ARABA ROLATİDE TİTRİYOR.PROBLEM NEDİR.

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABA ROLATİDE TİTRİYOR.PROBLEM NEDİR.

İleti zurna1788 » 21 Tem 2010, 07:17

Herkese merhaba.araba benzindede tüptede biraz titriyor.klimayı açınca daha çok titriyor.2 ay önce boğazı temizletip adaptasyon yaptırmıştım.dün tüpçüye gittim.enjektörleri değiştirdi denedi.sorun değişmedi.beyni zaten dün değiştirdim.ondanda değilmiş.sübop ayarı yaparsan düzelebileceğini söyledi.çok fazla sıkılmış olabileceğini dolayısıyla enjektörlerin gaz hava karışımını düzgün alamadığını söyledi... doğruluk payı varmıdır.yoksa başka ne gibi problemlerden çıkabilir.şimdiden tşkler... BU ARADA ARABAM 2001 MODEL 68 HP FABİA.

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti diseqc » 21 Tem 2010, 07:41

rolanti sorunlarının birtanesi sibop ayarı olabilir ama iyi bir sibop ayarı yaptırmak lazım motor soğukken usta ellerde aslında pek pahalı bişey değildir rolanti sorunlarında sonlarda geliyor bence sorun yine boğaz kelebeğinde özellikle klimayı acınca titriyorsa bence boğaz kelebeğin kuvvatle muhtemel görevinde sorun çıkarıyor boğaz kelebeğini yerinden sökerek temizletmeyi dene birde servislerde boğaz kelebeğinin hava akışı cihazla okunabiliyor cihazı kullanmayı bilen iyi bir usta sana sorunun kelebekten olduğunu söyleyebilir
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti zurna1788 » 21 Tem 2010, 09:16

ustama gidip sibop ayarı yaptıracam. o ara bogaz kelebeğinin hava akışını takip etmesinide söylerim. çok önemli değil açıkcası ama.yakıtı etkileyen bir etken olduğu için.uğraşmak zorundayım...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cumoni » 21 Tem 2010, 10:44

zurna1788 yazdı:ustama gidip sibop ayarı yaptıracam. o ara bogaz kelebeğinin hava akışını takip etmesinide söylerim. çok önemli değil açıkcası ama.yakıtı etkileyen bir etken olduğu için.uğraşmak zorundayım...

Uğraş dostum.. sonucundan bizleri de bilgilendirirseniz seviniriz!
Kullanıcı avatarı
cumoni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal VELİOĞLU
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2001 Felicia 1.3i

İleti zurna1788 » 26 Tem 2010, 13:45

bizim arabalarda sibop ayarı diye birşey yokmuş.elektronikmiş. lpg ayarı yaptıracam. inş. düzelir.
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir