Skoda LX1.3 pic up hararet

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda LX1.3 pic up hararet

İleti saitkendirci » 31 Oca 2010, 18:19

arkadaşlar merhaba skoda lx 1999 model pic up düz lpg aracım var aracı aldıgımdan beri hayrını görmedim sürekli hararet sorunu oluşuyor iki defa üst kapak yaktı sonra komple motor,pıstonlar falan fılan gitti yani aldıgım para kadar masraf ettim fanı degiştirdim ateşleme ile ilgili parçaları debriyaj plakası termostat termostatı çıkarıp öyle denedim fanı manuel çalıştırmak için dügme takdırdım manuel çalıştırdım olmadı ayrıca traktör gibi çalışmaya başladı motor yani içimden varya benzin döküp yakmak degil roket atarla patlatmak geliyor hatta roketide gecelim yumruklarla parçalamak geliyor görünce aracı içim içimi yiyor napmam lazım yardımcı olursanız çok minnettar kalırım kısaca şöyle yap desenizde olur en ufak fikirlere bile açıgım...

saitkendirci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Musa » 31 Oca 2010, 18:50

Abi ne patlatmaya gerek var nede parçalamaya.Bu arabalarda hastalıktır hareret sorunu radyatör tıkalıdır termostat arızalı olabilir bu sorunu çözmen için su tesisatını elden geçirmen gerekir öncelikle bi radyatör al bi dene.Radyatör tıkanıksa araba soğutamaz.

Traktör gibi çalışıyor derken zincir sesinden mi bahsediyoruz motor yaptırmışsın götür ustana baksın abi.

Hararete çözüm ise

Radyatör
Termostat
Devir daim

Bunlarda sorun yaşarsan hareret yaparsın.Belki senin devirdaim arızalı motor suyunu devirdaim yapamıyor olabilir.

Sinirden arabayı yakma abi yazıktır :)
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti seasure » 01 Nis 2010, 09:07

bu arabaların ortak özelliği hararet sorunu olması arabanın hareretinin fırlamış olması illede hararet yaptığı anlamına gelmiyor
1- arabanın hararet müşürü arıza yapmış olabilir
2-eğer araç gerçekten hararet yapmış ise su kaynatıyordur radyatöre veya fana bakmak lazım
3- eğer araba su eksilterek hararet yapıyor ise radyatör delik olabilir yada motordaki silindir contaları eskimiş olabilir.

bu arabalar çek malı olduğundan sert iklimler için tasarlanmıs olup radyatörleri biraz ufak yapılmıstır o yüzdende hararet bu arabalar için sorun olabilir normaldir. bendede var bir adet yaz gelince başlar yolda durup suyunu falan kontrol etmeler yapacak birsey yok.
seasure
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Muğla
Arabanız: skoda 1998 pick up

İleti lostar58 » 01 Nis 2010, 09:48

KARDEŞ benim arkadaşın başına gelmişti felicia silindir kapak yerli ise ne kadar masraf edersen et aynı sorunla karşılaşırsın dışarıda orj. der verirler ama o arabalarda silindir kapağı uyum sağlamıyormuş bilgin olsun yerli olunca
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir