MOTOR TEMİZLİĞİ BÖYLE Mİ OLUR

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MOTOR TEMİZLİĞİ BÖYLE Mİ OLUR

İleti seyit » 13 Eyl 2009, 23:17

arkadaşlar motorumu temizlemek istiyorum ..internette gezinirken birisinin detaylı temizlik yaptığını gördüm .gayet güzel olmuş sizce bir zararı var mı ....linkini koyamadım buraya.fotoları koyuyorum ..sizede bu uygulama uyarsa favoritimin motorunu yıkamak istiyorum ne dersiniz .yıkayayım mı ..bir inceleyin lütfen ...

HAFTA SONU DETAYLI VE KORUMALI MOTOR TEMİZLEME İŞİNE GİRİŞTİM .ESKİ HALİ ..

KULLANILACAK MALZEMELER ....

1 .SONAX MOTOR TEMİZLEME KONSANTRESİ
2. SONAX MOS 2 OİL
3. SONAX MOTOR CİLASI
4. FIRÇA
5. MANUEL BASINÇ ALETİ

İLK ÖNCE AÇIKTA OLAN KABLO UÇLARI SUDAN VE SOLÜSYONLARDAN ETKİLENMEMESİ İÇİN MOS 2 OİL İLE KORUMA ALTINA ALIYORUZ .YOKSA TEMİZLİKTEN SONRA SU KAÇAN YERLER PROBLEM ÇIKARTABİLİR .ŞARJ DİNAMOSU GİBİ ....

MOS 2 OİL SIKTIKTAN SONRA 5 DK KADAR BEKLİYORUZ VE SONAX MOTOR TEMİZLEYİCİYİ ****YORUZ ...

FIRÇA YARDIMI İLE UÇ NOKTALARA ULAŞIP YAĞ VE KİRLERİ KABARTIYORUZ ..

5 DK BEKLEDİKTEN SONRA MANUEL BAHÇE BASINÇ ALETİ İLE FIS FIS SU ****YORSUNUZ .İÇİNDE SADECE SU YOK .BENİM ÖZEL KARIŞIMIM DA VAR .BU EL BASINÇ ALETİNDEN ÇOK FAZLA BASINÇLI SU ÇIKMADIĞINIZDAN DA MOTOR ZARAR GÖRMÜYOR AMA ÇOK TATLI BİR ŞEKİLDEDE TEMİZLENİYOR .ORTA DİREK DOSTU PAZARDA SATILIYOR 5 YTL FİYATI  ;%29

VE TEMİZ BİR BEZ İLE KURULUYORSUNUZ ÜSTEN YAVAŞ YAVAŞ

NORMALDE SERVİS BİLE YAPMIYOR AMA BEN PİMPİRİKLİ OLDUĞUM İÇİN TEMİZLİKTEN SONRA TEKRAR ELEKTRİK AKSAMLARI OLAN YERLERE MOS 2 OİL SIKTIM ...

MANUEL POMPANIN İÇİNDEKİ SUYU BOŞALTIP HAVA POMPALAYIP ULAŞAMADIĞINIZ YERLERE HAVA BASABİLİRSİNİZ BÖYLECE NEMLİ YER KALMAMIŞ OLUYOR ...

SON İŞLEM VE SONAX MOTOR CİLASI YAPMAYA .TÜM MOTOR PLASTİK AKSAMLARI PARLATIYOR VE BESLİYOR TOZLANMAYI VE KİRLENMEYİ GECİKTİRİYOR ...SÜNGER YARDIMI İLE CİLAMIZI ÇOK DEĞİL HAFİFÇE SÜNGERE ****P MOTORUMUZU PARLATIYORUZ .MOTORA DİREK SIKARSAK HER TARAFA YAYILABİLİR EMEKLERİMİZ BOŞA GİDER .KESİNLİKLE ÖNCE SÜNGERE VE SÜNGER YARDIMI İLE MOTORA SÜRÜYORUZ ...

VE SONUÇ PIRIL PIRIL ...

İÇERİDEKİ TEMİZLİK DIŞARIDA YANSIDI .AYNI ZAMANDA WAX YAPTIM ..

NOT : başka bir site SİTESİNDEN ALINTIDIR .......

seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti seyit » 13 Eyl 2009, 23:22

siz tamam derseniz bu ürünlerin siparişini vereceğim ve hemen işe koyulacağım ..istiyorum ki favoma zarar gelmesin

seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 14 Eyl 2009, 01:19

Reno forumdan Engin abinin fotoğrafları bunlar..Uygulama doğru..Bu şekilde uygulanabilir..

Ben ise ;

AutoGLYM çok amaçlı temileyicisini kullandım..

Araçların motor,şasi,jant ve kaportasında oluşan kir,yağ gibi her türlü
istenmeyen kirlerin temizlenmesi ve yüzey korunmasında kullanılan genel
maksatlı bir üründür.

Kostik içermez.Doğaya karışabilir.iç temizlik yaparken 1:7 kadar inceltilebilir.

Dış yıkama püskürtme tankı ile kullanıldığında %2 oranında
inceltilmelidir.Motor püskürtme tankı ile kullanıldığında %5 oranında
inceltilmelidir.

Ben genelde jantlarda kullanıyorum. Motor içinde kullanılabilir. Yağ
çözücü özelliği var.Her bölge için ayrı ürün almanıza gerek kalmıyor
böylelikle..

Profesyonel kategorideki bir üründür.

Motora bu üründen sıkıp, biraz bekledikten sonra Basınçlı su ile yıkayıp temizlenebilir..Ama elektrik bağlantılarına azami dikkat gerekiyor.Ardından iyice silinmeli.Son olarak plastik aksamları besleyici ve parlatıcı bir ürün kullanılmalı..Ben Meguiar's Trim detailer adlı ürününü kullandım.Hem toz tutmuyor hemde yağlı bırakmadığı için yüzeye toz yapışmıyor..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti AhmetH » 14 Eyl 2009, 06:11

favorite  para  harcamayın ne elektroniği var ne parlaması gereken plastik aksam Smile

kullanılmayan küçük bir  havlu ile distribütörü  örtün bunun  üzerine  ufak naylon poşet geçirin.

"beyin" denen  bişey daha var bilirsiniz distribütörün yakınında  onada bu işlemi yapın..

sonra pis gördüğünüz yüzeylere  mazot döküp   sıcak basınçlı  su ile  yıkatın sonuç mükemmel..

sıcak basınçlı suyu  kullanan yer bulmak önemli  artık  tek tük  kaldılar
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti baho06 » 14 Eyl 2009, 12:38

bizim -ilkaşk-ne yapmış öyle yav........
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti seyit » 14 Eyl 2009, 22:29

[quote="baho06"]bizim -ilkaşk-ne yapmış öyle yav........[/QUOTE]

ilk aşk Shocked
seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 14 Eyl 2009, 22:39

[quote="seyit"][quote="baho06"]bizim -ilkaşk-ne yapmış öyle yav........[/QUOTE]

ilk aşk Shocked
[/QUOTE]

Eski üyelerimizden Engin abi, bu araç onun..

Sizide çok benzetiyorum Engin abiye.. Star
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti Konyalım » 14 Eyl 2009, 23:12

Gerçekten çok güzel bi çalışma emeğinize sağlık, bende felicia'yı temizlemek istiyorum ancak, bir taraftan da satayım model değiştireyim diyorum, yakında nasip olursa ya yeni arabaya, yada felicia'ya yapacağım,
Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti seyit » 19 Eyl 2009, 00:37

motor temizleme spreyini aldım .pazardanda o manuel fıs fısı buldum .diğer ürünleride alacağım .
seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 14 Ekm 2009, 03:26

hala favoya uygulamadın herhalde resimleri ne zaman ekliceksin.merak ettim nasıl olmuş diye
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir