NOKIAN Çivili kullanan var mı?

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

NOKIAN Çivili kullanan var mı?

İleti adilektasli » 28 Eyl 2009, 10:49

Merhaba,

Nokian çivili lastik almayı düşünüyorum önlere 2 tane. Bu lastiklerin buzda ve kardaki performansı ile ilgili şüphem yok ancak kuru zaminde sıkıntı yaşatır mı onu bilmiyorum. Kullanan ya da bilen varsa cevabını bekliyorum.

Bahsetiğim lastik şu:

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti adilektasli » 28 Eyl 2009, 13:14

Yok mu?
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 28 Eyl 2009, 13:59

valla kendi fikrimce hiç kullanmadım ama bu lastik finlandiya'ya uygun olsa gerek sürekli kar sürekli buz.Kuru zeminde çok ses yapacagını düşünüyorum gerekli performansı veremez heralde
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti emrtkn » 28 Eyl 2009, 14:28

Çivili lastik ben kullandım Nokina değil ama.
Karlı yollarda süper.
Kuru yollarda ise 90 Km/h'i geçmemeye çalışıyorum ben,biraz ses yapıyor.
Ama kışlık kullanım için,eğer çok kar yağan yerdeyseniz zincir tak çıkar derdi yok ve performansı çok iyi.

Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti afacann » 28 Eyl 2009, 14:45

ben feliciamda çivili diil ama performans modeli olan nrh modelini kullandım ve çok memnun kaldım bana göre nokıan kaliteli bi lastik.
Kullanıcı avatarı
afacann
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 98 FELİCİA 1.3 GLXİ

İleti iceman70 » 28 Eyl 2009, 15:43

nokian tabiki kaliteli bir lastik ona bişey demiyorum zaten ama çivili lastik uzun süre kar duruyorsa yaşaıdınız yerde bilemem ama bizim burada sabahtan açılıyor yollar temizleniyor normal lastik kullanmak daha uygun bizim burası için
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 28 Eyl 2009, 22:47

Normalde kış lastikleri kullanıyorum ama buza karşı çaresiz kalıyorlar. Nokian çivili modelleri çivili lastiklerin dezavantajını aza indiren, avantajlarını da yükselten bir lastik. Alınca deneyimlerimi paylaşırım.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 28 Eyl 2009, 22:50

ankarada 3-5 ara sokak geçişinde işinize yarar, gerısınde boşa yuvarlatırsınız tekerlerı. kış lastığı ve =gerektığınde= zıncır daha makul bı seçım. tabı önler sac jant olacak kı zıncır çızmesın. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti adilektasli » 28 Eyl 2009, 22:52

[quote="hakanerdogan"]ankarada 3-5 ara sokak geçişinde işinize yarar, gerısınde boşa yuvarlatırsınız tekerlerı. kış lastığı ve =gerektığınde= zıncır daha makul bı seçım. tabı önler sac jant olacak kı zıncır çızmesın.  [/QUOTE]
Sıkıntı da o ara sokaklarda zaten. Aracı çocukları okul ve kreşe götürmek için kullanacağız bu sene. Okullar ara sokaklarda. Çoğunlukla da eşim kullanıyor. Max. güvenlik için değer doğrusu. Varsın pahalı lastikler dönsün dursun da aileme sıkıntı doğurmasın.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 28 Eyl 2009, 22:53

aman, yenge ve çocuklar söz konusu ise palet bile takabilirsiniz çıvılı lastığın uzerıne üzerine
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti adilektasli » 28 Eyl 2009, 22:55

[quote="hakanerdogan"] aman, yenge ve çocuklar söz konusu ise palet bile takabilirsiniz çıvılı lastığın uzerıne üzerine
[/QUOTE]
Thumbs%20Up
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 28 Eyl 2009, 22:57

adını  hatırlamıyorum  hakapelita mı neydi   özel  bir kuçuk var  zemin sıcaklığı  eksi  değerlerde olmayınca çivileri  çıkarmıyor  yani çivi kopartma derdi yok  ama çok pahalıydı sanırm
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hakanerdogan » 28 Eyl 2009, 23:00

[quote="AhmetH"]adını  hatırlamıyorum  hakapelita mı neydi   özel  bir kuçuk var  zemin sıcaklığı  eksi  değerlerde olmayınca çivileri  çıkarmıyor  yani çivi kopartma derdi yok  ama çok pahalıydı sanırm[/QUOTE]

baya pahalı.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 28 Eyl 2009, 23:06

işin sonu ama Smile

kışı çetin geçen biyerde olsam  acımam paraya
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti delidolu » 28 Eyl 2009, 23:11

17 yıldır ankarada yaşıyorum, 5 yıldır tabiri caizse wc ye bile araba ile gidiyorum ankaranın 1çok kışını gördüm ama hiç çivili lastiğe ihtiyaç duymadım. ben de senin gibi kışın her sabah eşimi ve çocuğumu sabah bırakmam gerekiyor ve gittiğim yerler de genellikle hep kar ve buzun olduğu ara sokaklar vs oluyor. şimdiye kadar kışlık lastik olarak -her ne kadar fransız malına kıl tüy olsam da- michelin vakumlu lastik kullandım daha 1 kere bile olsun beni yarı yolda koymadı. Zincir ve çivili uygulaması ile aracın ön takım düzeneğine zarar geleceğini düşünüyorum. Elbette trafikte güvenli seyahat etmek daha önemli sözüm yok; ancak yaşadıklarımdan edindiğim tecrübe de bunlar oldu.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakanerdogan » 28 Eyl 2009, 23:16

yav topu topu layıkıyla sana hızmet edeceğı yılda 2 hafta toplasan.... bız erzurumda yaz lastığıyle gıderdık R9 ıle, ankara falan çocuk oyuncağı, bırı gelıp çarpmasa ışte...... problem o.

mılletı görüyom toynaklamış gazı 7000 devırde santım santım gıdıyo... alem ya mıllet, la zaten 2. vıtes 2500-2000 rpm gelsen o çıkacak... ne daha fazla asılıyon.

ben ne yollardan gıttım kelek ötesı yazlıklarla, kırmızıda durmamak ıçın (kalkamam gerı) geçmesınler dıye camı açıp korna selektör kafa dışarda bağırırdım be, ne guzel kıştı Smile

çevreyolunda tam 40 km buz üstünde gıttım bı sabah tuzlama-kureme aracı daha çıkmamış yola, teker ızınden çıktın mı saplanır kalırsın arabanın altı kara değiyor... kar lastıklı 34 plaka şırket araçları var açıyolar yolu Tongue

hatta 1. vıteste debrıyaja basmayı unutmuşum marş yapmadan evvel, zemın oylekı araba çalıştı ve rölantıyle yerınde sayıyordu... LOL

neyse bunlar =yılda 1 günlük= maceralar, elbette anamı bacımı kardeşımı bındırmem o arabaya, tedbırı elden bırakmamak lazım, imkan-durum müsaıtse en ıyısını kullanmak gerek.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 28 Eyl 2009, 23:18

[quote="hakanerdogan"]

yav topu topu layıkıyla sana hızmet edeceğı yılda 2 hafta toplasan.... bız erzurumda yaz lastığıyle gıderdık R9 ıle, ankara falan çocuk oyuncağı, bırı gelıp çarpmasa ışte...... problem o.

mılletı görüyom toynaklamış gazı 7000 devırde santım santım gıdıyo... alem ya mıllet, la zaten 2. vıtes 2500-2000 rpm gelsen o çıkacak... ne daha fazla asılıyon.

ben ne yollardan gıttım kelek ötesı asfaltlarla, kırmızıda durmamak ıçın (kalkamam gerı) geçmesınler dıye camı açıp korna selektör kafa dışarda bağırırdım be, ne guzel kıştı Smile

çevreyolunda tam 40 km buz üstünde gıttım bı sabah tuzlama-kureme aracı daha çıkmamış yola, teker ızınden çıktın mı saplanır kalırsın arabanın altı kara değiyor... kar lastıklı 34 plaka şırket araçları var açıyolar yolu Tongue

hatta 1. vıteste debrıyaja basmayı unutmuşum marş yapmadan evvel, zemın oylekı araba çalıştı ve rölantıyle yerınde sayıyordu... LOL

neyse bunlar =yılda 1 günlük= maceralar, elbette anamı bacımı kardeşımı bındırmem o arabaya, tedbırı elden bırakmamak lazım, imkan-durum müsaıtse en ıyısını kullanmak gerek.

[/QUOTE]
LOLLOL ben de her sabah incek yolunda aveacıların ford focuslarını takip ediyorum :))) Bu kadar olur....Thumbs%20Up
LOL
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti adilektasli » 29 Eyl 2009, 10:48

Yahu zaten lastik yokmuş. Finlandiya'dan getirtebilirsem alıcam 2 tane önlere. Gelmesi de Kasım sonunu bulur diyorlar. Siparişle geliyormuş. Geç kalmışım. Konunun başında verdiğim linkteki lastik ilgili siteye Ekim ayında gelecek ama onların fiyatları da çok yüksek geldi. Daha ucuza alabilirsem alacağım. Deneyimlerimi de sizinle paylaşmak istiyorum. Sanki NOKIAN bana reklam için para vermiş gibi LOL
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir