Superb hakkında bilgi

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Superb hakkında bilgi

İleti 20041967 » 26 Şub 2006, 19:06

Arkadaşlar hepinize selamlar; sizlerden superrb hakkında detaylı yorumlarınızı almak istıyorum. Her konuda açıkça yazmanızı isteyeceğim. 7 yıldır opel vectra Gt(150Bg) kullanıyorum. Yeni bir otomobil almak istiyorum. otomobilimden çok memnunum perfonmansı mukkemmel. Her türlü zeminde sorunsuz çok kıvrak suratlerde kullandım. Alt ve üst süratleri mukkemmel. Yol tutuşuda. Audi A4 2.0 FSİ Guatro almayı düşündüm ama butçemi çok aştı. Passat almayı düşündüm fıyatı verdiklerine göre çok fazla. Skodayı iki aydır inceliyorum superb ve octova rs hoşuma gidiyor ama detaylı bilgilere ihtıyacım var bu konularda bilgisi olanlardan bilgi istiyorum. Skoda almada çekincelerim var. Saygılarımla

20041967
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 27 Şub 2006, 02:44

Skoda almaktaki çekincelerinizden başlayalım çünkü geri kalanları kağıt üzerinde yazan, bulabileceğiniz ve kıyaslayabileceğiniz bilgiler. Öncelikle skodanın bir VolksWagen markası olduğunu belirteyim. VolksWagen, Audi, Seat, Skoda tamamen volkswagen'a ait markalardır. Yani bir seat'ta bir skoda'da elinizi nereye atsanız bir volkswagen, bir audi parçası görürsünüz. Benim aracım olan 101 beygirlik fabianın kaputunu açtığımda birçok parçanın üzerinde volkswagen, Audi logosunu rahatlıkla görüyorum. Kısaca Skoda almak demek volkswagen almak demektir. Mesela düşündüğünüz octavia RS modeli (bence oldukça iyi bir seçimdir fiyatına göre emsalsiz bir araçtır) 2.0 TFSI 200 HP lik bir motora sahiptir ve bu motor yeni Audi A4 de kullanılmaktadır. Audi'nin motoru, Skoda'nın şasisi ve VolksWagen'in iç tasarım malzemeleri kullanılmış ve Octavia RS yapılmıştır. Şimdi audi A4'ün bu motora sahip modeli 54.881 EURO yani 87.000 YTL civarı bir fiyata satılmakta iken aynı motora sahip Octavia RS 56.000 YTL anahtar teslim fiyatla satılmaktadır. Aradaki fiyat farklı ile 1 tane daha orta sınıf iyi bir araç alınabilir. Fiyat farkını bir kenara bırakırsak bu iki aracada bindiğinizde elde ettiğiniz teknik veriler hemen hemen aynı iken (Nede olsa aynı motor aynı şanzıman) Octavia RS daha çok spor yanı ön plana çıkarılan bir araç olduğu için daha fazla keyif vericidir. Bence Octavia RS'i denemeden başka bir araç almaya kesinlikle karar vermeyin çünkü hem paranızdan hemde daha fazla sürüş keyfinden mahrum kalabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ugurgeylani » 13 Eyl 2006, 00:46

? kardeşime aynen katılıyorum.bu durum maalesef skodanın yeterince tanıtımının yapılamadığından kaynaklanıyor...
ugurgeylani
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 13 Eyl 2006, 10:51

klasik değerlerine çok bağlı bir toplum olarak çok da radikal düşünemiyoruz. her sokakta en az on tane skoda görse, herkes tereddüt etmeden alır.oysa özellikle doğu bölgelerimizde çok fazla tanınmadığı için insanlar cesaret edemiyor. yeni yeni internetin yaygınlaşmasıyla biraz daha bilinir oldu. 15 bin YTL parasını hiç düşünmeden 98-99 model yerli arabaya veren ve bunu hayatının en doğru kararı (hayali) olduğunu düşünen insanlara, onun yerine sunduğunuz daha üst model ithal alternatifleri -örn. skoda- hiç de çekici gelmiyor.
avrupada 1 milyonu çoktan geçmiş bir otomobil ülkemizde zincirlerini yeni yeni kırmak üzere. ilk aldığım 2001 yılında 4-5 marka arasından bilerek seçim yaptım. donanım olarak çok üstün. o yıllarda ESP henüz lüks sınıfta uygulanırken octavia bunu sağlıyordu. elektronik kliması ise yoktu bile diğerlerinde. bagaj hacmi 530lt ile tüm modellerin üzerinde (şimdi 560lt). bir depo ile şehirlerarası 900km gidiyorum. en son şehir içi 700km yaptım. görünümü çok asil ve etkili.

sadece trend çok hızlı gelişiyor. 1-2 yıl öncesinde sadece klimadan bahsedilirken şimdi elektronik kontrollü klima nerdeyse tüm markalarda var. ESP yine tüm modellerde yerini almaya başladı. en önemlisi skoda bunu ilk uygulayan markadır. üretici firma VW modellerinden bile fazla donanımı olan skoda için daha çok şey yazabilirim ama çok sıkmak istemem.

saygılarımla...
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir