Balon yapan lastiğin hali!

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Balon yapan lastiğin hali!

İleti oguz » 05 Ağu 2009, 17:30

konuyu görmüşken yazmak istedim eski konu olsada güncellenmiş bikere.

continanteli neden forumda hakanla benden baska kimse sevmiyor :)

4 senedir kullanıyorum kendi orjinal lastikleri 40km oluyo şimdi. yıl itibariyle degistiricem yazdan sonra. yol tutus fren her konuda mukemmeller ve fiyatlarıda makul bence. tek - si biraz fazla sesli olması. bu sorununda octide okadar fark edilecegini sanmıyorum.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RAZOR10 » 05 Ağu 2009, 23:35

[quote="hakanerdogan"]geçmiş olsun, yenilerinizde çok çok hayırlı olsun uzun ömürlü olsun inşaallah...

ama yine Continental fanlığı edemeden geçemeyeceğim. yaz zamanı full köydeyimdir, çakılın taşın içinde. asfaltsız çukurlu yollarda, 37500 deki 2005 üretim Contilerimde ne diş eskimesi, ne balon, neda aykırı bi tutmama isteği sezdim... hayranıyım ben bu lastiğin... küçük boy için gözü kapalı tavsiye edebilirim.
[/QUOTE]
conti zaten yük lastiğidir we orjinal germany yazanın fiyatı michelınden %25 daha pahalıdır (185/60/14   191 tl) benim aracımdada conti war hala önleri yine conti aldım arkalar hala orj conti. taş gibi duruyor. arkadaşın aldığı lastikleride iyi die duydum. hayırlı uğurlu olsun fiyat çok iyi 
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti mygokhan » 06 Ağu 2009, 00:03

Continental iyidir ya...Ben çok memnunum.Şirket araçlarınıda conti taktım.Müthiş memnunum..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti oguz » 06 Ağu 2009, 00:05

bende müthiş derecede memnunum contiden. o yüzden her konuda ısrarla vurguluyorum... pahalı olabilir. ama değer bence parasına. balon yapmama yıpranmamasının yanı sıra yol tutus fren olaylarıda harika.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 06 Ağu 2009, 00:10

[quote="oguz"]bende müthiş derecede memnunum contiden. o yüzden her konuda ısrarla vurguluyorum... pahalı olabilir. ama değer bence parasına. balon yapmama yıpranmamasının yanı sıra yol tutus fren olaylarıda harika.[/QUOTE]

Yıpranmak nedir bilmiyor..Tabi conti ile en berbat serisi olan Ecocontact EP tanışmıştım seneler önce..Tabi normalde bu lastiği gören insan contiye bir daha yaklasmaz aslında..Big%20smile Ama ben araştırıp en yeni serisi olan eco contact 3 serisi ile tanışmıştım.Fabiamda vardı oldukça memnundum.Şirket araçlarında da bu seriden var.Roomimde premium contact 2 serisi lastik var.Deseni süper, ama sanki eco contact3 daha iyiydi..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti oguz » 06 Ağu 2009, 00:43

kendi aracımdaki eco contact serisinin hangisi bilmiyorum ama lastik degistirmeye gittigimde aynısının 185 60 14 olanından ver dicem :)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 06 Ağu 2009, 02:11

[quote="RAZOR10"][quote="hakanerdogan"]geçmiş olsun, yenilerinizde çok çok hayırlı olsun uzun ömürlü olsun inşaallah...

ama yine Continental fanlığı edemeden geçemeyeceğim. yaz zamanı full köydeyimdir, çakılın taşın içinde. asfaltsız çukurlu yollarda, 37500 deki 2005 üretim Contilerimde ne diş eskimesi, ne balon, neda aykırı bi tutmama isteği sezdim... hayranıyım ben bu lastiğin... küçük boy için gözü kapalı tavsiye edebilirim.
[/QUOTE]
conti zaten yük lastiğidir we orjinal germany yazanın fiyatı michelınden %25 daha pahalıdır (185/60/14   191 tl) benim aracımdada conti war hala önleri yine conti aldım arkalar hala orj conti. taş gibi duruyor. arkadaşın aldığı lastikleride iyi die duydum. hayırlı uğurlu olsun fiyat çok iyi [/QUOTE]

aradan zaman geçmiş bak, lastiklerim GERMANY yazılı Continental EcoContact 3 ne yollarda gittiğimi ahali bilir yürüyemezsiniz oralarda, balonun adı olmadı yıllarca, 2005 üretimidir, üst mesajda 37500 demişim, şu an 43500 ve hala aynı hala aynı...

Selçuk Abi ve Oğuz'um da belirtmiş, lastik değil mübarek kaya kaya...

biraz ses gürültü yapar ama köpek gibi performansı vardır, cici Michelinlere benzemez tırttıdan balonu koymaz kucağınıza.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 06 Ağu 2009, 02:31

[quote="oguz"]bende müthiş derecede memnunum contiden. o yüzden her konuda ısrarla vurguluyorum... pahalı olabilir. ama değer bence parasına. balon yapmama yıpranmamasının yanı sıra yol tutus fren olaylarıda harika.[/QUOTE]

pahalı olsa kaç kuruş pahalı be Oğuz, bak araba 0 alındı 2005 üretim, lastikde 2005 üretim... 4 yılı geçiyor... şimdi benim ucuz bi lastiğim olsa balon etse aha bitti bütün aradaki fark gitti... lastik senkronunun kaydığına mı yanarsın parasına mı...

ben hala lastik parası vermedim, ne balon ne bişey, yedek çukurumdada tam boy conti hiç kullanılmamış stepnem duruyor... tamamen 5 i de orijinal.

40 bin civarlarında çektiğim bi foto, hala aynı...

hala çamuru çok iyi kavrıyor, diş derinliği hala bitti dediği seviyeye çok var hala balçıkdan kardan çıkıyor...

araç yüklü arka çökük...

geçtiği yollar na bura, foto çok günceldir 1 ay olmadı, ayağını bastığın gibi bileğinin üstüne kadar batarsın... ben kalacam diye daldım ama içerde baya yük vardı temiz 200 kg vardı.

ve o bahçeye o gün Ranger ile çekmeden soktuğum tek arabadır. üzerinde kibar, elit, sessiz, pahalı, yumuşak sadece asfaltı tutan michelin olacaktı ben o çayın içinde sanki alt taraftan mermi yiyomuş gibi taşları sürükleyerek geçerken (ki her sene 9-10 kez olur) o tekerler balon yapmayacaktı....? peh... hala sağlam, hala kadran 200 yazıyor, hala kavşağa 50 ile dalıyor...

bilimum kayış, lastik gibi esnek petrol bazlı ürünlerin kıralı Continentaldir benim için, saf nazi malı.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mylastik » 06 Ağu 2009, 03:54

Lastiklerde memnuniyet kişilere, kullanım alışkanlıklarına, ısıya, aracın mekanik ayarlarına , yol ve yük durumuna göre değişiklik gösterir. Lastiklerinden memnun olan kullanıcılar kolay kolay alternatif ürün aramaz.

Herkese keyifli sürüşler..Thumbs%20Up

mylastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 06 Ağu 2009, 04:29

hakan yarılır bak o lastik  birden dikkat et.

bizim  biliyorsun vectra var  60.000 yok  daha araba 2001 model..

2007 de  lastiğin biri  yarıldı  kurumuş..  dişler falan  gayet iyidi..

lasikçide  sökerken  janttan  ayrılmadı  yapışmış kaynamış.. 

Bu arada  bende fikrimi belirteyim Continental iyidr :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti HTP » 06 Ağu 2009, 04:30

Arabam şu an 90000 bin'de üzerinde contilerden sonra p6000 şu an ise kumho "ecsta-kh11" bulunuyor. Lastik denince durmak lazım arabanın en önemli parçası.

Ama contilerle ilgili bir anımı anlatayım, uzun hikayenin özü bir şekilde çamura saplantım çıkarmak için bir müddet uğraştım ki hertürlü yol koşulunda ciddi tecrübem vardır araba çıkmadı.Sonuç:Contilerin çelik radyal kırıldı ve ertesi günü p6000 aldım bir sene içinde sertleşti kışın berbattı.Şimdi kumholar var ve memnunum.Ama kullandığım en dayanıklı lastik toyodur.Ne patladı ne yarıldı 50000
km kullandım ozaman ford sierra vardı gençlik işte :))patinajsız kalkmazdım ama tekerler banamısın dememişti.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti hakanerdogan » 06 Ağu 2009, 04:32

[quote="AhmetH"]hakan yarılır bak o lastik  birden dikkat et.

bizim  biliyorsun vectra var  60.000 yok  daha araba 2001 model..

2007 de  lastiğin biri  yarıldı  kurumuş..  dişler falan  gayet iyidi..

lasikçide  sökerken  janttan  ayrılmadı  yapışmış kaynamış.. 

Bu arada  bende fikrimi belirteyim Continental iyidr :D
[/QUOTE]

6 sene aynı lastik mi durdu?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 06 Ağu 2009, 05:32

evet 6 sene  aynı lastiği  kullandık Big%20smile

abs falan çok erken  devreye girmeye  başladı  yol  tutuş çok  zevkli  oldu  koca  arabayı  el freni falan  hiç  yormadan  savurabiliyordum..  1.  viteste  hiç  zorlamadan   komple  sarabiliyordum  vs  ..

artık  kendi  parçalanır  diye  düşünürken  yarılıverdi LOL

fırsattan  istifade  continental  taktık işte  premium contact mı neydi  galiba unuttum  gidince bakayım..  yatıyor  eskisi  gibi..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hakanerdogan » 06 Ağu 2009, 06:06

yataylamasına tutuş çok başarılı ama uzunlamasına ufak zaafiyetler baş gösterebiliyor ama asla tedirgin edici derecede değil. (dediğin ABS olayı Smile) bi 10.000 daha yapsam yeter Cool

yarılmaz yav vectra kalın araba ondan yarmıştır Tongue
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 07 Ağu 2009, 16:41

[quote="hakanerdogan"] yataylamasına tutuş çok başarılı ama uzunlamasına ufak zaafiyetler baş gösterebiliyor ama asla tedirgin edici derecede değil. (dediğin ABS olayı Smile) bi 10.000 daha yapsam yeter Cool

yarılmaz yav vectra kalın araba ondan yarmıştır Tongue
[/QUOTE]
LOLLOLLOLLOLLOL Alem adamsın vesselam. Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti oguz » 07 Ağu 2009, 16:55

ClapBig%20smileLOL gene kopardın yani

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fyyaman » 11 Ağu 2009, 01:50

Geçmiş olsun, aklınızda olsun balonlu lastiğin tamiri olmaz...zaten teller kopmuş..can güvenli yok demektir..Lastikterin dişsiz olması bile çok daha güvenilirdir.
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Arabanız: Octavia

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir