fikirlerinizi bekliyorum...

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fikirlerinizi bekliyorum...

İleti lazianke » 04 Mar 2007, 22:52

[quote="serdar5306"]forumda birbirimize kızmayalım bunlara hiç gerek yok herkez fikrini söyler sonunda doğru bulunur[/QUOTE]
ağzına sağlık.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti emirkaansbp » 04 Mar 2007, 23:39

[quote="serdar5306"]arkadaşlar neden boşuna tartışıyorsunuz biriniz dizelci biriniz benzinci boşuna uğraşıyorsunuz ikinizinde bilgileri doğru tork konusunda benzinli araçlarla dizel araçlar arasında ters orantı var dizel düşük devirde max tork üretir benzinli ise yüksek devirde ve bu yüzden biri düşük devirlerde daha verimli olur diheri yüksek devirlerde sonra dizel araçlar 4000 devirde motora zarar vermez tabi fazla yakar hiçbir motor devir göstergesinde kırtmızı bölüme kadar devri yükselmediği sürece motora kesinlikle birşey olmaz ayrıca forumda birbirimize kızmayalım bunlara hiç gerek yok herkez fikrini söyler sonunda doğru bulunur[/QUOTE]

2 gündür bende bunu anlatmaya çalışıyorum abi yaaa. soru dizel arabayı 4000 devirde sürersek zarar gelirmi gelmezmi? bence gelmez. bukadar.. benzin sarfiyatı ile ilgili bi soru yok....
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir