BOR POWER HAKKINDA...

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BOR POWER HAKKINDA...

İleti hakanerdogan » 27 Eyl 2008, 23:52

üstadım eskimiş motora bunu dökünce daha yeni olsun diye bir beklenti olması zaten ters, peki yıllanmış bir motora normal kendi vizikositesinde yağ koymakla, bunu karıştırıp koymak arasında hiç bir fark olmuyor mu?

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 27 Eyl 2008, 23:53

yanlış anlamayın  bende  sevmiyorum   motor yağı  katkılarını ..

segmanları   adam akıllı oturmamış   yada  ömrü  bitmiş   motorun  orasına  burasına   sözde  bor  katkılı  film  yaptığını  idda  eden  bir  ürün  bu  sonuçta..

ben ise şunu diyorum

aracı  sağlıklı  olan yağ  yakmayan  düzenli  bakımı  yapılan  biri  bu   katkıyı  koyunca  çekişinde  yakışında  fark  hissediyorsa   o  araç  iyi  rodajlanmamış  segmanları  oturmamış  diyorum.

dolayısı  ile  bu  katkı  arada  kalan  milimetrik boşluklarda  film  oluşturarak   kompresyonu arttırıyor..

segmanlarından  alta  kompresyon  kaçmayan  motor  takdir edersiniz  motor  yağını  daha az  kirletir..

daha  az  yakar..

işte  bu sebepten  diyorum   farkı  bariz  hisseden  biri  varsa   ya  motoru  son  demlerindedir  rektefiye   görmek  üzereyken  ikinci  baharını  yaşar  bir süre..

yada  iyi  rodajlanmamıştır   bu   katkı  bir  şekilde yakılınca  yada motor  yağı  ile  boşalınca   eskiye  dönüş  olur   aynı  etki  için  bir  kutu  daha  alınır..  yani  bor  power  bağımlısı  olur  araç...

demek  istediğim  buydu  yani
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti skodacı » 27 Eyl 2008, 23:58

SONUÇ...

yani  bor  power  bağımlısı  olur  araç...İTİRAZ ettiğim noktada bu hususla
ilgili işte...sağlıklı bir insanı biz teknik elamanlar neden BAĞIMLI bir hale getirelim...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 28 Eyl 2008, 00:05

[quote="skodacı"]
SONUÇ...

ilgili işte...sağlıklı bir insanı biz teknik elamanlar neden BAĞIMLI bir hale getirelim...

[/QUOTE]

HAKLISIN...BAZI TEKNİK ELEMANLARA ARABAMIZI GOTURUYORUZ İYİSİNİDE KOTU EDİYOR....HASTANEDE DOKTORA GİDİYORSUN BOBREGİNİ ALACAGINA CİGERİNİ ALIYOR......

O YUZDEN MORFIN DAHA İYİ ABİ BOS VER BOR POWER OLSUN ACI OLMASIN HESABI....BİLMEM ANLATABİLDİMMİ??
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti AhmetH » 28 Eyl 2008, 00:12

aracını  severek  kullan  var  ticari  amaçla  kullanan  var  ne  bileyim..  uzun  yıllar binmek  isteyen  var..

mesela   oto  kiralama şirketi  sahibisinizdir  araç  yağ  yakar.   elden  çıkarana  kadar  bu  ürünü  kullanmak  istersiniz..

yada  taksicisinizdir   ... vs

Ben  tecrübemi  söyledim. bu  ürünlerin  faydası yok  ..  zamanında(2002)  bende  felicia   ya  444  katkı koymuştum   bal  gibi  sanırsınız  EP90  dişli  yağı...

hiçbir  şeye  yaramadı...   geçen  sene  egzantrik  zinciri  değişirken  karter  sökülüyor ordan  motoru  inceledim  gayet  temizdi..  bunu  ufacık tek  bir  kutu  444  sağlayamaz ..

aracın  düzenli  yağ  değişimi  baş  etmen..

yani  kişinin  kendi  tercihidir  kullanmak..

Felicia  0 km  alındı  rodajını kontrollü basarak  yaptık 1000 km  bakımında  ilk  yağını  izmir  donatım yetkili  servisi  değiştirdi..  70.000  km  ye  kadar  donatım  otomotiv  bornova 3. sanayiden  taşınana  kadar her  5000  km  de   bakıma  gitti..  orijinal  servis  kitapçığı  bile  duruyor sayfalarca kaşe var...

artık  kendi  bakımımı  kendim  yaptıran  biraz da  işi  bildiğim  biri  olarak   düzgünce  yağ  alıp  filitresi  ile  beraber  zamanı  gelince değiştirirseniz    aracınızda  sağlıklı  ise   bu  katkıların  yapabileceği  bişey  yok..

şu an  160.000 km  de ve  motoruna  supap  ayarı yapmak  dışında  anahtar  değmedi..

Özetle bu  konuda  sayın  skodacı  ile  anlaşıyoruz, aklın yolu  tecrübenin  yolu bir..  aracınızın düzenli bakımını yapıyorsanız bu tip katkılardan  büyük  sonuç  beklemeyin çünkü hissettiğiniz  etki geçici olacaktır. Embarrassed

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti skodacı » 28 Eyl 2008, 00:13

[quote="34 SCU 59"][quote="skodacı"]
SONUÇ...

[/QUOTE]

HAKLISIN...BAZI TEKNİK ELEMANLARA ARABAMIZI GOTURUYORUZ İYİSİNİDE KOTU EDİYOR....HASTANEDE DOKTORA GİDİYORSUN BOBREGİNİ ALACAGINA CİGERİNİ ALIYOR......

O YUZDEN MORFIN DAHA İYİ ABİ BOS VER BOR POWER OLSUN ACI OLMASIN HESABI....BİLMEM ANLATABİLDİMMİ??
[/QUOTE]

HASTALIKTA ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİNİ BİLİRMİSİN?BAĞIMLILIĞIN DAHA KÖTÜ SONUÇLARA SEBEP OLUNCA SENDE BENİM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ O ZAMAN ANLARSIN...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 28 Eyl 2008, 00:14

Bu  olay  aynı "nano charger"  efsanesi  gibi  LOL 

hani  performans  arttırıyordu..   balon  gibi  söndü  anlaşıldı  ne olduğu ..

ama  parayı  kıran  kırdı..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti 34SCU59 » 28 Eyl 2008, 00:15

[quote="skodacı"][quote="34 SCU 59"][quote="skodacı"]
SONUÇ...

[/QUOTE]

[/QUOTE]

HASTALIKTA ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİNİ BİLİRMİSİN?BAĞIMLILIĞIN DAHA KÖTÜ SONUÇLARA SEBEP OLUNCA SENDE BENİM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ O ZAMAN ANLARSIN...
[/QUOTE]

tedavi morfine kadar gelmişse (BOR POWER) bunun erken teşhisi yok yani....ÖNEMLİ OLAN ACI ÇEKMEMESİDİR..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 28 Eyl 2008, 00:16

[quote="AhmetH"]Bu  olay  aynı "nano charger"  efsanesi  gibi  LOL 

hani  performans  arttırıyordu..   balon  gibi  söndü  anlaşıldı  ne olduğu ..

ama  parayı  kıran  kırdı..
[/QUOTE]

BUNLARIN HEPSİ,UMUT TACİRİ...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 28 Eyl 2008, 00:19

[quote="34 SCU 59"][quote="skodacı"][quote="34 SCU 59"][quote="skodacı"]
SONUÇ...

[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

tedavi morfine kadar gelmişse (BOR POWER) bunun erken teşhisi yok yani....ÖNEMLİ OLAN ACI ÇEKMEMESİDİR..
[/QUOTE]

ACININ DA 1. KADEMESİ 2. KADEMESİ VAR...EĞER SEN 1. KADEMEDEKİ ACIYI GEREKLİ PARÇA DEĞİŞİMİ İLE DEĞİLDE  MORFİNLE BASTIRIRSAN

2. KADEMEDEKİ ACIDA 1. KADEMEDE DEĞİŞTİRMEN GEREKEN PARÇANIN KAT KAT FAZLASINI DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALACAKSIN...İŞTE O ZAMAN GERÇEK BİR ACI İLE KARŞI KARŞIYA KALACAKSIN...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 28 Eyl 2008, 00:25

USTACIM SEN DEMEDİN Mİ  Fakat morfinin kanseri iyileştirme etkisi olmadığından hasta bir süre sonra hayatını kaybeder.2. KADEMESİMİ KALDI BU SÖZUN ÜSTÜNE

34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 28 Eyl 2008, 00:27

[quote="34 SCU 59"]

USTACIM SEN DEMEDİN Mİ  Fakat morfinin kanseri iyileştirme etkisi olmadığından hasta bir süre sonra hayatını kaybeder.2. KADEMESİMİ KALDI BU SÖZUN ÜSTÜNE

[/QUOTE]

ağrı, sızı çekmesin diye ...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir