DEVİRDAİMİ(SU POMPASI) DEĞİŞTİRELİM!

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DEVİRDAİMİ(SU POMPASI) DEĞİŞTİRELİM!

İleti lazianke » 28 Şub 2009, 15:33

arkadaşlar geçenlerde sanayideki tanıdık ustlardan biri söyledi. 90 bin bakımında devirdaimin değiştirilmesi önemliymiş. zira bizim tdi lerde devirdaim hareketini triger kayışından alırmış.  devirdaimin trigerle birlikte  değiştirilmemesi durumunda, şimdilik sağlam olan devirdaimin daha sonra arıza yaparak kilitlenmesi durumunda zorlanan tirgerin de sıyırma ihtimali varmış. yoksa su kaçırmasının hemen aracı bozacak bir etkisi yokmuş. eksiltmeyi farkeder ve değiştirebilirmişsisiniz.

bir keresinde kendilerine öyle bir vw transporter gelmiş.

o nedenle siz siz olun benim yaptığım gibi yapmayın ve imkanınız varsa 90 bin bakımında  devirdaimi de riske girmeden değiştiriniz...

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti guvenxoca » 28 Şub 2009, 17:24

katılıyorum ,triger seti ,devirdaim,v kayışı, gergi kasnağı ne varsa değiştirdim valla...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 28 Şub 2009, 18:57

[quote="guvenxoca"]katılıyorum ,triger seti ,devirdaim,v kayışı, gergi kasnağı ne varsa değiştirdim valla...[/QUOTE]

evet haklısın hepsinin birlikte değişmesi lazım daha sonra arızalanan bir parça çok fazla masraf çıkartır
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti lazianke » 28 Şub 2009, 19:06

[quote="guvenxoca"]katılıyorum ,triger seti ,devirdaim,v kayışı, gergi kasnağı ne varsa değiştirdim valla...[/QUOTE]
hocam hoş döndünüz bu arada!!!Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti guvenxoca » 28 Şub 2009, 19:35

[quote="lazianke"][quote="guvenxoca"]katılıyorum ,triger seti ,devirdaim,v kayışı, gergi kasnağı ne varsa değiştirdim valla...[/QUOTE]
hocam hoş döndünüz bu arada!!!Smile
[/QUOTE]

saolasın özledik sizleri....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir