarak Ford’un amiral gemisi ünvanını taşıyan Focus’un bu yeni haline şimdi biraz yakından bakalım. Gövdenin tamamına bakıldığında ağabeylerinden (önceki focuslar) ilk bakışta bir farkı olmadığını görüyorsunuz. Çünkü Focus eski formunu genel anlamda koruyor. Değişiklikleri fark etmeniz içinse otomobile daha yakından bakmanız gerekiyor. Yüz kısım yine yukarıda sözünü ettiğim anlayışın bir ürünü olarak Yeni Mondeo ile neredeyse aynı görünümde. Gözlerdeki ifadenin benzerliğine rağmen Focus’ta biraz daha sinirli ve keskin bir bakış seziliyor. Bunun nedeni bir HB sportmenliği ve agresifliği olabilir. Bu duyguda geriye doğru uzanan yeni  fasarım farların katkısı elbette çok büyük. Arka kısmın ise en dikkat çekici öğesi daha da kalınlaştırılarak öne çıkarılan kanat yani spoyler. Yeni Focus’un asıl farkı iç mekanda kendini gösteriyor. Geniş ve ferah kabine hakim  spor, havalı çizgilerden açıkçası fazlaca etkilendim. Pahalı malzeme ve ince işçilik, yumuşak plastik kısımlar ve koltuk döşemelerinin yanı sıra deri kısımlara ek olarak krom detaylar üst düzey kalite vaadini vurguluyor. Orta konsolün, yani klima ve radyonun bulunduğu kısmın çevresindeki desenli gri fon ve çok şık spor havalandırma bölmeleri dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca dört kollu deri direksiyon, şık tasarımının yanında kavrama konusunda da rahatlık sağlıyor. Yine cama doğru derinlik verilmiş kokpit ön camla aranızdaki mesafeyi hayli geniş tutarak daha güvende hissettiriyor. Buna alçak konumlandırılmış koltuklar da katkıda bulunuyor.

YENİ SÜRÜCÜLERİN DİKKATİNE 

Yeri gelmişken söyleyelim. Özellikle yeni sürücüler, ki ben bunu daha çok bayan sürücülerde görüyorum; koltuklarını mümkün mertebe yükselterek direksiyon ve camla aralarındaki mesafeyi daraltıyorlar. Sebep aracın önünü görebilmekmiş. Aracın önü

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti umt_d » 17 Nis 2008, 13:49

Gücü fabiadan bayağı yüksek ve az yakıyor öff be
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 17 Nis 2008, 13:53

Gittim,gördüm ve hiç beğenmedim,nasıl bu kadar çok satılıyor bu araba anlamadım mart ayında platinium mudur ne gri renkli dolu modeli 38.500 lira idi..benzinlisi.

Beş para etmez tel maşa bir araba..görüntü fena değil.ama 38,500 lira olan arabanın kalitesine bakaraktan 24-25.000 lira falan olası gerek.ederinden çok çok fazla etiket fiyatı..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 17 Nis 2008, 14:00

Fordun bana güven veren bir yapısı var, en azından güvenilir bir marka, Eskiden beri hep Focus hayalim vardı, kullanmayan bilemez nasıl olduğunu...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 17 Nis 2008, 14:43

benim de ikinci arabamın ikinci el bir focus sedan olmasını istiyorum...
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti elegance » 17 Nis 2008, 16:43

[quote="98Pickup"]Gittim,gördüm ve hiç beğenmedim,nasıl bu kadar çok satılıyor bu araba anlamadım mart ayında platinium mudur ne gri renkli dolu modeli 38.500 lira idi..benzinlisi.

Beş para etmez tel maşa bir araba..görüntü fena değil.ama 38,500 lira olan arabanın kalitesine bakaraktan 24-25.000 lira falan olası gerek.ederinden çok çok fazla etiket fiyatı..
[/QUOTE]

ÖNÜ AYNI VOLVO S40 DAN ALINTI OLMUŞ BİDE 98PİCKUP ARKADSIM DOGRU DİYORSUNDA CLİO DCİ YA 36 000 YTL VEREN TANIDIKLARIMIZ VAR BU EXTEREME MİDİR NEDİR ONDAN ADAMAI KANDIRIP SATMIŞLAR BUNA ONUN YANINDA BU FOCUSLAR50 ETMESİ LAZIM BİDE BEN İLERDE ARABA ALCAK OLSAM VOLVO S40 1.6D LERDEN ALIRIM COK MANYAK ARABA YA
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti Felicia Glx-i » 17 Nis 2008, 16:53

sırf caka bir araba sadece görüntü ama görüntüsüde görüntü yani
Felicia Glx-i
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 17 Nis 2008, 17:29

focus iyidir.Eski kasasını kullandım.Çok tatlı araç..Octavia diye bir otomobil olmasa focus düşürdüm kesin.Ama focus alana kadar daha şık octavia var..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti demir_01 » 17 Nis 2008, 18:05

bana ford demeyın abıcım bı antıpatım var bu markaya
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 17 Nis 2008, 19:20

bence yeni nesillerde en köklü degişimi yeni vectra gecirmiş ve mütiş olmuş
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 17 Nis 2008, 19:38

bir önceki kasaya bindim bu kasanın aynısı sadece farı biraz daha değişik olanına işte dizel di feleket ses alıyor içeriye ve camlar da kapalıydı. üstelik ben o zaman notunu verdim onun. 10 üzerinde 2 aldı. Big%20smile
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti crash » 17 Nis 2008, 20:53

bence güzel bir araç sınıfının en iyi yol tutuşuna sahip malzeme ve işçilik üst düzeyde iç dış tasarım çok güzel daha ne olsun en kısa zamanda gidip bakmak lazım bu araca
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir