HER 5,000 KM DE ROT-BALANS...

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HER 5,000 KM DE ROT-BALANS...

İleti skodacı » 11 Nis 2007, 23:07

Arkadaşlar,her 5.000 km de bir rot-balans servisine(şikayetimiz olsun veya olmasın) aracımızın girmesinin avantajları üzerine bir şeyler söylemek istiyorum...bu sayede yürüyen aksam parçalarının ömürlerine ömür katar ve lastiklerimizde güvenli bir şekilde yol alırız...benden hatırlatması...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 12 Nis 2007, 22:48

sağolun üstad. siz her 3 ayda bu linki aktifleştirseniz bütük sevaba girersiniz. ne tesadüf bugün rot balans yaptırmıştım.
çünkü karayolları sağolsun yeni sahil yolunda, yolu yola bağlamışlar ama eski ile yeni arasında en az 30-40 cm yükselti farkı var ve birbirine bağlayan hiç bir dolgu yok. 3 viteste yukarıdan aşağıya doğru amerikan filmlerindeki chevroletler gibi atladım hatta uçtum. sonra ne olur ne olmaz daha yeni olmasına rağmen rot balansa soktum. altını kontrol ettirdik. şükür hiç bir şey yok.sadece galiba inişte yere değdiyse tampon esnedi ve sis farı bölümünün plastik kapağı düşmüştü. onu da sonra farkettim. olay yerine geri dönüp buldum.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 12 Nis 2007, 22:52

Vallaha hocam gecmis olsun ama kizmayin gozumun onunde canlandi bir an cok guluncume gitti benzetmeniz cok hos LOLLOL

Rot balans ayarinin kacmasinin tek sebebi yoldaki kasis ve cukurlar midir yoksa normal kullanim da bu ayari yipratir mi?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 12 Nis 2007, 23:12

ben emin olmak için yaptırdım. çünkü her 5 bin km  haricinde eğer bir kasise sert girersek yada çukur gibi şeylere düşersek yaptırmak faydalıdır. sürekli uzun yolda asfaltta giden bir araçta bozulma yavaş olur diye tahmin ediyorum.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir