G12 KIRMIZI ANTİFİRİZ.

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

G12 KIRMIZI ANTİFİRİZ.

İleti derude » 26 Kas 2009, 03:36

Mavi antifirizde, hararetin sabit kalmadığını ve uzun vadede alimünyum alaşım olan silindir kapağının delindiğini biliyor muydunuz?

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti fantastik » 26 Kas 2009, 12:18

[quote="fantastik"] bunun değişim zamanı varmı arkadaşlar benim 2005 model üzerinde aynı duruyo antifiriz özellik kaybedermi?
[/QUOTE]

ya bi cewap lutfen
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elemsi » 26 Kas 2009, 12:54

[quote="grey_wolf"] [quote="samet"] motor yagıda shell diyor hangimiz shell koyuyor..ne yazıyorsa onu yap mantıgı koyun mantıgı olarak gecer kardeş ticari pazar kar durumuna gore hangisi makulse onu önerir firma..[/QUOTE]

bu oyle bişey değil. adam demiyorki şu marka olacak diye. bir sürü g12 kodlu marka var. bu tamamen o ürünün motora uyumu ile alakalı bir şey. tabiki isteyen aracına istediğini koyar. antifiriz sadece suyun donması için değil.o suyun dolaştığı heryeri paslanmaya karşı korur. bilindiği gibi yağlama özelliğide vardır.[/QUOTE]

arkadaşa aynen katlıyorum ve şöyle ekliyorum 95 oktan kurşunsuz benzin koy diyor sen gidip farketmez ben mazot koycam dersen o başka bir şey olur :) marka dese anlarız ama adam şu koddakı antifiriz koy diyor ...demek ki farklı ...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti elemsi » 26 Kas 2009, 12:55

[quote="fantastik"] [quote="fantastik"] bunun değişim zamanı varmı arkadaşlar benim 2005 model üzerinde aynı duruyo antifiriz özellik kaybedermi?
[/QUOTE]

ya bi cewap lutfen[/QUOTE]

yaklaşık olarakaraç firmaları  2 yılda bir sistemdekı sıvıyı değiştirin derler ....çogu tamırcı de gerek yok   der...size kalmış ...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir