Feliciada distribütör tevzi makarası yanması

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Feliciada distribütör tevzi makarası yanması

İleti konevi1 » 12 Eyl 2009, 09:40

Merhaba arkadaşlar, 95 felicia lx 117bin km'de ilk göz ağrım aracımla geçen hafta Konyadan Sivasa giderken, Ürgüp-Kayseri arasında 110-120 ile giderken araç çekişten düştü...Sollama yapıyordum, Allahtan yol boştu, sağa çektim...kaldık yol ortasında, benzine aldım,marş basıyor araç çalışmıyor, daha önce Konya içinde ateşleme beyni yanmıştı yine problem ordan galiba dedim..

Bu arada Konya Samet skodadan skoda yol yardım numarası  istedim, verdikleri numara 0800 lü bir numara cevap vermedi, tekrar aradım ellerinde başka numara yokmuş.?! 10 dk sonra arayın bir araştıralım dediler,  BİR DAHA ARAMADIM...

Bu arada yola çıkmadan özel skoda servisinde motor, yağ, kayış, fren bakımı vb. yaptırmıştım, zaten mart ayında vizesi vardı o zamanda genel bakımı yapılmıştı. Ustayı aradım, uzaktan tarifle bir iki yeri kontrol ettim, kablolarda, bağlantılarda kırık çıkık yok, araba soğusun çalıştırmayı dene dediler, araba çalışmadı vesselam... Sonuçta çalıştığım kamu kurumunu arayarak Kayseri İl Müdürüne ulaşıp, yolda kaldığımı, ateşleme arızası olabileceğini söyledim, ALLAH RAZI  OLSUN, Kayseriden Lada-Skoda özel servisiyle irtibat kurdu beni aradılar vb. derken yarım saat sonra geldiler...SORUN distribütor elektronik tevzii makarası yanmış/ömrü bitmiş +50 tl sıkışmış EYVALLAH  deyip yola koyuldum.

Şimdi
LOL uzun yola çıkmadan (eski+2.el) arabada sadece yağ, filtre,kayış, motor/yürüyen aksam/fren bakımı yetmiyor -------> ateşleme sistemine de baktırmak lazımmış,
bobin+distribütür+akü+şarz dinamosu+far/ampüller vs.
Dead Samet Skoda halkla ilişkiler ve bilgilendirmede yolda kaldı, Oysa 1-2 yıl sürekli onlara gitmiştim, yazık... bilgi veremediniz bari durumunuz ne oldu diye sorar insan
Wink SKODA 'nın genel uzun yol yardım/servis+en yakın skoda servisine yönlendirme işini
öğrenmek ve arabada bulundurmak lazım veya yol güzergahındaki illerde mevcut Skoda servislerinin listesini internetten taramak gerek...
Cry 15 yıllık arabada ömrünü tamamlayan parçalar+metal yorgunu parçalar sorun yüzdesini arttırıyorsa/bir-iki arıza daha çıkarsa arabayı elden çıkarmak lazım vesselam diye düşünmeye başladım...

Selamlar...

2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir