Düşük km li araçlara kanmayın!

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Düşük km li araçlara kanmayın!

İleti ayiboganbey » 08 Ağu 2010, 19:47

selam.bu olay 1 sene önce başımdan geçti.benim arkadasım 2009 model arac aldı ve aracın kmsi 30.inanılması güç değilmi 2009 model megan sadece 30 km yakılmış.ben bu işte bi şeylik oldugunu önceden anladım.Arkadasım aracı aldı ve 5-6 ay sonra araba arıza yapmaya başladı pedalı gazdan çekince arabanın motoru duruyordu frenler bi tuhaftı.sonra teknik servise götürdük bide ne görelim korkunç bir manzara araba 2009 model değil 2006 modelmiş.birde araba çok hor kullanılmış.bakım zamanı gelmiş bir bilgisayar varmış arabanın beynine girip kmyi ayarlıyor.işte araca sıfır imaji vermişler parlatmışlar cilalatmışlar koltuklara poşet koymuşlar.bu gerçeği arkadasım öğrendiğinde sok oldu.bir sürü masraf arıza vs.vs... size anlatmak istediğim bu siz siz olun böyle şeylere kanmayın.arabamı alacaksınız her zaman sıfırını alacaksınız kontağı ilk siz cevireceksiniz.2 el almak istiyorsanız kmsi modeline göre uygun güzel temiz bakımlı alın böyle fırsatcıların eline düşmeyin yoksa cok ah çekersiniz.

ayiboganbey
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: metin kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: octavia

İleti taner_octavia » 08 Ağu 2010, 19:59

zaten bi arabanın modeline yılına km sine gore degeri vardır. bu degerinin altinda satyorsa supheyle yaklasmak gerek.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti y.emre » 08 Ağu 2010, 20:16

herseyi geçtim arkadaşınızda afedersiniz ama hatalı 2006 ve 2009 model meganın en basit arka stoplar farklı ayrıca alırken gözü nereye bakıyormus ruhsatı incelememiş mi onu geçtim bi yetkili servise götürüp baktırmamışmı..
yaa çok hor kullanılmış diyorsanız en basidi direksiyon simidi yıpranır 30 km arabanınkiyle bir olmaz
dolandırıcı ya hak vermiyorum ama insan oğluna güven yok şuan arkdsınız hiç bi hak talep edemez kendi cezasını çeker..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti cumoni » 08 Ağu 2010, 20:47

İki ay kadar önce ben de modeline göre kilometresi düşük bir Felicia Glxi aldım. Çeşitli sebeplerle fazla km yapmamış, az ve öz ama düzgün olarak kullanılmış, kapalı samanlıkta ve iyi muhafaza edilmiş bir araç. Varlığını duyduğum gibi İstanbul'dan kalkıp Bursanın Yenişehir ilçesinin x köyüne gittim ve aracı ilk sahibinden aldım. 2001 model, 44 binde, ufak tefek birkaç önemsiz ezik ve çiziklerine dokunulmamış, kesinlikle orijinal bir araba... İki ayda Binküsür km. yaptım (hem de İstanbulun şehiriçi trafiğinde), henüz bir problem göremedim; bundan sonra da görmem sanıyorum. Yani normal bakımlarını düzenli olarak servisinde yaptırırsam :) Ben aracımla barışığım ve mutluyum. Herkesin de aracı ile aynı huzuru yaşamasını dilerim.
Kullanıcı avatarı
cumoni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal VELİOĞLU
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2001 Felicia 1.3i

İleti cezzamet » 09 Ağu 2010, 00:24

Yazık oLmuş qerçekden ... ama tedbirsiz davranıLmış ... ;)
Kullanıcı avatarı
cezzamet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Samet AYTAN
Arabanız: Fabia 1.4 MPI Comfort 2001

İleti yonetici » 09 Ağu 2010, 08:49

Bende fabia ararken iş yerinden bir abimizle beraber arabaya bakmaya gitmiştik galeriden aracı aldık servise götürdük aracın kmsi düşüktü kaportada uzun yol kullanımına bağlı taş vs. izleri olduğunu söylediler ama aracın kmsinin orijinalliğiyle ilgili bir tespit yapamadılar. O sırada Yüce Auto çalıştığım firmanın müşterisiydi ve araca beraber bakmaya gittiğimiz abimiz firmanın bu araçları ve personeli ile iş amaçlı çeşitli turlara çıktıklarından olsa gerek plakayı hatırladı bu onların aracı galiba dedi telefon açtı sordu plakadan baktılar araç onlarınmış 100.000 küsür kmde biz satmışız dediler oysaki araç 50.000 civarında br km de görünüyordu. Bu işi hangi araç olsa yapabiliyorlar dikkat etmek lazım ama ne kadar dikkat etsenizde başınıza gelebilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti mygokhan » 09 Ağu 2010, 09:25

2006 ile 2009 model arasındaki farkı anlamamak ne garip bişey?!

Bende 3000 km'de roomsterımı aldım 2. el..Yeni olmasına rağmen servise götürdüm, orasını burasını kurcaladım.En önemlisi içi sıfır kokuyordu..

Sonuçta ruhsat denen bir şey var..Orda herşey yazar.Orayada bakmayı akıl etmez mi insan?! Bir kere 30 km kullanılacak ve satılacak bir araç şimdiye kadar görmedim.Zaten 3 sene binilen arabanın motorunu açsan farkı direk görürsün zaten..

Biraz dikkat etmeli insan.Sizinki bile bile lades demek gibi olmuş..Hadi 2.el alırsın temiz görünür ama baktırmaazsın araba taklalı çıkar motor da sorun çıkar anlarım ama sizinki çok acayip bir durum olmuş..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir