BOR denen katkı

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BOR denen katkı

İleti AV-2006 » 05 Oca 2010, 23:07

Arkadaşlar bu sitenin yaklaşık üç yıllık üyesiyim.Aracım 2006 TDI FABİA. Bor denen zıkkımı merak eden arkadaşlara önemli uyarım.SAKIN HA....SAKIN HAAA.Aracın içine etti.Bazı arkadaşların sesi azltıyo lafına istinaden 52 tl bayıldık bide aracın çekişinden olduk.Ben sakın ha diyorum.Ne ses azalıyor, ne çekiş artıyor, nede yakıt düşüyor.TAM TERS TEPİYOR.Nerdeyse satacam yahu..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti hakanerdogan » 05 Oca 2010, 23:09

Enjektör uçlarına yapışmış olabilir. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AV-2006 » 06 Oca 2010, 00:13

[quote="hakanerdogan"]Enjektör uçlarına yapışmış olabilir.  [/QUOTE]

sağol.kesin öyledir.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti lazianke » 06 Oca 2010, 05:38

hocam ben de denedimdi olumlu olumsuz bir fark olmadı, merakım gitti sadece. bir daha da doldurtmayı düşünmüyorum...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fabialife » 06 Oca 2010, 11:52

bor konusunu çok değişik platformlarda uzun süre araştırdıktan sonra dizel aracımın hem motoruna hemde şanzumanına ben de kullandım. bazı faydalarını gördüm, pek faydası olmadı şeklinde çok yorum okudum ama bu şekilde bir yorum ilk defa okuyorum.
problem tam olarak nedir? bor dan kaynaklandığını nasıl tespit ettiniz?
bor genelde araca bakım yapılması esnasında (filtre gruplarının değişmesi veya periyodik bakım) konulan bir şey olduğu için başka forumlarda da bor koyduktan sonra arabada şu problem oldu gibi birkaç yorum okumuştum ve bu işte başka bir iş var diye düşündüm.
sonra problemin kaynağının bor olmadığı aracın bakımı yapılırken yapılan başka işlemlerden dolayı olduğu ve sorunun giderildiği belirtildi.
sizin araç içinde benzer bir durum söz konusu olabilirmi diye şüphelerim var.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 06 Oca 2010, 12:50

enjektör temizleyici alıp bi dök istersen ama geçirir mi bilemiyorum.Ben kullandım bor çekişten felan hiç düşmedi hatta artmıştı ama benimki benzinli.Ama size tavsiyem gidip 50 liraya bor alacağınıza, 55 liraya mobil'in yağı var ondan alıp erken yağ değiştirin daha iyi :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 06 Oca 2010, 12:53

Bilgi için teşekkür ederim...

Geçmiş olsun!

Skoda ne yağa ne de yakıta katkı önermiyor, mucizevi ürünler olsa bunlar, fabrika çıkışında koyarlar zaten...

Memnun olanların sayısı kadar olmayanlar da var, bir durum düşünmek lazım...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir