Kısa süreli sinyal verme

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kısa süreli sinyal verme

İleti zurna1788 » 31 Tem 2009, 14:02

alpko sana sesleniyorum :) benim fabia nın döşemeside senin döşemeyle aynı... bakma hakan abiye sen :))))

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti alpko » 31 Tem 2009, 14:05

[quote="hakanerdogan"]mesela TR de her gelen fabiada standart vardır uzaktan kumanda.

Slovakyada üretiliyor olabilir ama slovaklar üretmiyor, Çekler slovaklara ürettiriyor sonuçta ve yine pazar araştırması yapılıp ona göre karar veriliyor. nüfüsü ankara kadar olan bi ülkeyide bence sırf avrupada diye fazla abartmamak lazım.

TR deki zengin müşteri pazarının %1 bile yoktur orda kanımca nüfüs belli, köken belli bölünmüş ayrılmış slav ve bi kısım macar. abartı bi ırk değil ki zengin olsun. pek yüksek ticari ilişkileri ilede nam yapmış bi yer değil ki çook zenginler diyelim...

ama hatunları ile ün yapmış bak onu biliyorum Smile

[/QUOTE]

Iyi arastirmissin guzel de. Zaten Ankara`nin nufusu kadar olduklari icin Avrupa`dalar. AB`ye buyuk ulkeri almazlar. 2milyon nufuslu Slovenya var, 500.000 nufuslu Malta var vs.

Skoda`yi Cekler Slovak`lara degil, Almanlar Cek ve Slovak`lara urettiriyor. Zaten Cekoslovak sirketi ulkeler bolununce sanayi ve ticari anlamda bolunme yasamamislar guzel bir sekilde.

Cok zengin degiller AB uye ulkesi ve dunyanin hicbir yerine vize ihtiyaci olmayan Turkiye`ye bile kafa tutan ekonomik zengin bir ulke de konu bu degil..

Konu su, buraya sade modeli gondermisler demissin, buraya gondermezler herseyden once burasi AB uye ulkesi hersey AB standartlarina uyumlu olmali, Almanya`da ne ise burada da oyle, ikincisi Skoda `Cekoslovak` marka yani adamlarin kendi markasi, gondermiyorlar octavia VW Bratislava`da uretiliyor 15dak. uzagimda diger modeller Mlada Boleslav`da 2saat mesafe de uretiyorlar.

Ama bircok markanin Turkiye`ye maliyeti dusurmek icin araclarindan ozellikleri, parcalari sokup gonderdiklerini biliyoruz. Cunku otomobil Turkiye`de hala `luks`, burada bir ihtiyac.
 Yani senin yaziklarini tezat dusuruyor:))

Konuyu anlamsiz bir sekilde Slovakya`ya ve zenginlige getirdin ya helal olsun:))

Turkiye`ye gelen her fabia da kumanda vardir, olabilir cunku her model gelmiyor. Ama kumandasiz da vardir muhakkak. Kumanda nedir ki 100eur veriri yaptirisin bunlar option isler, ekstra aksam geliri saglar firmalara. 
Skoda`nin `max` modelleri var icerisin de `tum` ozellikleri olan yani araba + aksaamlar.

Ancak senin aracin da bir sadelik var dediginde merak ettim. Cunku senin bu konulardaki deneyimini bilouyoruz, bir bakista kaza var mi yok mu biliyorsun, o yuzden sordum gordugun `sade`lik nedir diye. Ama yokmus demek ki.  aman olmasinda, masallah de bakim:))))
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 31 Tem 2009, 14:06

[quote="zurna1788"]

alpko sana sesleniyorum :) benim fabia nın döşemeside senin döşemeyle aynı... bakma hakan abiye sen :))))

[/QUOTE]

biliyorum yahu, ayni doseme Turkiye`de de var. Hakan kardesim takiliyor:))))
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 31 Tem 2009, 14:10

[quote="alpko"] [quote="zurna1788"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]
biliyorum ya :) ama benim çok hoşuma gidiyor döşemelerin sade olması...bizim arabaların kasalarının 2006-2007 modellerinin döşemelerini hiç beğenmiyorum ben ama. :))) 
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 31 Tem 2009, 14:19

genelde Çekler, Slovakları ezikler, Çeklerin her zaman için alt sınıfında kalmış bi toplum. o yüzden öyle düşündüm açıkcası.

ister EU üyesi olsun isterse gitsin masonlara bilmem G zirvelerine üye olsun, mini minicik, pek fazla gezilip görülecek yeri olmayan 3-5 bişi dışında sade bi memleket olduğunu biliyorum. tarım ve maden sanayisi dışında bişisi olduğunuda ben pek duymadım.

tabi sen içindesin daha bilirsin muhakkak ama okuyoruz kitaplardan, gerek internet gerekse TV de belgesellerden görüyoruz.

EU ya girdikten sonra biraz havalanma olduğu doğrudur insanında, ama zaten alman otomotiv devlerinin iş-üretim sahası olmaktan başka pek bi şeyi olmadığından, kimseyi tehdit edecek, zarar verebilecek kapasiteleri olmadığından kolayca bir çırpıda EU ya alınmış olmasınlar?

neyse milliyetçiliğim tuttu, konu bu değil, sinyal kolu, ne olursa olsun ben slovakyanın, hiç bir dünya devinin (Almanya-ABD-Rusya-Fransa vb.) TR den rahatsız oldukları kadar yada korktukları kadar basit, yepyeni mini minicik bi ülkeden korkacağını, umursayacağını sanmam, TR hep bu büyüklerin içten bitirme, yok etme politikalarına maruz kalıyor. çok zengin bir ülke olduğumuz için bence. gelir dağılımı dengesizdir, bu fakirlik demeyin şimdi bana.

koltuk döşemesine gelirsek benim gördüğüm bu değildi, başka sade bi şeydi. fotolardan aklımda öyle kalmış, ki çok zaman önce gördüm aklımda kalması bile enteresan.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 31 Tem 2009, 14:39

[quote="hakanerdogan"]genelde Çekler, Slovakları ezikler, Çeklerin her zaman için alt sınıfında kalmış bi toplum. o yüzden öyle düşündüm açıkcası.

ister EU üyesi olsun isterse gitsin masonlara bilmem G zirvelerine üye olsun, mini minicik, pek fazla gezilip görülecek yeri olmayan 3-5 bişi dışında sade bi memleket olduğunu biliyorum. tarım ve maden sanayisi dışında bişisi olduğunuda ben pek duymadım.

tabi sen içindesin daha bilirsin muhakkak ama okuyoruz kitaplardan, gerek internet gerekse TV de belgesellerden görüyoruz.

EU ya girdikten sonra biraz havalanma olduğu doğrudur insanında, ama zaten alman otomotiv devlerinin iş-üretim sahası olmaktan başka pek bi şeyi olmadığından, kimseyi tehdit edecek, zarar verebilecek kapasiteleri olmadığından kolayca bir çırpıda EU ya alınmış olmasınlar?

neyse milliyetçiliğim tuttu, konu bu değil, sinyal kolu, ne olursa olsun ben slovakyanın, hiç bir dünya devinin (Almanya-ABD-Rusya-Fransa vb.) TR den rahatsız oldukları kadar yada korktukları kadar basit, yepyeni mini minicik bi ülkeden korkacağını, umursayacağını sanmam, TR hep bu büyüklerin içten bitirme, yok etme politikalarına maruz kalıyor. çok zengin bir ülke olduğumuz için bence. gelir dağılımı dengesizdir, bu fakirlik demeyin şimdi bana.

koltuk döşemesine gelirsek benim gördüğüm bu değildi, başka sade bi şeydi. fotolardan aklımda öyle kalmış, ki çok zaman önce gördüm aklımda kalması bile enteresan.

[/QUOTE]

hakan bu politika islerine girersek icinde cikamayiz. Bu adamlarin `adam gibi` politikalari olduklari icin sayginlar. Bizim gibi yalaka degiller.
Cek Cumhuriyeti sirf vatandaslarin vize istemeye kalkan Kanada buyukelsini ulkesinden sinirdisi etti, ayni tavri Amerika`ya yapti. Turkiye bunu nah yapar!!

Soz milliyetcilige gelirse ben senden daha miliyetciyimdir ancak konu farkli bana slovakya`yi ne ov ne kotule zaten ben sadece Slovakya`da yasamiyorum, hem Avusturya. Hadi onu da kotulesene?
Bu kotuledigin ulkelere girmek istesen bile gidemezsin, vize diye aklini alirlar bunlar guctur, Turkiye`ye kafa tutmaktir.
senin vatandaslari yesil kart diye Amerika kuyruguyapsin adamlar vizesiz gitsinler.
Fransa ile Turkiye`yi karsilastiriyorsun askeri guc anlaminda `0`dir o adamlar. bosver yani bu konulara girersek cikamayiz valla..

Genel de Cekler, Slovaklari eziklerler(mis)`i unutmussun, ya da sahit oldugum bir durum mu? Kac kere Cek ve Slovakya`da gezip inceleme de bulundun.

TV, gazete, internet yetmez, zaten onlar da seni Tv, gazete, netten ulkesinde tren olmayan, herkesin 4-5karisi var diye biliyorlar.

Bizzat incelemek lazim.  Avusturya`nin Istanbul kadar nufusu yok mesela ama Turkiye`yi katlar katlar cebinden cikarir ekonomi de, yapiyor dazaten.

tabi sen icindesin daha bilirsin ` sozun cok hosuma gtti saygidir, senin kotu bisey yazmak istedigini de sanmiyorum, dedigim gibi ben de milliyetciyimdir ancak bazi gercekler boyle be Hakan.
Bu adamlarin AB olmasi ekonomi ya da askeri guc degil, ana amac halkina, insanina insan gibi davranmak. Burada once insan`dir. ne yazikki bu Turkiye`de yoktur.

Dusunsene, TR`de adam raporlu hasta patron surat yapar ise gelsin diye, burada raprlu isen senin maasini isveren degil, sosyal sigorta oduyor ve bu surec icinde ise gidersen ceza oduyorsun. Bunlar hep insana verilen degerdir. Bu adamlar `euro` para birimini kullaniyor bak bakalim senin 1 liran kac eur yapiyor?

Dosemeler de onlar ama dedigim gibi sen taktigim kiliflari hatirliyor olabilirsin, siyah?
yani sonuc olarak sadelik yok benim fabisim de oyle mi?:D :D ohhh yordun beni sabah sabah.. aslinda bi ufak acip bu konulari dertlesmek gerek:))
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 31 Tem 2009, 14:40

[quote="zurna1788"][quote="alpko"] [quote="zurna1788"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]
biliyorum ya :) ama benim çok hoşuma gidiyor döşemelerin sade olması...bizim arabaların kasalarının 2006-2007 modellerinin döşemelerini hiç beğenmiyorum ben ama. :))) [/QUOTE]

sinyal kolundan dosemeye gectik, dagittik gene konuyu :D :PP
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 31 Tem 2009, 14:43

hiç sorma yaa :)))
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 31 Tem 2009, 15:00

maaşallah diyeyim, meğerim kılıfmış onlar Smile uzaktan kumandada olmayınca dedim farklı bi edisyon heralde ordakiler gibisinden düşündüm.

Slovak'ın 1 Euro'su burda 2 TL ediyor ama burda hayat ordan belki 3 kat ucuz. parasını kıyaslamak yanlış.

ya slovakya mılovakya avusturya vs... çokda bi yerimde değil ama 2. sınıf EU ülkesi muamelesi görüyor Slovakya ve çok tekin bi yermiş gibi lanse ediyorsun.

tamam, TR harikalar diyarı değil, bizimde resmen damarlarımıza ABD ilacı enjekte edilmekte ufak ufak.

resmi olarak bi ispatı falan olmasa bile sex turizmi yaptıkları falan geliyor insanın kulağına az-çok. hani bizim 3 karımız var ya....

yada biz ne okuyosak öğreniyosak öğretiliyorsak kökten-tümden yanlışız.

sen ordasın ve beni bu konuda elini yüreğine koy ve doğru bi şekilde aydınlat.

daha düne kadar avrupanın büyük devletlerinden korkan bu doğu avrupa ülkeleri özellikle tarımda öne çıkıyor, ve çiftçisi tik tik atıyordu büyük devletlere çalışmaktan korktuğu için, toprağının egemenliğini kaybetmekten tırstığı için.

yani zaten yeni kurulmuş, Çeklerden yeni boşanmış, almanların hep altında kalmış abarttığın kadar bi yer olmadığını zannediyoruz buradan...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 31 Tem 2009, 16:14

[quote="hakanerdogan"]maaşallah diyeyim, meğerim kılıfmış onlar Smile uzaktan kumandada olmayınca dedim farklı bi edisyon heralde ordakiler gibisinden düşündüm.

Slovak'ın 1 Euro'su burda 2 TL ediyor ama burda hayat ordan belki 3 kat ucuz. parasını kıyaslamak yanlış.

ya slovakya mılovakya avusturya vs... çokda bi yerimde değil ama 2. sınıf EU ülkesi muamelesi görüyor Slovakya ve çok tekin bi yermiş gibi lanse ediyorsun.

tamam, TR harikalar diyarı değil, bizimde resmen damarlarımıza ABD ilacı enjekte edilmekte ufak ufak.

resmi olarak bi ispatı falan olmasa bile sex turizmi yaptıkları falan geliyor insanın kulağına az-çok. hani bizim 3 karımız var ya....

yada biz ne okuyosak öğreniyosak öğretiliyorsak kökten-tümden yanlışız.

sen ordasın ve beni bu konuda elini yüreğine koy ve doğru bi şekilde aydınlat.

daha düne kadar avrupanın büyük devletlerinden korkan bu doğu avrupa ülkeleri özellikle tarımda öne çıkıyor, ve çiftçisi tik tik atıyordu büyük devletlere çalışmaktan korktuğu için, toprağının egemenliğini kaybetmekten tırstığı için.

yani zaten yeni kurulmuş, Çeklerden yeni boşanmış, almanların hep altında kalmış abarttığın kadar bi yer olmadığını zannediyoruz buradan...

[/QUOTE]

hala kumandami derdin? cocukca bir gerekce.

hayat Turkiye`de ucuz mu? Zaten fakir olan ulkeler ucuzdur ama yabanciya! Turk`e, Turkiye hic te ucuz degil. dedim ya otomobil hala `luks`.

Sen hic Irlanda`da bir paket sigara aldin mi? Turkiye`de ki sigaranin 3kati pahali. pahali olunca geri mi oluyor?:)))komik:)

Slovakya Kisi basi GSHM 25000 USD - (su anda yasadigim ulke)
Avusturya  kisi basi GSMH 36000 USD - (su anda yasadigim ulke)
Turkiye kisi basi GSMH 11000USd - (canim ulkem!)
Fransa kisi basi GSMH 29000USD -   yaklasik olarak. Bu herseyi anlatir.

geri yazdiklarinin hepsi de bos, benimle tartismaya girecegine git yerinde gor, ogren sonra insanlara laf sokmaya calis.  Okulunu bitirip hayata atildiginda daha iyi anlarsin bunlari.

Neden boyle bir tartismaya da girdigini anlamis degilim, konu ile hic alakasi olmayan seyleri acmissin.

Hicbir zaman da hicbir seyi abartmam, biraz dunyayi gez, deneyim edin sonra abartiyorsun de! Ya da bana abartigimi dusundugum seye ornek ver. Ozel mesaj yaz!

Senden beklemezdim bu tarz kelimeleri ama temkinli olmak gerekiyor daima demekki!:)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 31 Tem 2009, 16:16

arkadaslar, az once ogle yemegi icin disari ciktim denedim olmuyor, ben mi yapamiyorum acaba? Bozulmusta olabilir mi anlamadim, meraklandim da simdi:))  Sadece ufak bir dokunus yetiyor degil mi? sinyal kolunun ileri geri olmasi ile alakali bir durum var mi?
Olmadi servise soracagim bu durumu. Tsk.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 31 Tem 2009, 16:34

[quote="alpko"]arkadaslar, az once ogle yemegi icin disari ciktim denedim olmuyor, ben mi yapamiyorum acaba? Bozulmusta olabilir mi anlamadim, meraklandim da simdi:))  Sadece ufak bir dokunus yetiyor degil mi? sinyal kolunun ileri geri olmasi ile alakali bir durum var mi?
Olmadi servise soracagim bu durumu. Tsk.
[/QUOTE]

sinyali açarken tık diye atıyo ya. oraya kadar getirip bırakıcaksın atmıcak yani. atma noktasına gelmeden bırakıcaksın. bizde öyle :)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 31 Tem 2009, 16:39

kırıcı konuşmadığım halde çok sert bir ûslupla cevap yazmışsın. ne diyim, demek ki Slovakya daha üstün bir memleket Türkiye'den. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 31 Tem 2009, 16:45

[quote="hakanerdogan"]kırıcı konuşmadığım halde çok sert bir ûslupla cevap yazmışsın. ne diyim, demek ki Slovakya daha üstün bir memleket Türkiye'den. 
[/QUOTE]

Kirici yazdin hakan. suclama yapmissin bana resmen. Kirildigim icin boyle yazdim dikkat edersen. Cunku uzun suredir yazismalarimiz oluyor, sen beni ben seni az cok biliyorum. Sert bir uslupla yazmissin..
Hala Slovakya diyorsun neden? ben hem Avusturya`da, hem Slovakya`da yasiyorum, verdigim ornekler ya bu iki ulkeden ya da gordugu diger tum AB ulkerindendir.

Turkiye`de en iyi otoban var dedigimde, Turkiye`de sehirici yollar bile cok guzel dedigim de de neden AB`yi kotuluyorsun diye karsi cikanlarda oluyor. Demek ki ben olani olduugu gibi yaziyorum, + ve -.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 31 Tem 2009, 20:39

bugün bende denedim sinyal kolunu bendede olmadı ya...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti janveljan » 02 Ağu 2009, 01:28

Bu özelliğin hangi araçlarda olup hangi araçlarda olmadığını bilen arkadaş var mı acaba ona göre servisin kapısını zorlayalım.
janveljan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 02 Ağu 2009, 04:16

fabia octavia rommster superb de var ama model farkı olabilir. ornek olarak 2004 oncesinde yoktur orasını bilemem

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti irfant » 02 Ağu 2009, 09:06

Baz model 1.2 2004 model Fabia'mda vardı, baz model Roomster'da da var...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

ÖncekiSonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir