VW T2 bus!lar hakkında bilgisi olanlar bi yardım

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

VW T2 bus!lar hakkında bilgisi olanlar bi yardım

İleti OKTAVİACI » 02 Haz 2008, 01:14

arkadaşlar VW T2 emektarlar varya hani bu her şekle sokulan maskara edilen dolmuşlar işte bende uğraşacağım bişeyler yapabileceğim bir malzeme lazım. Kendime en uygun malzemede onu gördüm.Onlardan alıyım bir tane diyorum ve kendime göre birşeyler yapıyım istiyorum.Fiyatlarını araştırdım ama tutarlı bir fiyat aralığı bulamadım.İçinizde bunlarla ilgilenmiş yada ilgilenen birilerini tanıyan varmı alsam başıma belamı olur sizce ve fiyat konusunda bilgisi olan varmı
Eğer bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 02 Haz 2008, 02:35

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 02 Haz 2008, 11:17

ben daha ekonomik olanlarını düşünüyorum çünkü verdiğim para havayada uçabilir o yüzden max 2500 ytl olsun diyorum ve kendim toparlamak istiyorum zevkime göre aslında benim aradığım kritere verdiğim linkteki araba uyuyor ama doğan motorlu olması kafamı karıştırdı bide dolmuşta doğan jant ve lastiği varhttp://www.araba.com/ara.php?action= ... =0&liste=1

OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 03 Haz 2008, 16:55

Olabildiğince orijinal görüneni seçin, zira nikelaj, dikiz aynası ,kapı kolu gibi malzemelerini bulmanız zor.Çok güzel bir araçtır, motoru süper sorunsuzdur.(Önceki kullanıcılarına göre değişir.)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti OKTAVİACI » 07 Haz 2008, 20:44

bugün bir tanesine pazarlık yaptık ama içime sinmeyen yanları var bakalım ne olacak yan kapısı sürgülü değil ve araca 1,6doğan L motoru takılmış yani orjinalliği bitmiş ama fiyatı iyi işte görünüşüde fena değil ama ne olursa olsun renk değişimi için bi boya ister
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti OKTAVİACI » 07 Haz 2008, 20:55

aslında şimdilik yapmayı düşündüğüm model aşağıdaki resimdekine benzer birşey ama renk konusunda kararsızım henüz gerçi dereyi görmeden paçaları sıvamak denir bunada dah almadık çünkü...

OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 07 Haz 2008, 23:55

Kolay gelsin..:) Güzel zevkli bir iş olacağı kesin....Sonucu bizede bildirirsin :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti OKTAVİACI » 08 Haz 2008, 13:17

orjinalini bulmak çok zor bulursam yapmaya başlayacağım bakalım nasıl olacak ama sabır isteyen bir iş olacağı kesin
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 08 Haz 2008, 14:44

[quote="OKTAVİACI"]orjinalini bulmak çok zor bulursam yapmaya başlayacağım bakalım nasıl olacak ama sabır isteyen bir iş olacağı kesin [/QUOTE]

abi bizim burada bir tane yatıyor o modelden ötvyi bekliyor...haberin olsun
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti OKTAVİACI » 08 Haz 2008, 16:19

[quote="34 SCU 59"][quote="OKTAVİACI"]orjinalini bulmak çok zor bulursam yapmaya başlayacağım bakalım nasıl olacak ama sabır isteyen bir iş olacağı kesin [/QUOTE]

abi bizim burada bir tane yatıyor o modelden ötvyi bekliyor...haberin olsun
[/QUOTE]
kardeşim daha detaylı bilgi verebilirmisin araç nerede ne kadar fiyat istiyorlar bi öğrenip bana yardımcı olursan çok sevinirim
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti kale » 08 Haz 2008, 16:21

[quote="OKTAVİACI"]orjinalini bulmak çok zor bulursam yapmaya başlayacağım bakalım nasıl olacak ama sabır isteyen bir iş olacağı kesin [/QUOTE]

boşuna orjinalini aramayın bence çünkü siz aldığınızda değişiklikler yapacaksınız zaten orjinallik kalmayacak ayrıca doğan motoru ruhsatına işlenikse + dır çünkü hem yedek parça hem usta olarak rahat edersiniz ayrıca doğan morotu su soğutmalı bunların orjinal motorları hava soğutmalı olduğundan yazın trafik sıkıştığında sorun oluşturabilir
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 08 Haz 2008, 16:30

[quote="kale"][quote="OKTAVİACI"]orjinalini bulmak çok zor bulursam yapmaya başlayacağım bakalım nasıl olacak ama sabır isteyen bir iş olacağı kesin [/QUOTE]

boşuna orjinalini aramayın bence çünkü siz aldığınızda değişiklikler yapacaksınız zaten orjinallik kalmayacak ayrıca doğan motoru ruhsatına işlenikse + dır çünkü hem yedek parça hem usta olarak rahat edersiniz ayrıca doğan morotu su soğutmalı bunların orjinal motorları hava soğutmalı olduğundan yazın trafik sıkıştığında sorun oluşturabilir
[/QUOTE]
aslında doğan motoru olması iyi ama bizimkisi zevk işi olduğundan orjinal olsun şöyle arabamızı tanıtırken arkasındaki motoru rahat gösterelim ama bulamassamda artık doğan motoru filan demeyip alacaz benim sıkıntım motoru şaseye uyum sağlayıp sağlamaması
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti OKTAVİACI » 09 Haz 2008, 12:59

bir tane orjinal buldum adamın kendisi geldi al arabamı dedi arkadaşın komşusuymuş arabaya son 1,5 senedir hiç binilmemiş çalışmıyor şu anda kaportadaki çürükler haricinde çok büyük bir sorunu yok gibi ama tek sorunu adam para filan istemiyor aracın borçlarını kapat sana devrediyim diyor bakalım toplam borcu ne çıkacak astarı yüzünden pahalıya mal olmassa alacak gibiyim hem adamı kurtarırız hemde bizim iş görülmüş olur

OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 09 Haz 2008, 13:25

Doğan L motorunu motor kabinine nasıl sığdırmışlar acaba? Üstelik radyatörü iyi hava alacak bir yere koymak lazım zira FIAT motorları kritik hararet değerlerinde çalışırlar. En ufak bir aksaklıkta conta yakarlar.

Kapısı sürgüsüz olan bu şekildeyse ve orijinalse epey eski bir model demektir:

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti PİCK-UP » 09 Haz 2008, 14:21

elinde dökülür bu arabalar boşa alıpta masraf üstüne masraf yapma bence yine de sen bilirsin.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti OKTAVİACI » 09 Haz 2008, 19:26

[quote="sainz"]Doğan L motorunu motor kabinine nasıl sığdırmışlar acaba? Üstelik radyatörü iyi hava alacak bir yere koymak lazım zira FIAT motorları kritik hararet değerlerinde çalışırlar. En ufak bir aksaklıkta conta yakarlar.

Kapısı sürgüsüz olan bu şekildeyse ve orijinalse epey eski bir model demektir:

[/QUOTE]
 ilgilendiğin için sağol araştırıyoruz bakalım ne olacak
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti OKTAVİACI » 09 Haz 2008, 19:27

[quote="PİCK-UP"]elinde dökülür bu arabalar boşa alıpta masraf üstüne masraf yapma bence yine de sen bilirsin. [/QUOTE]
aslında haklısın ama döküleceğini bile bile almak istiyorum skoda hastasıyım ama buda başka birşey işte
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 10 Haz 2008, 16:27

Senin gibi meraklı birisi bu araçla ilgili bir şeyler yapmış:

Alıntı : İrfan Hoca' nın forumu.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir