cam otomatiği ters çalışıyor_???

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cam otomatiği ters çalışıyor_???

İleti önder38 » 19 Oca 2010, 21:20

benim fabişin şoför kapı camı 5 cm'den fazla açıldıktan sonra, yukarı kaldırmak istediğimde aksine cam aşağıya otomatik olarak iniyor. tam inikken ve az açıkken normal ama biraz fazla açınca böyle bir gariplik var.
konu ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti AhmetH » 19 Oca 2010, 21:33

demek  sıkışıyor  koruma  devreye  giriyor  .

döşemenin sökülüp  rayın  fitillerin  vs  temizlenmesi  gerek  diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti önder38 » 19 Oca 2010, 21:54

teşekkür ederim Ahmet dediğin şey olabilir ama sıkışsa hissedilir diye düşünmüştüm. sıkışma olsa cam o seviyeye geldiğinde kasılırdı ama kasılma yok gibi.

FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilker_617 » 19 Oca 2010, 22:13

YOK YOK ondan değil benim araçta da oldu.Daha 2 gün önce Şarj dinamosu kömürleri felan değişti akü şarj edildi.Tekrar araca akü bağlandığında düzgün çalışmaya başladı.
Hatta ikisini birden otomatk kapat yaptıgımda biri aşağı biri yyukarı gidiyordu.Şimdi sorunsuz çalışıyor=)

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti AhmetH » 19 Oca 2010, 22:16

kasılma  olduğunu anlayamazsınız  zaten  işin espirisi orda Approve

zamanında araştırmıştım yüke giren  motor  fazla akım çekiyormuş,  bunu  kontrol eden devrede  hemen  motoru  durdurup terse  çalıştırıyormuş bu sistemde

böylece  el  falan  bile sıkıştırmıyor, yani  kasıldığını biz anlamadan  geri  açılmaya başlıyor bile.

mekanizma  temizlenecek yağlanması gereken yer varsa yağlanacak  ve  camın  inip kalkarken  kaydığı  fitiller  temizlenecek, büyük olasılık  bu işten sonra  düzelir  sorun.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti önder38 » 20 Oca 2010, 00:08

az önce sigortayı çıkarıp taktım ama pek bişey farketmedi. dediğiniz gibi yağlanması gerekli sanırım. uygun bi zamanda el atmam gerekecek. makina yağı kullanmayı düşünüyorum, tabi yağlaması gereken yerlere kadar döşemeyi sökmeyi başarabilirsem. sökmek sorun değilde tırnaklarını falan kırmak istemiyorum zamanla ses yapmaya başlıyor eksik kalan yerler. önceki aracımdan tecrübeye sabit... yorumlar için çok teşekkür ederim.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 20 Oca 2010, 11:10

benim araçta da aynı sorun vardı, camı indirip kaldıran çelik sırmanın üzerinden işlediği plastik ayaklar kırılmıştı. usta onlar değişti ve düzeldi. kırık olduğundan aşağı inerken sıkışma oluyor, motor onu engelleme olarak algılayıp ters yönde hareket ediyor o yüzden oluyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir