direksiyon kutusu tamir oluyor mu ??

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyon kutusu tamir oluyor mu ??

İleti diseqc » 03 Nis 2010, 07:25

arkadaşlar tekrar merhaba mesajlarımı okuyanlar bilirler arabayı alalı bir ay olmadı aldığımdan beri park ederken direksiyon sağa doğru çevirirken sertleşiyordu lastiklere hava basınca bi nebze düzelir gibi olmuştu heveslenmiştim ama yine nüksetti sonra akü zayıf ondan yapar dediler aküyü şarjja koydurdum direksiyon pompasının sesi kesildi ama zorlanma hala devam ediyordu ama bu sırada göstergedeki direksiyon semboli hiç yanmadı dün dayanamadım aldım arabayı götürdüm ustaya şunun her yerine bi daha bir bakın sorunlarımı anlattım bana direksiyon kutusu arızalı dedi yıkıldım tabi baya pahalı bir parça zira 1500 tl den 2550 tl ye kadar fiyat var çok astronomik rakamlar sormak istediğim bu parça tamir olurmu daha önce yaptıran var mı yada böyle kullanacam artık canını alana kadar....:(

Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti C@GL@R » 03 Nis 2010, 08:55

tamiri mümkün sitede aynı sorunu yaşayıp yaptıranlar çok oldu e-bay a bir bakın derim ordan uygun fiyata orjinal alıp takılabilir.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti onurhan2006 » 03 Nis 2010, 14:23

tamiri mümkün olan bir sistem izmir'de tamiri oluyor ama rize'de durum nasıl bilemiyorum
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti diseqc » 05 Nis 2010, 07:17

2 -3 ay sonra ankaraya gidecem ozamana kadar böyle kullanırım ankarada iyi bir usta bilen var mı ??
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti jel » 06 Nis 2010, 11:17

benim direksiyon bir anda sertleşmişti. baktığımda direksiyon hidrolik yağı tamamen bitmişti. yağ ekleyerek bir kaç gün idare ettim, servise gittiğimde 2200 civarında bir masraf çıkarttılar yeni direksiyon kutusu için. ben özel servise götürdüm bunun üzerine. teknik olarak bilmiyorum ama tamir edildi ve 400 lira tuttu.
jel
CLASSIC
CLASSIC

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir