NOKIAN Hakkapeliitta 5 çivili lastiklerim geldi

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

NOKIAN Hakkapeliitta 5 çivili lastiklerim geldi

İleti adilektasli » 23 Kas 2009, 10:24

[quote="RoadFighter"]Hayırlı olsun hocam.

Ankara'da son yıllarda yerde pek kar kalmıyor. Fakat gelecek kışların nasıl olacağını bilmiyoruz tabi.

İnş. buz vs ile karşılaşmayız da biz gene de tedbirimizi alalım.

Lastiğiniz de güzel görünüyor maşallah çivilerin yerleşimi anlamında.
[/QUOTE]

Teşekkürler,

Lastikeri birkaç gündür kullanıyorum. Çivilerin sesi dışında bir sorun görmedim.

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti bartman » 28 Oca 2012, 10:19

Merhaba, konuyu hortlatmış olacağım ama, merak ettim lastiği iki yıldır kullanıyorsunuz. Görüşleriniz nedir. Bence sadece donma derecesine yaklaştığında çivilerin dışa doğru çıkması mükemmel bir teknoloji.
bartman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti mustklc » 28 Oca 2012, 12:13

bartman yazdı:Merhaba, konuyu hortlatmış olacağım ama, merak ettim lastiği iki yıldır kullanıyorsunuz. Görüşleriniz nedir. Bence sadece donma derecesine yaklaştığında çivilerin dışa doğru çıkması mükemmel bir teknoloji.

ahım şahım bir teknoloji değil. lastik sıcakta genleşir soğukta daralır. daralınca çiviyi tutan aralık da daralıyor. çivinin alt kısmını büyük ihtimal kama gibi yapmışlardır. aralık daralınca yukarıya doğru pırtıyordur.

neyse, arkadaş almış ama çivili lastik, 100 km üstüne gelmez, kısa vadede kullanılır uzun vadede aracın ön takımına zarar verir. ankarada yollar asfalt, normal kar lastiği işinizi görür, çiviye gerek yok.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Önceki