Su eksiltiyor

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Su eksiltiyor

İleti kaya » 24 Tem 2009, 00:21

Selam arkadaşlar,

Arbam Fabia 2001 comfort. 1-2 ay önce su haznesinin kapağını açık unuttuğum için yolda suyu boşaltmıştı ve contayı yakmıştım. Sonra ustaya gittim ve contayı değiştirdi silindir kapağını da rektefiyeciye taşlattı (pulanya falan da diyorlar). Ama benim araba hala su eksiltiyor. Günde ortalama 25 km yapıyorum ve 4-5 günde bir yarım litre su ekliyorum max. yazısının hizasına gelecek kadar. Hala su eksiltmesinin sebebi ne olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agros » 24 Tem 2009, 09:47

radyatör borularında kaçak olabilir. ya da radyatörünüz delik olabilir. aracı ark ettikten sonra kaputu açın bi bakın altına üstüne arabanın. gerçi sıcakta sızan su buharlaşır gider ama siz yine de bi kontrol edin derim.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti dejavu » 24 Tem 2009, 11:28

Conta değişimi işlemi ile de ilgili olabilir, kapağı iyi sıkamamışlarsa sistem hava alır, su borulardından geçen hava muhtemelen su haznesinin tasfiye bölümünden su ile beraber çıkar. Aracı ilk çalıştırdığında su haznesine bak, fokur fokur kaynıyor gibi görünüyorsa sistemde hava vardır demektir.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaya » 25 Tem 2009, 12:28

Cevaplar için teşekürler arkadaşlar. Radyatörden değil gibi. Aracı liftte kaldırıp bakmıştık sağına soluna ve radyatörle ilgili birşey değil gibiydi. Sızan damlayan birşey göremedik. Ben diyorum acaba silindir kapağını taşlayan adam iyi yapamadı da o nedenle mi eksiltiyor acaba? Bu işten anlayan bir arkadaşımın dediğine göre bu rektefiyecilerden 10 tanesinimn içinden 2-3 tanesi işini güzel ve hatasız yaparmış..? Silindir kapağın iyi taşlanmamış olabilir ve oradan sızma yapıyor olabilir diyor....
kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efsanea_06 » 25 Tem 2009, 13:03

su deposunun kapağına bir alet bağlanıp hava basılıyor kaçak nerdeyse hemen belli oluyor serviste yapıyorlar.

efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti kaya » 25 Tem 2009, 13:37

[quote="efsanea_06"]

su deposunun kapağına bir alet bağlanıp hava basılıyor kaçak nerdeyse hemen belli oluyor serviste yapıyorlar.

[/QUOTE]

Hmm bunu yaptırabilirim çok sağol.
kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti altinkum » 20 Ağu 2009, 23:15

lanet bişey kardeşim ben 2 senedir 3000 lira para harcadim hala su eksiltiyor gecen gün silindir kapaginda curukler var dediler kapagi degistirdik yenisini  taktik sifir, hala degistiriyor. Bu skodalarin hepsi ayni anasini satayim motoru kaybettinmi bir daha hayir gelmiyor diyorlar arkadas. Gecmis olsun, sıkma canbını bir an önce o arabayı satmaya bak.
altinkum
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir