Ankara - Sıfır araç alımında MTV ödemesi

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara - Sıfır araç alımında MTV ödemesi

İleti adilektasli » 16 Haz 2009, 12:52

Merhaba Arkadaşlar,

Ankara'da Ata Otomotiv'den aldığım aracın MTV ilk taksitini ben ödedim. Üstelik MTV nin dahil olduğu liste fiyatından araç alarak. Ankara'dan sıfır skoda alan arkadaşlar, sizler MTV nin ilk taksitini nasıl ödediniz? Bayi aracın fiyatından MTV yi düşmeden size mi ödettirdi?

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti hakanerdogan » 16 Haz 2009, 12:56

evet banada ödettirdi. Ata'dan almıştım. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti adilektasli » 16 Haz 2009, 12:58

[quote="hakanerdogan"]evet banada ödettirdi. Ata'dan almıştım.  [/QUOTE]

Peki MTV yi liste fiyatından düştü mü aracın?
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 16 Haz 2009, 13:01

yok. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yexplorer » 16 Haz 2009, 13:06

eskiden satıcı ödüyordu artık  biniciye ödetiyorlar
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti adilektasli » 16 Haz 2009, 13:09

Fiyatlar anahtar teslim. Üstelik İstanbul'da bayi ödüyor. Neden biz ödüyoruz ki?
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 16 Haz 2009, 13:35

olan oldu boşver.

bende hediye ettirdiğim park sensörü ve çelik kartel muhafazaya sayıyorum...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 16 Haz 2009, 16:37

4 yıl önce aldığımız Octavia'nın da ilk MTV'sini bize ödettirmişti Ata.

İstanbul'da rekabet Ankara'ya nazaran daha fazla olduğu için MTV, bayinin bir kıyağı oluyor herhalde.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 16 Haz 2009, 17:08

[quote="RoadFighter"]4 yıl önce aldığımız Octavia'nın da ilk MTV'sini bize ödettirmişti Ata.

İstanbul'da rekabet Ankara'ya nazaran daha fazla olduğu için MTV, bayinin bir kıyağı oluyor herhalde.

[/QUOTE]
Hayır normali İstanbul'daki. Yani İstanbul'daki bir kıyak değil ama Ankara'daki bir kazık! MTV yi alıcı ödeyecekse satıcının bunu araç fiyatından düşmesi gerekiyor. Düşmüyorsa eğer aracı daha pahalıya satıyor demektir.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kyron » 16 Haz 2009, 17:33

BENDE KENDİM ÖDEDİM ATA"DAN almıştım demekki ata hep böyle yapıyor banada sadece celik karter muhafaza hediye ettiler o kadar
Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 16 Haz 2009, 18:23

[quote="adilektasli"][quote="RoadFighter"]4 yıl önce aldığımız Octavia'nın da ilk MTV'sini bize ödettirmişti Ata.

[/QUOTE]
Hayır normali İstanbul'daki. Yani İstanbul'daki bir kıyak değil ama Ankara'daki bir kazık! MTV yi alıcı ödeyecekse satıcının bunu araç fiyatından düşmesi gerekiyor. Düşmüyorsa eğer aracı daha pahalıya satıyor demektir.
[/QUOTE]

Bunu sadece Ata plaza yapıyorsa tabi ortada bir fiyat bindirimi söz konusu.

Bize de "ilk MTV'yi siz ödeyeceksiniz" dediklerinde seslenmemiştik. Hiç de aklıma gelmedi bunu sorgulamak.

Ata Plaza deniyor ya, onlarla duyduğum menfi herşey için "olabilir" diyorum artık.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 16 Haz 2009, 18:23

Bizde 4 yıl önce kendimiz ödemiştik
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti adilektasli » 16 Haz 2009, 18:25

Herkese ödettikleri kesin. Aslında sadece Ata değil. Biraz araştırdım başka markanın bazı bayileri de bunu yapıyorlar. Ama olması gereken tamamını bayinin ödemesi. Olması gerekeni yapan bayilerden almak lazım araçları. Bayi ödemiyorsa da bunu fiyattan düşmelidir. Burada iyi olan, Ata'nın üzerine basa basa siz ödeyeceksiniz diyor olması. Çünkü daha beteri de var. Internet'te gördüğüm kadarıyla bu konuda müşteriye bilgi vermeyen ve MTV yi de ödemeyen bayiler de mevcut bazı markalarda. Sonradan müşteri zor duruma düşüyor. Ata ise dürüstçe kazıklıyor müşterilerini. Aferin adamlara. Yıllardır haksız yere elde ettikleri kazancı bir düşünsenize Shocked

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 16 Haz 2009, 18:36

And Otomotivden alan yok mu arkadaşlar? Onlar da mı böyle merak ettim.

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti ihsann » 16 Haz 2009, 20:26

Benim bildiğim ilk MTV bayi tarafından ödenir,ödenmeli. Ata'nın yaptığı yanlış..
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 16 Haz 2009, 20:44

daha önce kendi açtığım başlıkta bu konu ile alakalı yazdıklarımı buraya veriyorum:

bunu söylemek istemezdim ama maalesef daha önceki jant olayınızda olduğu gibi bu bayii MTV'de de bence müşterileri kandırmaya çalışıyor

yüce auto-skoda türkiye distribütörünün yazdıklarına bakın:

* Vergiler, Ruhsat ve Plaka ile ilgili bildirilen fiyatlar bilgi için olup, YÜCE AUTO A.Ş.’nin taahhüdünde degildir.   (yani fiyata dahil ama zam olursa size yansıtırız demek istiyorlar)

bu da ata otonun

6 - Motorlu Taşıtlar Vergisinin ödenmesinden Kesinlikle Alıcı sorumludur. Sonrasındaki talepler dikkate alınmayacaktır   (yani biz ödemeyiz kesinlikle alıcı öder diyorlar)

"Anahtar Teslim Satış Fiyatı" demek zorunlu olan herşeyin (ötv, kdv, bandrol, tescil, plaka) fiyata dahil olması demektir. yani kasko, devir için noter masrafı gibi şeyler hariçtir

bazı otomobil firmaları bu fiyatları ayrıntılı olarak verir neyi ne kadar ödediğinizi görürsünüz, örneğin volvo (özellikle vergiler alt sayfasını inceleyin):

ama ata oto kendini sağlama bağlamış; mtv ben ödemiyorum alıcı öder diye yazmışlar. yüce auto'nun açıkladığı aynı fiyatı uyguluyorlar(anahtar teslimi) ama MTV'yi alıcıya ödettiriyorlar. bence hiç etik bir davranış değil
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir