Tatlı mırıldayan egsoz konusu

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tatlı mırıldayan egsoz konusu

İleti Balki, Burak » 23 Tem 2009, 12:32

Ama cold air intake kitmi ne varmıs.Onların nasıl performans verdıgını bılsem ondan taktırıcam.Biraz pahalı ama hem mukemmel bır goruntu verıyor hem motorun temızlıgı acısından guven verıyor ama performansı nedır ıblmıyorum hıc.

Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti sonerx » 23 Tem 2009, 12:51

yaanlamadığım o yorumlarda adam forman 1,3 e uygulamış ve memnun herşeyinden.
Ayrıca ben karbüratör açık gaz verdim pek ses değişmedi.Yani bu motorda ne değişik ki sonuç vermiyor. Aldığım egsoz ucu da bekalım ne eder.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti Balki, Burak » 23 Tem 2009, 13:28

Abi dediğim kelebek olayı ıste.Ama adam ses ile ilgili birsey yazmamıskı.Ben bu konuyu 7 8 aydır arastırıyorum sıtedekı arkadaslar modıfıyeye olan ılgımı bılırler.ancak hem düşük motorlarda fazla ses cıkmadıgı kanısına vardım hemde yaptıgım arastırmalarda karburatorlu araclarda performans dısında bır getırısı olmadıgını ogrendıkm. forum sıtelerınde bır suru uygulayanlar var sadece skoda degıl tıpo olsun tempra olsun adamlarda demıs bırsey degısmedı dıye.Ayrıca sen hava fıltresını havalandırma borusuna takacagın ıcın karburator ıle hava fıltresı arasında bayagı bır mesafe olacak.yanı alacagın fıltre orjınaldekı gıbı dırek karburatorun ustune oturmuyor.buda karburatoru kırletır.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 23 Tem 2009, 13:29

Ayrıca egsoz ucu alcagına keske full bır egsoz set alsaydın daha guzel olurdu :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonerx » 23 Tem 2009, 14:20

[quote="Balki, Burak"] Ayrıca egsoz ucu alcagına keske full bır egsoz set alsaydın daha guzel olurdu :)
[/QUOTE] ya kardeş borcumuz çok o acıdan şimdilik böyle ufaktan cızlıyoruz.

ayrıca mesafe çok diyorsungerçi ben onu direk kelepçenin olduğu ilk kutu girişinede takarım.ayrıca kutunun kenarlarını naylon,silikon vb. şeyle kapatarak üstüne kapağı takıcağım böylece üst kapaktan hava almasını engellemeyi düşünüyorum.

Şu linklerde uygulama var.

http://www.fullcustom.es/guias/modificando-renault-11

http://images.google.com.tr/imgres?imgu ... k%2Bfiltre%2
Buygulama%26hl%3Dtr%26sa%3DG%26um%3D1
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006