şehir içi yakıt miktarları

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

şehir içi yakıt miktarları

İleti hakanerdogan » 22 May 2007, 21:42

[quote="lazianke"]

ben de hafta içi her gün 3+3:6 km okula gidiş-geliş.kesinlikle 6,5 tan aşağı inmez. sürekli dur kalk yapıyorum. bazen sanayiye doğru 10 km kadar gidince 6 nın altına iniyor. o da azcık köklesen ya da trfaiğe takılsan hemen değişiyor. galiba benim şehir içi tükerimim standart ve sağlıklı bir değer veremez. zaten ekseriyetle motor harareti ortaya gelemiyor.

[/QUOTE]

hocam anlayacağım şu ki kullanıma ve yol durumuna göre değişir. demin bişey almaya gittim geldim. heyheylerim üzerimdeydi. bu eryamanda migrosun oralar bide o yukarı çıkan ayaş yolundan bi dönüş var kapkara cillop gibi asfalt olmuş dayanamadım. ışıklarda bi caravelle ci kaşındı basa basa geldim 3 te 90-100 falan yapıyordu. eve geldiğimde 7.8 di. fabia 7.8 yakmaz. (arabam dizel) ama ne yapayım dayanamıyorum hastalık oldu araba beni kışkırtıyor bi tork, bi çekiş, o yokuşlarda 3 te ne çekiyo!!! gazlıyo beni araba.

bu yüzden diyeceğim şu ki; araba yakmaz, siz yaktırırsınız...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ghostman » 19 Eyl 2007, 05:11

arkadaşlar ben bursa içinde 6.0 ile 6.7 arasuı yakıt yakıyorum...
şehir dışında ise 5.3 ile 5.5 arası değişiyo....

Octavia 1.6 elegance 2000 model.
ghostman
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 19 Eyl 2007, 07:15

bu yazki ankara seyahatimde bizzat yaşadıktan sonra ancak emin olabildim ki  benim sürüş tarzımla ilgili bir problem yok.problem tamamen trafik şartlarından. ankaranın yaz tarfiğinde 5,3-5,7lt gibi değerlerle gezince gerçeği bizzat farkettim.ayrıca bu yılki okulum evime 5-6 km ve direkt asfalttan gidiyorum. okula gelince yakıt değeri 5 lt li rakamlar oluyor.
velhasıl işi bilenler zaten böyle olduğunu söylemişlerdi. biz de yaşayınca bir kez daha tasdik ettik. benim durumumda olan varsa kafasına takmasın...Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir