BAGAJIMIZDA BULUNMASI GEREKENLER

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BAGAJIMIZDA BULUNMASI GEREKENLER

İleti lazianke » 06 Ekm 2008, 22:20

arkadaşlar, aracımızın bagajında hangi alet-edavatın bulunması gerekiyor?
mesela bende zaten araçta bulunan lastik değiştirme aletleri haricinde bir şey yok gibi. sadece bir iki tornavida vs ve sigortalar var...

muhakkak bulunması gereken şeyler nelerdir?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti umt_d » 06 Ekm 2008, 22:27

Bende cilalar süngerler basketbol topu futbol topu bir adet mont 2 tane şemsiye falan filan var Big%20smile
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 06 Ekm 2008, 22:29

İş gereyi benim bagaj dolu ayaklı cafe gibi çüğu çay türük ketıl yağmurluk şemsiye 1 tane tamir seti 2 tane 5 lik yangın söndürme tüpü lastik onarıcı lastik ve ekipmanları lastik poması vs dolu bagaj azına kadar LOL

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 06 Ekm 2008, 22:47

[quote="kadir_"] [P]İş gereyi benim bagaj dolu ayaklı cafe gibi çüğu çay türük ketıl yağmurluk şemsiye 1 tane tamir seti 2 tane 5 lik yangın söndürme tüpü lastik onarıcı lastik ve ekipmanları lastik poması vs dolu bagaj azına kadar [/P][/QUOTE] octinin bagajı iyi doldurmsuın mustafa abi koca 560 lt bagaj neysew bende oto cilalı sampuan sünger 4-5 cesit bej stepne stepne anahtarları bijon kilit anaktarı tornavida vs var bunlar olması gereknler +olarak baga sürekli arabayla gittigimizden tüfek var.sonra cuval var bir suru bomboş herzaman benzin bidonu olur(araba için degilde su motoru için)lpg tankı var.bide annemin örgü seti falan
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti HTP » 07 Ekm 2008, 00:23

Stepne ilk yardım cantası birkac ampul dısında hersey gereksiz agırlık yapar  bunların dısında ne ihtiyacım varsa uzun yola giderken koyarım bagaja
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti hakanerdogan » 07 Ekm 2008, 00:31

Basketbol topu, cila, çizik giderici, envai çeşit sünger bez, balata spreyi, 5 litre su, baya bi gazete, bir adet meyve kasası(yazın hasattan kalma), camsil, çeşitli çöp, fotoğraf makinesi merceği(nerden gelmiş bi fikrim yok 2 yıldır duruyor), reflektör(orjinal kapakta), bi top poşet 50 adet olması lazım, battaniye tek kişilik.......

tam tarlacı arabası işte benim arabam Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 07 Ekm 2008, 00:47

Çekme halatı, su şişesi, yangın söndürücü, takoz, ilkyardım çantası, pompa, reflektör ve muhtelif soğuktan koruyucu giyisi.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti sonerx » 07 Ekm 2008, 01:48

akü takviye bakır kablo 1,5 m 4 lük
lokma vida seti,
sıvı sabun
sünger
sopa
kırık semsiye:)
minder küçük
plastik bardak
su kabı
takoz
bijon an.,kriko,stepne
pompa

motor bölümünde:
yedek antifiriz
yedek motor yağı

kolçakta:
yara bantı
çakı
yapışkan not defteri
kalem
dinamolu el feneri
ruhsat

Torpidoda:
Mıknatıslı araç dışı amaçlı çakmaklıktan kullanımlı lamba
16 ledli kafa lambası
pecete
harita
ventolin
Kuran meali
cam silme küreği
elektrik bantı
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti lazianke » 07 Ekm 2008, 04:18

[quote="sonerx"]akü takviye bakır kablo 1,5 m 4 lük
lokma vida seti,
sıvı sabun
sünger
sopa
kırık semsiye:)
minder küçük
plastik bardak
su kabı
takoz
bijon an.,kriko,stepne
pompa

motor bölümünde:
yedek antifiriz
yedek motor yağı

kolçakta:
yara bantı
çakı
yapışkan not defteri
kalem
dinamolu el feneri
ruhsat

Torpidoda:
Mıknatıslı araç dışı amaçlı çakmaklıktan kullanımlı lamba
16 ledli kafa lambası
pecete
harita
ventolin
Kuran meali
cam silme küreği
elektrik bantı[/QUOTE]
hocam imza resminde römork görünmüyor...Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 07 Ekm 2008, 04:26

reflektör, takoz, zincir, ceki halatı, yangın tüpü, alet seti(cantası), 2 sise su, boş bidon, fosforlu yeleklerden:D, elektrikli pompa, aracın stepne seti, ampullerin durdugu kutu bi top çöp poşeti bukadardı herhalde:D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 07 Ekm 2008, 05:38

[quote="oguz"]reflektör, takoz, zincir, ceki halatı, yangın tüpü, alet seti(cantası), 2 sise su, boş bidon, fosforlu yeleklerden:D, elektrikli pompa, aracın stepne seti, ampullerin durdugu kutu bi top çöp poşeti bukadardı herhalde:D[/QUOTE]
alet çantasında nelerin bulunması gereklidir?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti royal » 07 Ekm 2008, 12:10

benim favoritin bagajında olmazsa olmazzz gum gum gum var kabinli bi tane 4 kanal anfi lastik kriko bijon anahtarı yangın söndürme takım sandığı yağmurluk ve bide simit tüp var zaten bagaj iptal başkada bisey koyulmuyor :)
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 07 Ekm 2008, 12:16

levye. manavela. sağlam bi meşe ağacından sopa. jilet gibi bir sallama ya da bıçak da olabilir.mümkünse uzun dokuzlu yada 14 lüde olabilir.bunun haricinde 5 litrelik su bulunmalıdır.
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti royal » 07 Ekm 2008, 12:38

[quote="baho06"]levye. manavela. sağlam bi meşe ağacından sopa. jilet gibi bir sallama ya da bıçak da olabilir.mümkünse uzun dokuzlu yada 14 lüde olabilir.bunun haricinde 5 litrelik su bulunmalıdır.[/QUOTE]

o ne harbemi gidiyorsun bi tane beyzbol sopası veya orjinal polis copu yeter haa bide 16 lı smit wesson oldumu tamamdır :)
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 07 Ekm 2008, 12:49

[quote="royal"][quote="baho06"]levye. manavela. sağlam bi meşe ağacından sopa. jilet gibi bir sallama ya da bıçak da olabilir.mümkünse uzun dokuzlu yada 14 lüde olabilir.bunun haricinde 5 litrelik su bulunmalıdır.[/QUOTE]

o ne harbemi gidiyorsun bi tane beyzbol sopası veya orjinal polis copu yeter haa bide 16 lı smit wesson oldumu tamamdır :)
[/QUOTE] sayın abim şaka bi yana da çoğu arabada var bunlar.adamlar kafayı yemiş.bu devirde trafikte tatışmya gelmez.ben korkuyom valla niyazi olmaktan
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 07 Ekm 2008, 12:50

Her türlü araç bakım ürünü...

Alet çantası...

Yangın tüpü ve battal boy tornavida sürücü koltuğunun altındadır, el altında olması şart...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti royal » 07 Ekm 2008, 12:59

[quote="baho06"][quote="royal"][quote="baho06"]levye. manavela. sağlam bi meşe ağacından sopa. jilet gibi bir sallama ya da bıçak da olabilir.mümkünse uzun dokuzlu yada 14 lüde olabilir.bunun haricinde 5 litrelik su bulunmalıdır.[/QUOTE]

[/QUOTE] sayın abim şaka bi yana da çoğu arabada var bunlar.adamlar kafayı yemiş.bu devirde trafikte tatışmya gelmez.ben korkuyom valla niyazi olmaktan[/QUOTE]

bizim oralarda derlerki benim anam ağlayacağına senin anan ağlasın devir kötü hele istanbul gibi metropollerde dahada kötü nerde hangi sözüm meclisten dışarıya deyyus karşına çıkar belli olmaz sen yinede benim gibi en azında bir plastik cop temin et yanında bulunsun valla ne yalan söyleyeyim benim arabada biber gazı cop var bunlarda öldürme değil püskürtme ve savunma amaclı kullanılabilcek şeyler tavsiye ederim.
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 07 Ekm 2008, 18:14

Olur da trafikte bir hata işlerseniz suçunuzu bilin ve başınızı eğin.Başkası bir halt ederse olgun karşılayın.Hanzonun biri tantana eder, sıkıştırır veya selektör ve korna çalarsa da duymazdan gelin.Beladan kaçmak iyidir.Anneniz rahat eder...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Sonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir