DEBRİYAJ NEDEN YUKARIDA KAVRAR?

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DEBRİYAJ NEDEN YUKARIDA KAVRAR?

İleti emirkaansbp » 18 Nis 2007, 15:41

sanayide kimseye söylemeyin baride başkalarıda gülmesin.... "abi ancamı anladın" derler adama

emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 18 Nis 2007, 15:43

bu arada arkadaşlar kızmayın bana yaaa. benim konuşma tarzım bu... çok özür eğer kırıcı olduysam.... sadece yardımcı olmaya çalışıyorum... benim öğrenciliğim fabia ile geçtiği için başıma çok şey geldi....çoğu arkadaşım sanayici.... bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum.
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 18 Nis 2007, 15:54

emirkan benim ilk fabia aracım bu ben 50.000 km de aldım şuanda 52 bin km .de benim arabanın sıyırıp sıyırmadığını anlamam için önce sağlam bi araba görmem lazım ki sonra benim arabanın debriyajının farkını anlayayım etrafımda tanıdığım fabia kullananda yok o yüzden servis çok yukarda kavraması var bitik gibi dedi sanayide usatanın biri daha çok gider dedi. biri bitik diyor biri gider diyor en iyisi kimseye bakmayıp kendi kafan nasıl rahat olacaksa onu yapmak..

velhasıl dediğim gibi 4. hafif rampada 3-4 mt gitti fazla yüklediğimde stop etti.

büyük ihtimalle bitmeye yaklaşmıştır. tam bitti denilemez ama yinede yeni debriyaj seti bugün sipariş verdim hafta sonu değiştireceğim. 
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sernet » 18 Nis 2007, 16:38

ben sadece balatayı değiştirdim set halinde değiştirilmedi.bilyalar sağlammış fakat rampada kalkışta debriyaj yukarda kavradığından stop ettiriyorum yada gaza çok yükleniyorum.bu bilyaların değişmemesinden kaynalanabilirmi?
sernet
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 18 Nis 2007, 20:52

bence yeni debriyaja alışamadığından.balatanın kavrama noktaları değişmiştir. ben de ilk gün silkeletiyordum kalkarken sonra alıştım.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti sonerx » 18 Nis 2007, 21:25

4. vites yada el freni çekilmiş yavaş yavaş kalkıyoprsa bitmiştir.Stop ederse taş gibi sağlamdır.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti hakanerdogan » 18 Nis 2007, 22:44

ben 1. vitesi dik yokuslarda kalkerken kullaniyom yoksa 1 cok nadir kullanirim. biraz ayarsiz 1.vites araba 2 mt sonra cilginca bagiriyor cok dusuk hizda. Bunun debriyaj organlarina zarari olur mu? araba hic zorlanmiyor duz yol 2 de kalkerken de...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir