MAXXİS All Season (Kış Lastiği)

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MAXXİS All Season (Kış Lastiği)

İleti AV-2006 » 02 Arl 2008, 21:28

Fikri olan var mı? Nasıldır arkadaşlar.Bugün iyi bir fiyat aldım 185/65/14      85 YTL

Modeli MA-AS MAPW

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti by wodoo » 02 Arl 2008, 23:30

kesinlikle maxxis önermem, o hatayı 1 kere yaptım daha töbe....
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti mustisahin » 03 Arl 2008, 00:16

All Season dort mevsim lastigidir. Kıs lastigi degil. lastigi hangi kosullarda kullanacaksanız o kosul lastıgı almanız hem lastıgın ömrü, hemde güvenliginiz acısından cok önemlidir ve iyice arastırıp almanızda fayda var. yıllarca kullanacagınız bişey cünkü!
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 03 Arl 2008, 00:28

kış lastiği gibi görünsede adı All Season olan (her mevsim) bir lastiği kış lastiği olarak almanızı önermem, kullanmadım ama çokda iyi bir şey olmamalı, zira Maxxis.

iyi fiyatta olup kullanıcısını memnun eden Toyo, Yokohamanın WİNTER, yani kış serisini önerebilirim. ama paraya kıyarsanız tabikide Continental, ben Contiden başka lastik kullanmam gibi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 03 Arl 2008, 11:34

Maxxis in yaz lastiğini kullandım, 3 yıl tutunmada bir sorun yaşamadım.Verdiğiniz paranın karşılığını fazlasıyla verir bence.(Daha iyi fiyata satılan lastiklerde de ömür aynı sonuçta)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti AV-2006 » 03 Arl 2008, 18:27

[quote="mustisahin"]All Season dort mevsim lastigidir. Kıs lastigi degil. lastigi hangi kosullarda kullanacaksanız o kosul lastıgı almanız hem lastıgın ömrü, hemde güvenliginiz acısından cok önemlidir ve iyice arastırıp almanızda fayda var. yıllarca kullanacagınız bişey cünkü![/QUOTE]

Kış lastiği.Kenarında (yanağında) da kar logosu var.Tamam all season her mevsim demek. Bu kışında kullanılabilir anlamı taşımaz mı?

MAXXİS LASTİĞİ KARDA VE BUZDA YÜKSEK YOL TUTUŞU VE RAHATLIK ARAYANLAR İÇİN BU ÜRÜNÜ GELİŞTİRDİ.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti AV-2006 » 03 Arl 2008, 18:38

[quote="by wodoo"]kesinlikle maxxis önermem, o hatayı 1 kere yaptım daha töbe.... [/QUOTE]

Nasıl bir tecrübeniz oldu paylaşırmısınız?

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 03 Arl 2008, 18:57

lastikler yaklaşık 2 sene önce alındı, bizimkilerde maxxis 4 mevsim... (modelini unuttum)
çok fena kızaklıyor, yazında aynı kışında...
favoda bile kalkarken patinaj çekiyo (sert kalkış, normal kalkış hiç fark etmez, genellikle yapıyo bunu)
alınalı daha 2 sene bile olmamasına rağmen lastik çürümeye başladı...
4 mevsim olacak lastik yumuşak olur diye biliyorum, ama nedense çok sert bi lastik...
sizin önerdiğiniz model değişik olabilir, belkide çok çok iyidir, sizi yanıltmak istemem, ama tecrübelerim bunlar maxxis'te, bir daha töbe !

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 04 Arl 2008, 12:52

[quote="by wodoo"]lastikler yaklaşık 2 sene önce alındı, bizimkilerde maxxis 4 mevsim... (modelini unuttum)
çok fena kızaklıyor, yazında aynı kışında...
favoda bile kalkarken patinaj çekiyo (sert kalkış, normal kalkış hiç fark etmez, genellikle yapıyo bunu)
alınalı daha 2 sene bile olmamasına rağmen lastik çürümeye başladı...
4 mevsim olacak lastik yumuşak olur diye biliyorum, ama nedense çok sert bi lastik...
sizin önerdiğiniz model değişik olabilir, belkide çok çok iyidir, sizi yanıltmak istemem, ama tecrübelerim bunlar maxxis'te, bir daha töbe !

[/QUOTE]
Çok kalite bir marka olmadığında hemfikirim, ama anlattığınız kadar da olmamalı, aldığınız lastik eğer rafta çok kalmışsa yani üretim ile satış arası çok beklemişse bu sorunları yaşamış olabilirsiniz.Sıfır lastik alırken ''nasılsa sıfır alıyorum'' demeden lastik üzerindeki üretim tarihine bakılmalı bence.(dört haneli sayının ilk iki hanesi hafta, son iki hanesi de yıl hanesidir.)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti by wodoo » 04 Arl 2008, 17:05

dediğiniz gibi rafta çok beklemişte olabilir, emin değilim ama maxxis hakkındaki görüşler geneldede böyle, bikaç tanıdıkta almıştı onlardada aynı şikayet vardı...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti AV-2006 » 05 Arl 2008, 14:43

Teşekkürler arkadaşlar.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti royal » 05 Arl 2008, 15:01

abi geçen kışın bende aracın 4 lastiğini birden ucuz diye ne yeduğu belirsiz böyle bir markayla değiştirmiştim ahanda bu kışın bittiler :)Big%20smile ahanda bu kışın iki tane lassa miratta aldım önlere ucuz diye almıştım ama bin pişman ettiler ucuz etin yahnisi hikayesi Big%20smile
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 05 Arl 2008, 15:07

[quote="AV-2006"][quote="mustisahin"]All Season dort mevsim lastigidir. Kıs lastigi degil. lastigi hangi kosullarda kullanacaksanız o kosul lastıgı almanız hem lastıgın ömrü, hemde güvenliginiz acısından cok önemlidir ve iyice arastırıp almanızda fayda var. yıllarca kullanacagınız bişey cünkü![/QUOTE]

Kış lastiği.Kenarında (yanağında) da kar logosu var.Tamam all season her mevsim demek. Bu kışında kullanılabilir anlamı taşımaz mı?

MAXXİS LASTİĞİ KARDA VE BUZDA YÜKSEK YOL TUTUŞU VE RAHATLIK ARAYANLAR İÇİN BU ÜRÜNÜ GELİŞTİRDİ.

[/QUOTE]

hocam good year ın ultragrip 7 modeline çok benziyor bu
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir