Sağ arka kapı kapandı açılmıyor!

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sağ arka kapı kapandı açılmıyor!

İleti yonetici » 12 Arl 2008, 20:54

Arkadaşlar benim cordobayı satılığa çıkardığım için gideyim içerden eşyalarımı alayım bir silip süpüreyim öyle dursun dedim. Artık paspasları yerine koyma aşamasındayken sağ arka kapıyı tuttum açılmıyor. Allah allah dedim kapatıyorum kapıları kilitliyorum açıyorum falan ama arka kapı bir türlü içeriden ve dışarıdan açılmıyor. Camın önündeki yukarı aşağı inip çıkan şeyde hafif bir oynamada var  kapı açılmıyor. Zaten bilirsiniz eski arabalarda onlar itilip çekilerek kapılar kilitlenip açılırdı bu araçlarda onun böyle bir fonksiyonu yok o yüzden ondan tutup çekerekte açamam. Millet fotoğraflarına bakıp arabaya nazar değdirdi herhalde Cry Arabaya binip şöyle biraz dolaşsam sıkıştıysa falan açılırmı acaba diyorum. Açılmazsa nasıl bir yol izlemek gerekeçek bilemiyorum durup dururken başıma iş çıktı.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti RAZOR10 » 12 Arl 2008, 20:58

oda nazarı olsun öyle sat Wink
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti hakanerdogan » 12 Arl 2008, 20:58

mandaldan bahseder misiniz, açmak için (içeriden veya dışarıdan fark etmez) boş mu geliyor kol, yani sallama, böle gevşek mi, yoksa tok olarak çekiliyor da mı açılmıyor, kilidi tık sesi verip attırıyor muydu yani?

kaldı ki bunu ilk yapışınızda anlamanız gerekiyordu çünkü artık açılmış olduğu için kol boş kalacaktır. kapıyı açıp tekrar kapamanız lazım ki kol tok gelsin.

sıkışmış veya donmuş olması muhtemel. yada kapı içinden mi mekanizmada bir sorun var bunu anlamak lazım. mekanizma bi yerden bozulup kolu boşa almışda olabilir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 12 Arl 2008, 21:11

Hava güzel donmuş olma ihtimali sıfır. Kapıyı temizlik esnasında birkaç kez açıp kapadım ve kapamadan önceki son açışımda kolda bir anormallik hissetmedim muhtemelen açarken değil kapattıktan sonra bozuldu. Kapı kolları bende ses çıkarmadan açılıyor o yüzden diğerleri ile tam olarak kıyaslayamıyorum. İçeriden açılmasa anlarım içteki kol kilide bir telle bağlı o çıktı koptu herhalde diycem ama dıştakide çalışmıyor kilit göbeği arızalandı herhalde. Parça bir şekilde bulunur değiştirilir ama önce kapıyı açmak lazım açmadan birşey yapılamazki sap gibi kaldım ortada hiç akla gelmeyecek şey tek tesellim şöför kapısı falan olmaması.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 12 Arl 2008, 21:16

kapı kolunun boşta mı kilitte mi olduğunu anlayamamak kötü, kesin bi kanıya varılırdı en azından, fabiada kapalıyken çekince belirgin zorluyor tak ediyor.

arka koltuk sökülür sonra kapı cebi sökülür diyecem ama oraya girip iş yapmak hayli zorlar. umarım bi bakarsınız kendiliğinden düzelmiş olur Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti turuncuklu » 13 Arl 2008, 11:11

arabaya bencede nazar değdi.çünkü araba alımlı..(yani güzel) şöyle bi baktım da resimlerine valla param olsa alırım diye içimden geçirdim.bence nazardır ..Smile
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 13 Arl 2008, 19:11

Bu gün çıktım oto camcıya götürme niyetindeydim genelde kilit işleri ilede uğraşıyorlar tam camcının önüne gelince bir daha deneyelim dedim allaha şükür kapı açıldı Big%20smile Herhalde kilit sıkışmış araba takır tukur giderken düzeldi.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti oguz » 14 Arl 2008, 00:54

ucuz kurtulmussunuz.bi gezmek istiyomus herhalde son son.beni bırakma diyodur^^

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz