tekerden neden ses gelir?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

tekerden neden ses gelir?

İleti nuriatasoy » 18 Haz 2008, 21:34

Arkadaşlar aracımın sol ön tekerinden teker dönmesine bağlı olarak periyodik olarak gıcırtı şeklinde ses gelmekte. Ayrıca amortisörleri yeni değiştirmeme rağmen çukura teker düşünce tabiki yine mezkur tekerden ses gelmekte. Bu tekerle ilgili ustanın bildiği bütün işlemleri yaptırdım. ama bir arpa boyu ilerleyemedim. Bunun nedeni sizce ne olabalir? Böyle bir durum başına gelen var mı? bu ses beni deli edecek?

nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 18 Haz 2008, 21:59

bu  gayet  normal   ...  sac  jantı  ve  üzerinde  kapak  olan  bir  jantınız  var  sanırım..

bu  jantlar  aracın  ağırlığı  altında  ezilirler..   çıkan  ses  ise  jant  üzerindeki  kapağın  bu  ezikliğe  ayak  uydurma  sesi..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti nuriatasoy » 18 Haz 2008, 22:09

bundan olabilir mi gerçekten. sac cantı ve kapak var. ama neden sadece sol teker tarafından ben bu sesi
duyuyorum
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 18 Haz 2008, 22:19

evet  eğer  doğru  tehşis  ettiysem  olay  bu, benzer  detay  konular  otomotiv  dünyasında  çoktur  kimi  meslek  sırrı  der  açıklamaz  kimi hiç  anlamaz  sağı solu  kurcalar  durur ..

konuya dönersek..

sürücü  tarafı  oraya  yakın  olduğundan soldan  geliyormuş  gibi  duyarsınız..

veya   ordaki  jant  kapağınızı  söküp    jantı  ve  kapağı  iyice  yıkatın..  belki  oturma  yerlerindeki  pislik  sesi  arttırabilir.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir