Çekişten kaynaklanan arızalardan anlayan arkadşlr?

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çekişten kaynaklanan arızalardan anlayan arkadşlr?

İleti KONFOR***** » 17 Haz 2009, 03:22

2001 Model 406hdi kullanıyorum birsüredir yeni bir sorun türedi aracın sorunu; normal seyir halinde(genelde uzun yolda)birden cekişten düşüp gaza ne kadar basarsanız basın 3000deviri geçmemesi yani araba gitmiyor ve arıza lambası yanıyor birsure böyle gittikten sonra birden yine açılıyor kafasına göre ardından tekrar aynı sorun. servise götürdüm birşey bulamadılar başka masraflar çıkardılar bu sorun çok canımı sıkmaya başladı yardımcı olabilecek bu konuda fikri olan ve ya bursa ve çevresinde bildiği iyi bir ustası olan varsa bana yardım ederlerse mutlu olurum teşekkürler.

KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Haz 2009, 03:41

kötü yakıt, eski yakıt filtresi, turbo mekanik arızası gibi basit şeyler geliyor insanın aklına ilk başta. belki enjektörlerin birinde problemde olabilir. kurum yapma falanda.

ama yinede elektronik kaynaklı bir şey olduğunu düşünüyorum. turbo basınç ayarlamasında belki elektronik bir arıza olabilir, belki hava akışmetresinde. 

bişey sölemek çok zordur bu tür gizemli elektronik arızalarda, hele ki skoda değil pejo. kroniklerini bilemedim.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti KONFOR***** » 17 Haz 2009, 03:49

Turbodan bende şüpelendim serviste bilgisayara soktular birşey yok dediler daha yeni hava filtresini ve debimetreyi değiştirdim kısa süreliğine ilk günkü gibi çok iyi çekişe kavuştu sonradan yine ankaraya giderken 2kere bunu yaptı arayla kimsenin bulamaması canımı sıkıyor o yüzden belki bilinen bir usta vardır diye sordum yinede teşekkürler söylediğiniz seçenekleride servise söyliyeceğim bi baksınlar
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Haz 2009, 03:51

haa birde debimetre olayı var. debimetre arızası vermeyen eski pejo pek azdır. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti KONFOR***** » 17 Haz 2009, 03:53

Servise okadar götürdüm bir allahın kulu debimetre demedi iyi bir sanayi ustasına gösterdim direk debimetre dedi ve kısa vadede sonuç aldım en azından yetkili servis onu bile yapamadı en çokta bu canımı sıkıyor bu arızayı servis bulamayacakta kim bulacak
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 17 Haz 2009, 09:57

vaktin varsa sana lüleburgaz arıner peugeot servisini öneririm. sahibi atilla arıner. kendisi yakınım. bulgaristandan bile servise geliyorlar. şimdiye kadar çözemedikleri problem olmadı peugeotta
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti KONFOR***** » 17 Haz 2009, 12:53

Zamanım şu an yok ama vakit bulunca gitmem gerek çünkü iyice canımı sıkmaya başladı bu iş ilginiz için teşekkür ederim çok sağolsun

KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 17 Haz 2009, 14:03

gelmeden önce haber verirsen bizzat ilgilenirim
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli