Are you ready?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Are you ready?

İleti loveskoda » 03 Haz 2008, 22:21

Are you ready?







İnsan asfaltta yarışır mı hem de kapalı alanda değilse? Tabii ki hayır ama ayaklarınızın altından kayan ve yerinde duramayan bir çılgınla seyahat ediyorsanız ister istemez aklınızdan bu tür cinlikler geçebiliyor. Bu testimizin konuğu da işte böyle bir otomobil; Honda Civic Type-R. Honda’nın yarışçı ruhlu otomobillerine verdiği R(race) ekiyle coşan Civic, performans meraklıklılarının dudaklarını uçuklatıyor.


Diğer Resimler İçin Tıklayın


                              http://arabam.milliyet.com.tr/testResim.aspx?id=511

Sportif tasarım

Standart Civic bile bir çok konsept aracı kıskandıracak sıra dışı tasarımıyla otomobil severleri büyülerken Type-R’da bunun zirveye çıktığını ve insanın bu muhteşem otomobili ilk gördüğünde daha kanının kaynamaya başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Önde daha güçlü ama standart Civic’lere göre daha klasik ön ızgara ve agresif ön tampon ile son derece sportif görünen Type-R’ın ateşli bir ruha sahip olduğu her halinden belli oluyor. Sportif tasarımı tamamlayan geriye doğru eğimli yükselen cam çizgisi ve kaslı omuz çizgisi ise Type-R’ın daha da etkileyici görünmesini sağlıyor. Bu arada arka spoyler her ne kadar hoş görünse de arka görüşü tamamen öldürüyor. Bu aracı normal yol koşullarında kullanacağımıza göre spoyler için daha farklı bir yol düşünülmesi kaçınılmaz görünüyor.


Type-R’ın kabin içine geçtiğimizde de dışarıdaki manzaranın devamını görebiliyoruz. Kokpitin içerisi adeta uzay üssü gibi! İki farklı bölümden oluşan göstergeler standart Civic’ten de bildiğimiz tasarım çizgisinde. Üst bölümde hız göstergesi yer alırken aşağıda da büyük devir saati gücün sembolü olarak yerini alıyor. Aracın içerisi son derece kullanışlı, kumanda düğmelerine ulaşmak çok kolay. Diğer taraftan start/stop tuşunu çalıştırmak için önce anahtarı yuvaya sokup biraz zahmet çekmeniz gerekiyor, hatırlatmadan geçmeyelim!


 


Çıldırtan motor homurtusu


Type-R’ın koltuğuna oturup motoru ilk çalıştırdığınız anda bir kere irkiliyorsunuz. Motorun homurtusu insanı çıldırtıyor adeta! Zaten 9000 devire kadar çıkan devir saatinin varlığı bile bir süre sonra karşılaşabilecekleriniz hakkında ipucu vermeye yetiyor. Type-R’ın

 
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 05 Şub 2007, 16:42

İleti 34SCU59 » 04 Haz 2008, 02:11

Type-R olsun v-tec olsun mukemmel araçlar 1.6 4 silindirli bir motorda 170 hp güç veren bir makınayı 98 yılında piyasaya sürdüler gerçekten kullanması güç olan araçlardan 98 modelleri piyasada 22000 ytlden satılıyor genç arabası yanı japonlara helal olsun

34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 412
Kayıt: 29 Ekm 2007, 22:38
Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FELİCİA 1.3 GLX-İ MAGİC ABS SRS


Diğer model ve markalar



Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir