Ses Sorunu

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ses Sorunu

İleti emre_tokay » 18 Kas 2009, 01:43

Arkadaşlar 2004 octimle bu sabah istanbula giderken aşırı uğultudan dolayı huzursuzlandım. İlk önce acaba lastiklerin havası indide o mu ses yapıo dedim benzincide kontrol ettim ses yapıcak bi durum yok.. Neysee acil işim olduğu için yola devam ettim. Biraz önce saat 23:25 sularında eve döndüm bugun yaklasık 350km kadar yol yaptım. Ama o ses bugun ömrümden ömür yedi fitil etti beni. İşlerimden dolayı bi servisede uğrıyamadım.

Sesi size tarif edeyim. Hızlandıkça sesde artıyor gaza basmayla yada vitesi boşa almayla ses gitmiyo yada bir etkisi olmuyo lastik veya onunla ilgili bir parçadan sanırım kaynaklanıyor. Çok gıcık uğultu gibi ama hani bisiklette arka lastiğin çatalına pet şişe şıkıştırıp garip bir ses cıkartır ya çocuklar onun daha hızlısı biraz garip oldu ama başka türlü tarif edemiyeceğim :) Sizce ne olabilir??? Ne olur ne olmaz diye yolda pek fazla hız yapmadım allah muhafaza zaten bu gece çok sis vardı kimi yerlerde 20-30km/h hızla devam etmek zorunda kaldım.

Saygılar.....

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti şahinbey » 18 Kas 2009, 01:55

Arabayı ilk aldığımda benim de başıma buna benzer bir şey gelmişti. Araç hızlandıkça ses artıyor yavaşlayınca azalıyor ama kesilmiyordu. Diskle balata arasına ufak bir taş girmişti belki sende de böyle bir şey olmuş olabilir.
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 18 Kas 2009, 18:41

Bugün yolumun üstünde farklı bir markanın servisine uğradım tekerleklerin bilyelere filan baktı birşey yok bilyelerde dedi. Ama teste cıktı benimle ses onu bile rahatsız etti en yakın zamanda detaylı bir bakılması lazım dedi. Şu anda maddi durumum azcıkın sıkısık oldugu için baktıramadım.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 18 Kas 2009, 19:49

emre bey sıkıntınızla ilgili bir çözüm değil ama şahinbey'in anlattığı sorun için skoda yardım hattından alınmış bir çözüm var. diskle balata arasına taş girerse aracınızı yana çekip durun. 50 m kadar geri geri gidin. taş sıkıştığı yerden çıkar ve ses kesilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti efsanea_06 » 18 Kas 2009, 22:12

sorun kesinlikle bilyalardan bilyalar dağılmış 4-5 ay önce aynısı benim başıma gelmişti biraz masraflı gittiğiniz servis nasıl anlamamış anlamadım
efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre_tokay » 19 Kas 2009, 01:39

[quote="efsanea_06"] sorun kesinlikle bilyalardan bilyalar dağılmış 4-5 ay önce aynısı benim başıma gelmişti biraz masraflı gittiğiniz servis nasıl anlamamış anlamadım[/QUOTE]

Valahi telefondan bir kaç tanıdığı aradım bilyalar olabilir dediler. Bende ustaya özellikle belirttim bilyalar olabilir diye ama baktı bilyalarda sorun yok muhtemelen başka birşeydir dedi. Acaba bilyaların maliyeti nekadar çok pahalı birşeymi ? Hiç başıma gelmediği için...
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre_tokay » 20 Kas 2009, 00:44

Güncel....
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 20 Kas 2009, 01:09

geçmiş olsun demekten başka derdine çare olamayacağım için üzgünüm... ama sanki servis yolu sana gözükmüş gibi de duruyor Ouch
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti emre_tokay » 20 Kas 2009, 01:19

Banada öle geliyor :) Tamda arabayı satarken canımı sıktı bu sorun arabaya bi alıcı çıkarsa diye en kısa zamanda yaptırmalıyım ama masraftan korkuyorum. Sizce özel servistemi yaptırayım yetkili bir servisemi gideyim ???
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti mbarman » 20 Kas 2009, 10:49

sorun aks bil yaları ise ki sesi duymadık ama tarifiniz o yönde bilya için servise öpülmeyin. bilya fiyatlarını bilmememle birlikte arkalara 2 takım 100tl civarı olması lazım. değişimi basit. önlerde sorun varsa bu biraz daha tuzlu. hem bilyalar daha pağalı hemde işçiliği daha zor bir işlem
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti emre_tokay » 20 Kas 2009, 20:49

Bakalım en müsait zamanda değiştireceğim ama pazar gübü bi bursaya gitmem lazım gidip geldikten sonra yaptırabilirim inşallah bir sorun cıkmaz.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir