benzinli araca dizel motor

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzinli araca dizel motor

İleti ozzgurr » 14 Ekm 2008, 15:03

Arkadaslar bazen görüyorum doğana yada broadway lere dizel motor takmıslar
benzinli araca dizel motor takmak kolaymı bu kadar yada degermi aynı performansı alırmıyız üst modeller için bahsediyorum tabii mesela benzinli fabiş dizel olsa aynı torku verirmi aynı performans sorunsuzca alınırmı??? ve sadece motor değişimi ile bu iş bitermi

ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 14 Ekm 2008, 15:09

Yeni model araçlarda eskilere nazaran daha zor olduğunu biliyorum,benzinliye dizel takmayı bırak üzerinde düşük hp li dizel motor olan araca daha güçlüsünü bile takmak ikinci el dizel bir araç almaktan daha pahalıya patlayabilir,aracın motoru dışında beyin,elektrik tesisatı,depo içi yakıt otomatiği,yakıt pompası,hatta şanzımanı ile birlikte tüm motor ve şanzıman takozları manifolt/egsoz,hava filtre tertibatı,vs vs komple bir değişim gerekecektir..Bunlar yapılsa bile randıman alamama ihtimali söz konusu olabilir,eski model araçlarda sistem karmaşık değil basit olduğundan daha kolay olabilir,ayrıca tofaş ve renault bazı araçlar fabrika çıkışı dizeldir..Sonradan yapma değildir..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozzgurr » 14 Ekm 2008, 15:43

hmm anladım zor iş yani
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 14 Ekm 2008, 19:26

Sevgili kardeşim Şahine doğana takarsın mahsuru yok.Bizim arabalar kaldırmaz olayı.Herşey tamam bile olsa maliyeti çok pahalı olur.Bu devirde deymez uğraşmaya zaten.Ben geçmişde uğraştım böyle toplatmalarla filan Allah yazdıysa bozsun.Malzeme neyse binin gezin:)
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir