merkezi kilit sistemi arızası

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

merkezi kilit sistemi arızası

İleti konevi1 » 18 May 2009, 00:16

Bugün öğleden sonra uzaktan kumanda ile felicia-95 lx aracımın kapıları açılmadı. Kumanda da sorun yok... Anahtarla açıyım dedim dört kapı değil şöför mahalli ve diğer ön kapı tek tek açılıyor, arka kapılar da tek tek açılıyor.

İçerden kapı açma/kilitleme mandallarını denedim, tek tek kilitliyor, bu arada torpido kutusu/sigorta kutusu tarafından kiliti kaldırıken mekanik tık sesi ve aşağıya iterken bir motor sesı/vızılıtısı geliyordu. Sigorta kutusunu açtım sesler oradan daha yakın geliyor, ancak bir şey göremedim. Sigorta kutusunu kapattım,

Pazartesi sabah oto elektrikçiye gösteriyim onun yapacağı iş değilse kaportacı/oto kilit anahtarcı işi diye düşüncesiyle arabadan indim, kumandaya bastım küt diye dört kapı kilitlendi, bir ikikez açtım kapadım...

Sizce bu sorun nereden kaynaklanmıştır, başınıza böyle bir şey geldimi? Merkezi kilit sisteminin çalışma sistemi hakkında bilginiz varmı? 

2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

İleti hetepe » 18 May 2009, 14:16

Bir daha sorun çıkarana kadar kullanın, ilk arızada elektrikçi çözer.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir