DİZEL ARAÇLARIN MAZOT FİLTRESİNİN SUYU ALINMASI

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DİZEL ARAÇLARIN MAZOT FİLTRESİNİN SUYU ALINMASI

İleti skodacı » 20 Haz 2007, 23:04

AV-2006 sence hiç bir akaryakıt istasyonu benim yoğurd un ekşi,gidin başka bir yerden yoğurt alın dermi?AV-2006 mümkünse bir daha görüşmeyelim...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 20 Haz 2007, 23:08

Çok iyi olur.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti skodacı » 20 Haz 2007, 23:11

ClapClapClap
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 21 Haz 2007, 07:26

[quote="skodacı"]

önceki safyalarda anlatmıştım hocam...

[/QUOTE]
ben gene bulamadım...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skodacı » 22 Haz 2007, 22:36

Yüksek Kükürtlü Motorin (400)
Mevzuat gereği sadece Akaryakıt Dağıtım Şirketlerine satış yapılmaktadır

ÖZELLİK

BİRİM

DEĞER

SINIR

DENEY YÖNETİMİ

Yoğunluk (15 °C’ta)

kg/m3

820-860

TS 1013 EN ISO 3675

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 22 Haz 2007, 22:37

Motorin (403)
Mevzuat gereği sadece Akaryakıt Dağıtım Şirketlerine satış yapılmaktadır

ÖZELLİK

BİRİM

DEĞER

SINIR

DENEY YÖNETİMİ

Yoğunluk (15 °C'ta)

kg/m3

820-845

TS 1013 EN ISO 3675

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 22 Haz 2007, 22:41

ilki euro diesel,ikincisi normal motorin sayısal verileridir...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 08 Tem 2007, 13:19

Akaryakıt Dağıtım Firmalarının Tüpraş'tan aldığı veya devlet kontrolünde

ithalatını yaptıkları motorin tipi ürünlerde, üretim teknolojisi gereği

belirli bir sınıra kadar su bulunabilmektedir. Bu sonradan eklenen bir su değil,

rafinaj sürecinden bakiye kalan ve yakıttan ayrıştırılması mümkün olmayan

bir yan üründür ve bulunabileceği üst sınırlar yönetmeliklerle belirlenmiştir.

Eurodizel (Motorin 50) ve normal motorin (Motorin 2000/7000) tipi

ürünlerin Tüpraş tarafından deklare edilen ürün spesifikasyonlarını yukarıda bulabilirsiniz.
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti olci_14 » 11 Şub 2008, 00:38

mozot filtresi  30000 de değişeyiyo fiyatı 25 ytl
olci_14
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti albatrosyat » 03 Kas 2010, 13:19

www.yakitsistemi.com

Dizel yakıtlardaki kalite problemi hepimizin bildiği üzere motor ömürlerinde çok büyük sıkıntılara neden olmakta ve bunun neticesinde büyük maliyetler mali kayıplar ortaya çıkmaktadır.Yakıtın motora ulaşmadan once filtre edilmesi çok önemlidir.Bu filtrasyon sırasında gerek depoda ya da yakıttaki suyun gerekse zararlı her türlü partikülün elimine edilmesi şarttır fakat bu önleyici faaliyet sırasında ortaya çıkan maliyetlerde bir o kadar önemlidir ve neticede çok daha maliyetli ve pahalı olmamalıdır.Buradan yola çıkarak bizim seperatörlerimiz dışında ki tüm separatörlerde kağıt filtre elemanları periyodik ve sık aralıklarla değiştirilmek zorundayken,Seperatörlerimizde sadece,filtre elemanını birkaç dakikada basit bir işlemle yıkayıp tekrar yerine takmak suretiyle yıllarca kullanmanız mümkün olabilecek.Neredeyse her sene en az 2-3 filtre parasına bedel olan filtre elemanı masrafından tamamen kurtulacak ve kağıt filtre elemanlarının ortaya çıkardığı sorunların tamamını ortadan kaldırmış olacaksınız. Kısacası Seperatörlerimiz gerek tekne gerek tır gerek otobüs gerek jeneratör gerek iş makinası olsun makinanıza aldığınız son Filtre ve Separatör olacak.
albatrosyat
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Engin Çaylan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fiat fiorino

İleti albatrosyat » 03 Kas 2010, 13:20

arkadaşlar mazotta su olmaması imkansızdır mazot aracınızın deposunda durduğu yerde terleme yapar ve mutlaka su üretir istediğiniz yerden alın yinede mazotta su oluşur burada önemli olan aldığınız yerin kalitesi tüm yakıt firmalarının iyi ve kötü bayileri vardır mutlaka örneğin opet firması mazota su karıştırıp satacak kadar basit bir firma olamaz opetten aldığın yakıtla ilgili bir sorun yaşadıysanız bu tamamen aldığınız istasyonun kalitesiyle ilgilidir her marka da başınıza gelebilir bunda istasyonun veya yakıtında bir şuçu olmayabilir baştada bahsettiğim gibi mazot durduğu yerde su yapar mevcut mazot fitrelerinin ne zaman sorun çıkaracağını bilemzsiniz neticede filtre elemanı kağıttır zamanla şişer patlar yırtılabilir bu başınıza gelmeden filtre değişimi gerçekleştiyse büyük arızalardan kurtarırsınız ama filtre değişim zamanı geçtiyse veya filtreye fazla su veya pislik geldiyse şişer patlar yırtılır bunun sonucunda enjektörler veya pompa arızası başınıza gelebilir bunun ne zaman olacağını kimse bilemez bazı arkadaşlara denk geliyor işte ya aldığı yakıt çok kötü çıkıyor yada deposunda terlemeden dolayı fazla su birikiyor filtreside iflas edince başına büyük işler açılıyor bizim ürettiğimiz filtrelerde bu sorunlar asla olmaz deponuza kendi elinizle su doldurun yinede yakıt sisteminize bir zarar gelmez tertemiz mazot geçer su ve diğer partikuller geçemez değiştirme gerektirmez paslanmaz çeliktir alt kısmında su tahliye kısmı vardır aşırı su biriktiği zaman boşaltabilirsiniz çok pis mazot kullandınız filtre aşırı kirlendi diyelim çok basit bir işlemle sökebilir temizleyip tekrar yerine takabilirsiniz yıllarca kullanabilirsiniz mezcut filtre sisteminiz aynen takılı kalabilir depodan gelen yakıt ile motora giden yakıt arasında istediğiniz bölgeye takabilirsiniz hatta hemen depo çıkışıda bile takılabilir daha iyi fikir sahibi olmak isteyene demo ile sunum yapabilirim www.yakitsistemi.com
albatrosyat
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Engin Çaylan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fiat fiorino

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir