Anahtar hk..

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Anahtar hk..

İleti MEGAN » 29 Ekm 2009, 05:28

[quote="tivoli"]

ismim güven dostum.. en kısa zamanda octavia'na kavuşman dileğimle ama oluyorsa elegance tercih etmeni öneririm Wink

[/QUOTE]

Memnun Oldum Güven abi
OCTAVİA 1.6 ELEGANCE FSI (mümkünse tabi ) Bej Renk,Bej iç döşeme, Siyah Camlar, Hayalimdeki Araç bu bunu bulamazsam almam :D Camları siyah yaparım kendim diğer özellikler Mutlaka araçta olmalı.

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti koraykrkmz » 29 Ekm 2009, 10:21

arkadaşlar ben anahtarcyım eger kumanda orjinalse kopyalanmaz sadece arabanın servisi kopyalar yedek kumandayı diger dışardan takma kumandaları anahtar dahil 40 liraya yapıorm bu içindeki kristal meselei de doğrudur belli bi süre sonra uzaktan almamaya başlar onun deişmesi lazım oda 15 lira civarı
koraykrkmz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koray
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135l

İleti feyzahid » 01 Mar 2010, 08:05

Benim araçta bazan immo ışığı yanıp sönüyor ve araç çalışıp stop ediyor. Yedek anahtarla deneyince çalışıyor. Artık iki anahtarı da yanımda taşımaya başladım. (İki sefer yolda kalıp anahtar ı almaya eve gelince) .
Ne yapabilirim. Vag com cihazda anahtar sinyali zayıf diyor. Ama anahtarı değişip çalıştırdıktan  sonra yine diğeriyle rahatça çalışıyor.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti koraykrkmz » 01 Mar 2010, 20:17

kardeş anahtarın için deki immobilazer arızalı ona güvenip yola çıkma donanaım lı bi anantarcı ya götür açan anahtarla beraber kodlama cihazıyla baksınlar bu arada araban ne kaç model
koraykrkmz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koray
Arabanız: favorit 135l

İleti quickcan » 02 Mar 2010, 00:27

[quote="MEGAN"][quote="tivoli"]senin potansiyel octaviacı olduğunu bildiğim için ne biliyosam veriyom gazı sana ha LOL[/QUOTE]
EVEEEET :) Tivoli Abi isim neydi ?, Dalga dediğinizde aklıma zaten ilk gelen Star :D ama sonradan genel olarak düşündüm ve Dalga kelimesinin ilk kullanım amacının '' KONU '' Kelimesinin anlamı olduğu aklıma geldi :D Neyse Problem yok dar görüşlü de değiliz :D he octaviacı derken inş dua ediyorum bir aksilik çıkmazsa yaza girerken Tam anlamıyla Octavia cı olucam :) ilk Göz ağrıma kavuşucam :) eve bir Gelin gelecek :)
[/QUOTE]

inşallah mehmet abi..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti xMEGANx » 02 Mar 2010, 00:56

[quote="quickcan"] [quote="MEGAN"][quote="tivoli"]senin potansiyel octaviacı olduğunu bildiğim için ne biliyosam veriyom gazı sana ha LOL[/QUOTE]
EVEEEET :) Tivoli Abi isim neydi ?, Dalga dediğinizde aklıma zaten ilk gelen Star :D ama sonradan genel olarak düşündüm ve Dalga kelimesinin ilk kullanım amacının '' KONU '' Kelimesinin anlamı olduğu aklıma geldi :D Neyse Problem yok dar görüşlü de değiliz :D he octaviacı derken inş dua ediyorum bir aksilik çıkmazsa yaza girerken Tam anlamıyla Octavia cı olucam :) ilk Göz ağrıma kavuşucam :) eve bir Gelin gelecek :)
[/QUOTE]

inşallah mehmet abi..
[/QUOTE]
307 yi aldık Cancım :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti quickcan » 02 Mar 2010, 01:05

oo ben tarihe bakmamışım yaw..  Big%20smile

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti Ferit-1976 » 02 Mar 2010, 01:28

[quote="MEGAN"]anahtarın maliyeti 3$ ı geçmez :D Türk versiyonu 40 tl :) Helal Olsun.[/QUOTE]
Kesinlikle katılıyorum Mehmet kardeş.( Fabrikaya maliyeti Konusunda ) Arkadaşlar bu arada bu sorunları sıklıkla yaşıyorsanız bana kristalin kodunu verin araştırıp bulurum. Eğer sıkıntı sadece kristaldeyse tamirinin bahsettiğiniz gibi 40 TL değil 5 TL yaptırabilirim.Kristalin kodunu verdiğiniz taktirde ( Resminide çekip verseniz olur.) bulabilirsem maliyeti 5 TL yi geçmez.Etti size 10 TL.Burda önemli olan immobilazer ve anahtarı tekrar araca tanıtabilmek.Yoksa anahtarın içindeki malzemelerin maliyeti ( Dış kılıfındaki yanmaz malzeme dahil )Mehmet kardeşimizin dediği gibi 3 $ ı geçmez.Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Ferit-1976
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ferit
Nereden: Bursa
Arabanız: 2006 Fabia Ambiente

İleti zulo » 02 Mar 2010, 01:37

Bende anahtarların ikiside mevcut.immobesi,yayı düğmesi mekaniği hepsi saplam ama dış kasaları çok kötü kırık dökük gibi sadece kasayı değiştirirlermi nekadara değiştirebilirler.yada aksesuarcıdan sustalı çakma alıp içinimi değiştirsek olurmu acaba ??
[color=#ff0000][size=5][/size][/color]
Kullanıcı avatarı
zulo
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: honda civic 1.6 ies

İleti Ferit-1976 » 02 Mar 2010, 01:47

[quote="zulo"]Bende anahtarların ikiside mevcut.immobesi,yayı düğmesi mekaniği hepsi saplam ama dış kasaları çok kötü kırık dökük gibi sadece kasayı değiştirirlermi nekadara değiştirebilirler.yada aksesuarcıdan sustalı çakma alıp içinimi değiştirsek olurmu acaba ??[/QUOTE]
Yetkili servis veya özel serviste sadece dış kasayı değiştirmezler çünkü sadece dış kasayı onlarda temin edemezler.Aksesuarçılardan çakma sustalı alırsanızda sizdeki iç mejanızmanın , immobesinin ve yayının o çakma kasaya uyacağını sanmıyorum malesef :(  
Kullanıcı avatarı
Ferit-1976
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ferit
Nereden: Bursa
Arabanız: 2006 Fabia Ambiente

İleti xMEGANx » 02 Mar 2010, 01:48

[quote="Ferit-1976"][quote="MEGAN"]anahtarın maliyeti 3$ ı geçmez :D Türk versiyonu 40 tl :) Helal Olsun.[/QUOTE]
Kesinlikle katılıyorum Mehmet kardeş.( Fabrikaya maliyeti Konusunda ) Arkadaşlar bu arada bu sorunları sıklıkla yaşıyorsanız bana kristalin kodunu verin araştırıp bulurum. Eğer sıkıntı sadece kristaldeyse tamirinin bahsettiğiniz gibi 40 TL değil 5 TL yaptırabilirim.Kristalin kodunu verdiğiniz taktirde ( Resminide çekip verseniz olur.) bulabilirsem maliyeti 5 TL yi geçmez.Etti size 10 TL.Burda önemli olan immobilazer ve anahtarı tekrar araca tanıtabilmek.Yoksa anahtarın içindeki malzemelerin maliyeti ( Dış kılıfındaki yanmaz malzeme dahil )Mehmet kardeşimizin dediği gibi 3 $ ı geçmez.Saygılar.
[/QUOTE]
Saygılar.. ;)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti feyzahid » 02 Mar 2010, 12:26

[quote="koraykrkmz"]kardeş anahtarın için deki immobilazer arızalı ona güvenip yola çıkma donanaım lı bi anantarcı ya götür açan anahtarla beraber kodlama cihazıyla baksınlar bu arada araban ne kaç model [/QUOTE]
Ustam aracım 2000 model GLX comfort. Bizim buralarda öyle teferruatlı anahtarcı yok. İst. da bir anahtarcı ile görüştüm. Sargı dan yapabilir dedi.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 22 Oca 2011, 14:02

Ferit-1976 yazdı:
MEGAN yazdı:anahtarın maliyeti 3$ ı geçmez :D Türk versiyonu 40 tl :) Helal Olsun.

Ferit bey, benim anahtarda da kristal kırıldı. kristalin üzerinde büyük harfle D yazıyordu kodu da 13,575 olarak yazıyordu. bu kristalden başka sorun yok ankaradan nasıl temin edebiliriz. bu hususta bilginize ihtiyacım var yardımcı olur musunuz
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti barutoglu » 22 Oca 2011, 14:05

koraykrkmz yazdı:arkadaşlar ben anahtarcyım eger kumanda orjinalse kopyalanmaz sadece arabanın servisi kopyalar yedek kumandayı diger dışardan takma kumandaları anahtar dahil 40 liraya yapıorm bu içindeki kristal meselei de doğrudur belli bi süre sonra uzaktan almamaya başlar onun deişmesi lazım oda 15 lira civarı

Koray bey işyeriniz nerede ise belirtirseniz uğrayacağım kristal hakkında. çünkü aynı sorun bizim anahtarda da var.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti replasatnu » 22 Oca 2011, 14:16

arkadaşlar, ben de forman' ıma merkezi kilit taktırdım, ev 4.katta ve araba 200-300 metre evden uzakta iken bile kumanda edior..

fakat bu da bir sorun eve girince yanlışlıkla cebimde iken düğmesine basılabiliyor, birkaç kere kilitlediğime emin olmama rağmen ertesi gün kapıları açık buldum..(eksik birşey yok ve camlar patlatılmamış )

kristal bozuk olsa (uzaktan değil yakından kumanda.. ) benim daha çok işime gelir yani..

iyi forumlar..
Kullanıcı avatarı
replasatnu
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman lx 93 model

İleti cpt_caveman » 27 Oca 2011, 19:50

Arkadaşlar, o kristal denilen parça, bizim evlerimizde kullandığımız 5 liralık kumandalarda bile bulunur. Üzerinde yazan değere göre (13,000-4,000 gibi) herhangi bir elektronik malzeme satan yerde 1 liraya alabileceğiniz bir malzemedir. 2 bacağını lehim yapmayı da herhalde herkes becerebilir Boştan yere o kadar para vermeyin...
cpt_caveman
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Octi A4

İleti barutoglu » 27 Oca 2011, 21:14

kristalin aynı değerde olması gerekiyor işte. bizim kristalin değeri 13.575. bu değerde kristale rrastlarsanız bana haber verin. çünkü ben aradım bulamadım çevremde. kumandalarda da var onu biliyorum ama değeri bizimkine uymuyor maalesef
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir