Karbüratör Temizleme Spreyi

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Karbüratör Temizleme Spreyi

İleti hakan48 » 23 Şub 2010, 00:13

Benim Kimseye Kendimi Kanıtlamak Gibi Bir Derdim Yok Ben Zaten Çevremde  Kendimi Kanıtlayacagım Kadar Kanıtladım. Maksadım Skoda Araclarına Olan Özel Sevgimden Dolayı Skoda Kullanıcılarına Yardımcı Olmak Başka Bir Amacım Varsa Namertim.

Yaşınıza Bakıp 46 Olduğunu Görünce Bu Mesajları Boşuna Yazdığımı Anladım.

46 Yaşına Kadar Sahip Olduğunuz Bilgi Buysa Benimle yarışa Girmeniz Söz Konusu değildir.  

46 Yaşında Bir İnsanın En Azından Mesleklere Saygısı Olur.

((((Sadece ustalardan ağzı yanan ve sonunda kendi göbeğini kesen  bir amatörüm. Bu yazdıklarım da benim kendimin, bizzat öğrendiği ama hiç bir zaman bozmadan yaptığım uygulamaların   size aktarımıdır.)))

Sanayide Kötü İnsanların Eline Düşüp Öfkeni Benden Çıkartacak Bir Üslup Takınman Ne kadar Doğru Bilimez.

O ustalara Helal Olsun Alkışlıyorum. Mesleklerine Saygı Duymayan Bir Adama Ancak Öyle Davranılır.

Bu Arada Tartışma Forumunda Almış Olduğum Terbiye Gereği Fazla İleri Gitmeyeceğim.

Tüm Skoda Kullanıcılarından Bu Yorumlar İçin Özür Dilerim.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti skodaizm » 23 Şub 2010, 00:27

1. O ürünü  oraya koyan kişi ben değilim
  2- O karbüratör temizliyicisinden bende sadece golden eagle marka olanı var ve gerçekten amatörce ama adam gibi kullanmasını bilirim. Bir sürü yok çünkü satmıyorum. Bir bağlantım da yok

3-Kimseye kendimi benimde  kanıtlama derdim de yok.  Sadece doğru olanı saygı ile ''sen'' kelimesini bile kullanmadan söylemesini pekala bilirim.

4- uzun yıllar karbüratörlü araba kullanıp tüm bakımlarını da kendim yaptığımdan kimsenin ben de para tuzaklarına düşmesini istemem . Ama doğru neyse de söylerim.

5- Son olarak ta sizi sadece dinlerim ama dünya yinede  dönüyor diyen Galileo gibi Doğru ne ise söylerim.

Size ve okuyanlara da saygılarımı iletirim

__Hakan Ün__

Not : Bu kadar yazınızdan sonra artık herhalde siz haklısınızdır. Ben pek uzun yazamam sadece bildiklerimi...

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti skodaizm » 23 Şub 2010, 00:30

Bu arada ben yazarken çok şeyler yazmışsınız. Sizi  şimdilik nazikce terbiyeye davet ederim.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 23 Şub 2010, 00:30

[quote="skodaizm"]  1. O ürünü  oraya koyan kişi ben değilim
  2- Okarbüratör temizliyicisinden bende sadece golden eagle marka olanı var ve gerçekten amatörce ama adam gibi kullanmasını bilirim. Birsürü yok çünkü satmıyorum. Bir bağlantım da yok

3-Kimseye kendimi benimde  kanıtlama derdim de yok.  Sadece doğru olanı saygı ile ''sen'' kelimesini bile kullanmadan söylemesini pekala bilirim.

4- uzun yıllar karbüratörlü arabakullanıp tüm bakımlarını da kendim yaptığımdan kimsenin ben de para tuzaklarına düşmesini istemem . Ama doğru neyse de söylerim.

5- Son olarak ta sizi sadece dinlerim ama dünya yinede  dönüyor diyen Galileo gibi Doğru ne ise söylerim.

Size ve okuyanlarada saygılarımı iletirim

__Hakan Ün__

Not : Bu kadar yazınızdan sonra artık herhalde siz haklısınızdır. Ben pek uzun yazamam sadece bildiklerimi...
[/QUOTE]

Herkese Hakettiği Gibi Davranırım. Bilen Zaten Bilir.Telefonda Konuşan Mesaj Atan Skoda KUllanıcılarına Karsı Hep Cevap Verdim Veririmde Ben Menfaat Dostu Degilim.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 23 Şub 2010, 00:34

[quote="skodaizm"]  Bu arada ben yazarken çok şeyler yazmışsınız. Sizi  şimdilik nazikce terbiyeye davet ederim.
__Hakan Ün__
[/QUOTE]

Google Den Karbüratör Öğrenerek Yorum Yaptığımı Yazmadan önce Terbiyem Yeterince Müsaitti Ama Şimdi Değil 16-17 yılımı Verdiğim Meslekte Kendimi Google den Yazı Araklamakla İtham Edilmekle Yeterince Moralim Bozuldu.

Hiç Bir Müşterimden Bu Sözü Duymadım .Burda Yardımcı Olmak Adına Mesaj atarken de Duymak İstemem.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaizm » 23 Şub 2010, 00:34

Satış ilanlarınızdan zaten bir gram mefaat imasında  bulunmadığınız alenen belli olluyor.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 23 Şub 2010, 00:36

[quote="skodaizm"]  Satış ilanlarınızdan zaten bir gram mefaat imasında  bulunmadığınız alenen belli olluyor.
__Hakan Ün__
[/QUOTE]

Ben Satış İlanlarımda Arayan Çogu İnsana ÇIkmacı  Numarası Veriyorum. Üzerine Koyup Kendim Getirteyim ayagına Girmiyorum Satış İlanlarına Gelince Tabiki İlan Yazmak Sucmu Fahiş Fiyat Varmı onu Söyle
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 23 Şub 2010, 00:38

Bir tane Fahiş Fiyat Göster O zaman Mİlleti Kazıklayan Bir menfaatci Konumuna Sokabilirsin
Zaten İstediğinde O Big%20smile
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurhan2006 » 23 Şub 2010, 00:47

yaptığım bir iki araştırma sonucundaki kanaatim şu arkadaşlar, bu sprey balata spreyinin biraz daha yanıcı ve pahalı versiyonu Smile bizim arabaların karbürötörlerindeki memelerin tıkanıklığını açacağını zannetmiyorum + araç çalışırken bu ürünü kullanırsanız backfire(silindir içerisinde oluşan patlamanın emme manifolduna taşarak karbüratörden dışarı çıkması) oluşabilir ki bilen bilir bu çok tehlikeli birşeydir, Allah korusun arabayı bile yakabilirsiniz, o yüzden kullanacaksanız eğer aracın motoru stop konumunda olsun.

dip not:lütfen forum kuralları dahilinde yazışalım burada ki kriter yaşa değil bilgiye karşı duyulan  saygıdır Smile
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti hakan48 » 23 Şub 2010, 00:53

[quote="onurhan2006"]yaptığım bir iki araştırma sonucundaki kanaatim şu arkadaşlar, bu sprey balata spreyinin biraz daha yanıcı ve pahalı versiyonu Smile bizim arabaların karbürötörlerindeki memelerin tıkanıklığını açacağını zannetmiyorum + araç çalışırken bu ürünü kullanırsanız backfire(silindir içerisinde oluşan patlamanın emme manifolduna taşarak karbüratörden dışarı çıkması) oluşabilir ki bilen bilir bu çok tehlikeli birşeydir, Allah korusun arabayı bile yakabilirsiniz, o yüzden kullanacaksanız eğer aracın motoru stop konumunda olsun.

dip not:lütfen forum kuralları dahilinde yazışalım burada ki kriter yaşa değil bilgiye karşı duyulan  saygıdır Smile
[/QUOTE] 
        onurhan2006 kardeş ne yapıosun  suikast falanmı Big%20smileKendi Aracındada Deneme  subap   Yuvası Düşürebilirsin.

Bu spreyi Alıp Karbüratörüne Sıkıp Arabayı

Çalıştıran Arkadaşı Çok Merak Ediyorum.Arabanız Alev dahi Alabilir.

Asla Denemeyin Bu Çok Tehlikeli kullanım şekli yukarıda yazılıdır.

aldığınız spreyin üzerinde yazar nasıl kullanılacagı mutlaka çalıştırarak kullanın.

DİZELDE KESİNLİKLE KULLANMAYIN
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 23 Şub 2010, 00:55

[quote="onurhan2006"]yaptığım bir iki araştırma sonucundaki kanaatim şu arkadaşlar, bu sprey balata spreyinin biraz daha yanıcı ve pahalı versiyonu Smile bizim arabaların karbürötörlerindeki memelerin tıkanıklığını açacağını zannetmiyorum + araç çalışırken bu ürünü kullanırsanız backfire(silindir içerisinde oluşan patlamanın emme manifolduna taşarak karbüratörden dışarı çıkması) oluşabilir ki bilen bilir bu çok tehlikeli birşeydir, Allah korusun arabayı bile yakabilirsiniz, o yüzden kullanacaksanız eğer aracın motoru stop konumunda olsun.

[/QUOTE]

Big%20smile   Bilgiye Saygı Duyulmuyorsa
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaizm » 23 Şub 2010, 00:55

Favorit Forman tüm parcalarını satan bir adres verin de biz de oradan alalım.  Çıkmacıdan başka alternatifin olmadığı durumlarda ucuz ama kalitesiz Çin Taiwan mallarını almaktansa çıkma parçayı orijinal olarak almak daha mantıklı.
   Adres vermekse , oranın ne ortağı ne de sahibiyim daha başka servis ve parçacılar da verdim adres olarak herhalde oradan da komisyon alıyorumdur belki (Parsan, Oto Hakan . ***. Ferhat Oto  Batı otomotiv , benim kar ortağım değil ama mesajlarımda verilmiş.)

Dedim ya çok yazan kazanıyor sana hayırlı işler ve bol müşteriler yolun açık olsun.

Ama size tavsiyem biraz geniş fikirli olmanız ve başkalarının görüşünü saygı ile karşılamanız. bu şekilde değil.

Orjinalini yazan: hakan48

Orjinalini yazan: narec

Konuyu hortlatmış olacağım ama bu tip karbüratör temizliği spreyleri işe yarıyor mu gerçekten? 

Bu spreyler Karbüratörde Hiç bir İşe Yaramaz

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurhan2006 » 23 Şub 2010, 00:58

[quote="hakan48"][quote="onurhan2006"]yaptığım bir iki araştırma sonucundaki kanaatim şu arkadaşlar, bu sprey balata spreyinin biraz daha yanıcı ve pahalı versiyonu Smile bizim arabaların karbürötörlerindeki memelerin tıkanıklığını açacağını zannetmiyorum + araç çalışırken bu ürünü kullanırsanız backfire(silindir içerisinde oluşan patlamanın emme manifolduna taşarak karbüratörden dışarı çıkması) oluşabilir ki bilen bilir bu çok tehlikeli birşeydir, Allah korusun arabayı bile yakabilirsiniz, o yüzden kullanacaksanız eğer aracın motoru stop konumunda olsun.

[/QUOTE] 
        onurhan2006 kardeş ne yapıosun  suikast falanmı Big%20smileKendi Aracındada Deneme  subap   Yuvası Düşürebilirsin.

Bu spreyi Alıp Karbüratörüne Sıkıp Arabayı

Çalıştıran Arkadaşı Çok Merak Ediyorum.Arabanız Alev dahi Alabilir.

Asla Denemeyin Bu Çok Tehlikeli kullanım şekli yukarıda yazılıdır.

aldığınız spreyin üzerinde yazar nasıl kullanılacagı mutlaka çalıştırarak kullanın.

DİZELDE KESİNLİKLE KULLANMAYIN
[/QUOTE]

Farkındamısınız ikimiz de aynı şeyi söylüyoruz, galiba ben şunu söylemeyi unuttum,
bu spreyi kullandıktan sonra (benim tavsiyem motor stop konumunda kullanılması) sprey etkisini gösterene kadar ve uçup iyice buharlaşana kadar aracınızı çalıştırmamanız
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 23 Şub 2010, 00:59

[quote="skodaizm"]  Favorit Forman tüm parcalarını satan bir adres verin de biz de orasan alalım.  Çıkmacıdan başka alternatifin olmadığı durumlarda ucuz ama kalitesis çin taivan mallarını almaktansa çıkma parçayı orijinal olarak almak daha mantıklı.
   Adres vermekse , oranın ne ortağı ne de sahibiyim daha başka servis ve parçacılar da verdim adres olarak herhalde oradan da komisyon alıyorumdur belki (Parsan, Oto Hakan . ***. Ferhat Oto  Batı otomotiv , benim kar ortağım değil ama mesajlarımda verilmiş.)

Dedim ya çok yazan kazanıyor sana hayırlı işler ve bol müşteriler yolun açık olsun.

Ama size tavsiyem biraz geniş fikirli olmanız ve başkalarının görüşünü saygı ile karşılamanız. bu şekilde değil.

Ben amotör cevap yazamam hiç bir işe yaramaz halen söylüyorum türkiyede ne kadar teknik

usta varsa sorun cevap kısa ve özdür hiç bir işe yaramaz. bogaz kelebeklerinde kullanabilirsiniz. ama karbüratörde hiç bir işe yaramaz.

zaten yakında sitem üzerinde detaylı karbüratör dagıtıp toplamayı gösterecegim.o zaman anlayan ne demek istediğimi anlar

Orjinalini yazan: hakan48

Orjinalini yazan: narec

Konuyu hortlatmış olacağım ama bu tip karbüratör temizliği spreyleri işe yarıyor mu gerçekten? 

Bu spreyler Karbüratörde Hiç bir İşe Yaramaz

__Hakan Ün__
[/QUOTE]
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 23 Şub 2010, 01:03

Ben amotör cevap yazamam hiç bir işe yaramaz halen söylüyorum türkiyede ne kadar teknik

usta varsa sorun cevap kısa ve özdür hiç bir işe yaramaz. bogaz kelebeklerinde kullanabilirsiniz. ama karbüratörde hiç bir işe yaramaz.

zaten yakında sitem üzerinde detaylı karbüratör dagıtıp toplamayı gösterecegim.o zaman anlayan ne demek istediğimi anlar
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurhan2006 » 23 Şub 2010, 01:04

Ama aslında bu hiç bir işe yaramaz mevzuu bizim kronik sorunumuz, konuya direk böyle dalarak karşınızdaki insanları bir anda saf dışı bırakıyorsunuz, bence hiç bir işe yaramaz dedikten sonra açıklayıcı ve temeli olan açıklamalar yapsaydınız şu an böyle tartışıyor olmazdınız Smile
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 23 Şub 2010, 01:05

[quote="onurhan2006"]Ama aslında bu hiç bir işe yaramaz mevzuu bizim kronik sorunumuz, konuya direk böyle dalarak karşınızdaki insanları bir anda saf dışı bırakıyorsunuz, bence hiç bir işe yaramaz dedikten sonra açıklayıcı ve temeli olan açıklamalar yapsaydınız şu an böyle tartışıyor olmazdınız Smile [/QUOTE]

Konuyu Baştan Okursanız İkinci Mesajımda Yazdığımı göreceksiniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaizm » 23 Şub 2010, 01:11

Otomatik jikleye ayar çekebilen, hele hele çalışan motora parlama özelliği olan( kutu üzerinde bile  sıcak yüzeyler ve ortamlarda parlar uyarısı olan) spreyi  sıkmayı  öneren bir arkadaşın yine de bilgisine saygı duyarım. Bilgi bilgidir.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir