VW kronik arızası-2 (oil sensor workshop)

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

VW kronik arızası-2 (oil sensor workshop)

İleti delidolu » 18 May 2010, 23:00

Bu vw iyi araba yapıyor diyoruz, araba alacaksan önce alman sonra japon diyoruz, acaba yanlış bi halt mı yiyiroz?
Zamanında vatandaşlarımızı kömür ocaklarında, lağımlarda çalıştırmak için işe alırken bile (sanki eşeğe bakar gibi) dişlerine bakmış olan tarihini soykırımla yazan bi milletin malına sanki babamızın malı gibi neden çok seviyoruz?

varan2, açıklıyorum...
"oil sensor workshop" kronik vw arızası

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=oil%20sensor%20workshop&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti akt145 » 19 May 2010, 04:20

sizi açık sözlülüğünüz için tebrik ediyorum burada sanki millet vw gurubun satış temsilcisi gibi araclarındaki hataları gizliyor bi araba su alır mı ilk defa skodada gördüm seat toledo da aynen su alıyor
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 19 May 2010, 07:46

alman araçları iyide beyin kısmında fiyasko yazılımsal hatalar çok oluyor beyni artık kim yapıyorsa japonlara üretseler araçların geri kalan aksamını kendileri yapsa daha sağlıklı olur..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti quickcan » 19 May 2010, 09:52

ben alman arabasını bi ayrı seviyorum örn: arabada sert plastik çok az bu onu kaliteli gösteriyor.. beğenmeyen varsa almasın...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti jamesdean » 19 May 2010, 10:08

Google'a Volkswagen yazıp sorun ararsan daha neler bulursun. Avrupa ve Türkiye'de hatta dünya'da yüzbinlerce,milyonlarca VW araç var.. Üç beş tane aynı sorun bulununca bu KRONİK sorun mu oluyor?
Millet yollarda ''söz meclisten dışarı'' öküz gibi araba kullanıyor !. Kasisten ardı arkasıya uçup karteri indireni mi ararsın, çukura balıklama dalıp çıkan arabaları mı? Ayrıca Türkiye şartlarında mevsim şartlarının sürekli değişmesi, yol ve trafik şartlarının uygun olmayışı da aracın mekanik ve elektroniğine zarar verebilecek faktörler değil midir?
Ben Aracı 30 binde aldım, şu an 60 binde.O kadar hassas kullanmama rağmen yine de eski şoföründen olsa gerek sorunlar olmuyor değil.
Ha şöyle birşey oldu araçta ister inanın ister inanmayın. Direksiyon pompam bozuldu ve direksiyon sertleşti. Bununla ilgili forumda baya yazılıp çizildi. Neyse... Servis 1.400 Tl dedi işçilik dahil. Pompada bir arıza tespit edememesine rağmen , değişecek dedi (!!!)
Direksiyon kutusu yağı falan değişti 2 hafta önce, arıza lambası yandı günler sonra.Son 3 gündür pompa kendi kendine kaymak gibi oldu, arıza lambası söndü...
Nedeni şu diye düşünüyorum.Hem bir alman arabası olmasına, hem de araca baktığın kadar performans alabilmene.
Mesela bu konuyla ilgili googleda araştırma yaptım, direksiyon pompası sertleşen tek araç Fabia değil, SaaB, BMW, Lange Lover ve aklıma gelmeyen bir dünya kalite kisvesi altında araba gördüm....
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti derude » 19 May 2010, 14:48

akt145 yazdı:sizi açık sözlülüğünüz için tebrik ediyorum burada sanki millet vw gurubun satış temsilcisi gibi araclarındaki hataları gizliyor bi araba su alır mı ilk defa skodada gördüm seat toledo da aynen su alıyor

Volkswagen Group elbette benim malım değil!!
Ama Volkswagen Grouptan bir malım var :)" mantığıyla düşünürseniz resmin tamamı görürsünüz.

Yani sahibi olduğunuza sahip çıkmakla alakalıdır olan;)

Ve asıl komik olan ise dünyanın kabul ettiği Vw group ürünlerine pis-kaka demeye çalışmak.

Ve unutmamak lazım, kusursuz güzel yoktur. Hep kusur araştıran kusurdan başkasını da göremez.
derude
CLASSIC
CLASSIC

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir