ydek anahtarı kaybettiğimizde ne yapmamız gerek?

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ydek anahtarı kaybettiğimizde ne yapmamız gerek?

İleti eerbek » 11 Nis 2009, 22:05

form üyesi arkadaşlar bende 2004 model fabia special  var. arabayı satın alırken yedek anahtarını satan arkadaş kaybetmiş. bu nedenle arabayı tek anahtarla idare ediyorum. yedek anahtar nasıl çıkartabilirim. birde maliyeti ne olur?  

eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 11 Nis 2009, 23:09

yedek anahtar için anahtarın kodu gerekli. elinizde anahtarın kodunu gösteren plastik bir parça olmalı. eğer yoksa servisle irtibata geçin. yardımcı olacaklardır. yalnız bildiğim kadarıyla yedek anahtar fabrikada yapılıyor. yani yurtdışında hazırlanıp geliyor. bu da maliyeti epey artırıyor
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti kadir_ » 11 Nis 2009, 23:57

kasko yaptır sonra anahtarın birini kaybettim de komple değişim yapıyorlar imbo felan üzret almadan
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti turgay_58 » 22 Ağu 2009, 14:07

)))
turgay_58
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti joker » 22 Ağu 2009, 14:17

maliyeti çok yüksek almanya ya fabrikaya gidicek orda tekrar üretilip istanbulda bi servise ordan kocaeli ye bi servise gelecek tabi ki çok büyük maliyet hem anahtar hem de servis fiyatlarını az çok duymuşsundur bence kasko işini araştır o daha mantıklı geldi bana hem ücretsizmiş
joker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokturk » 22 Ağu 2009, 14:22

bende aynı dertten muzdaribim. Anahtar maliyeti epey yüksek. Kasko diğer bir seçenek fakat karakoldan anahtarın çalındığına dair tutanak tutturmak gerekiyor diye biliyorum. yani kaybettim deyince kasko değiştirmiyor.
gokturk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 22 Ağu 2009, 15:57

kardeşim 3 yıl önce manueline 150- aynısına 250 demişti servis. ben 70 e manuelini yaptırdım. üstelik benim araçta anahtarın arabaya tanıtılması şarttı. yani araba olmadan kopyalanmıyordu. normalde immo kodu sadece fabrikadan alınabilmesine rağmen teknoloji geliştikçe demode oluyor bu tür şeyler. uzman anahtarcılar immoyu kopyalayabiliyorlar. 
ayrıca anahtar dışarıdan gelmiyor, servis tarafından immo kodu fabrikadan maille isteniyor o kadar.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti lazianke » 22 Ağu 2009, 18:55

[quote="kadir_"]kasko yaptır sonra anahtarın birini kaybettim de komple değişim yapıyorlar imbo felan üzret almadan[/QUOTE]
kaskonuz varsa bu şekilde de yaptırabilirsiniz. ancak doğru söylememeyi göze alarak...Wink
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ilgazdr » 23 Ağu 2009, 00:25

Herkese mrb.
Aracınız çalındığında kasko ücreti tazmin etmek için sizden yedek anahtarını göstermenizi isteyecek.Gösteremezseniz ödeme yapmaz bu nedenle kaskolar yedek anahtarı karşılıyor.serviste dolduracağınız bir beyan yeterli.servis kaydı alıyor ve anahtar gelince kodlama için çağırıyorlar.immob.'lı anahtarlaı yapan anahtarcılarda mevcut.fakat onlarda da fiyat yüksek.Ankarada bildiğim kadarıyla ostimde varmış.yanlış bilmiyorsam servislerede anahtar yapıyormuş.bence en mantıklısı olabildiğince ucuz yollu bir kasko yaptırıp 1 ay sonra anahtar istemek . bu size tanınmış bir hak.hemde araca bir sen kafanız rahat binersiniz.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 23 Ağu 2009, 00:31

geçen yaz ben asıl anahtarı kaybetim, kasko 500 tl ye kadar karşılıyor idi servis bana komple kilit sistemi değişikliği ile 650 tl fiyat çıkarttı ben yuhhhh dedikten sonra kilit sistemini değişmezsen anahtar+kodlama+işçilik 450 tl dedi. diğer anahtarı bulan kişi anahtarın düğmesine basarak birşey yapamaz ama anahtarı anahtar deliğine sokarak aracı açabilir dedi, bende banane kaskom var açarsa açsın dedim Big%20smile.
Ama önemli hatırlatma yapayım kaskoların hemen hepsi asıl anahtar kayıplarını karşılıyor yani gidip saf saf ben yedeği kaybettim diye beyan vermeyin ödeme yapmıyabilirler Wink
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir