kaza yok iki kapıda boya var ne demek?

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kaza yok iki kapıda boya var ne demek?

İleti sonerx » 23 Ağu 2010, 17:54

arabamı satıyordum sağ kapılarda boya varmış,kapılar değişmemiş ,kaza yok *** fakat boya var diye alıcı biraz düşüneceğim dedi bende sıfır araba değil bu, 12 yıllık araba, boya var da ne oldu ! Sanki kazalı araba bu dedim. VE düşünmene gerek yok ben satmıyorum ,sürmeye devam dedim. Bu boya bu kadar önemli mi?
Ben pek anlamam öyle elime sprey boyayı aldım mı rötüşler yapıyordum.

Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti zurna1788 » 23 Ağu 2010, 19:55

birisi gelip kapıya vurmamış darbe yememiş ama sürtmeden veya çizikten dolayı boya var demek.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti muzaffer » 23 Ağu 2010, 20:00

Bizim bazı insanlarımızın geri zihniyeti bu.Yok boyalıymışta yok camı değişmişmişte bu ne ya.Araç temiz olduktan sonra motor arslan gibi olduktan sonra varsın komple boyalı olsun isterse ne fark eder.Araba bu ya tabiki boyalı olur.Şehirde çocuklar hergün bir yerini çiziyor.Bir çok insanın gözünde araba boyalı oldumu sanki kızlığı gitmiş karı gözüyle bakılıyor.Bu nasıl zihniyet nasıl kafa anlamıyorum.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti balarest » 23 Ağu 2010, 20:04

ben sahsen 10 yas stu arabanın kazası yok ıse boyalı olmasını tercıh ederım zıra 10 yıl bana boya masrafı cıkartmaz bu olay turkıyeye mahsus avrupada arabanın boyalı olmasını tercıh ederler boyalı araba temız demek ama turkıyde degısık(pert-kazalı) ınsanlar bu yuzden korkuyor
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti muzaffer » 23 Ağu 2010, 20:10

Yok Arkadaş aracın hiç kazası olmasada 1-2 yerinde boya olması aracı almamak için yeterli görülüyor.Bizim toplumumuzdaki bir çok fert daha mal alıp satmayı bilmiyorlar.Aracı nedense kendimiz için almıyoruz ; Alırken bile satmayı düşünüyoruz.İşte asıl yanlışlık burdan başlıyor.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonerx » 23 Ağu 2010, 20:23

valla ağzınıza sağlık.Bende bu cahil cühela ustalara çok kızıyom.Usta bir kasılıyor ki sanki imf direktörü.eliyle boyalı yerleri gösterirken bi de hava atıyor ki sanki büyük bir şey bulmuş.Arkadaşlar bende sizle aynı görüşteyim o yüzden kızdım ve kendime sakladım arabamı...
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti lazza » 23 Ağu 2010, 21:44

bencede 10 yaşını geçmiş bi arabanın boyalı olması daha hoş tabi ama orj takıntılılar var 95 model araba var orj diyo yaa busaatten sonra onun ancak çürükleri orj dir deyince kızıyo :lol:
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti y.emre » 23 Ağu 2010, 22:53

her satıcının basına gelebilecek bişey bu durum ama sabırlı olmazsanız kaybeden siz olursunuz , 11 bin TL yazdığım arabaya küfür gibi 8 bin peşin veririm diyen insanlarla muhattab olmuşluğumuz var..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti hetepe » 24 Ağu 2010, 08:07

Geçen gün bir arkadaşım lacivert renkli olup, lacivert olduğu anlaşılmayan, solmuş, güneşte boyası bitmiş bir 98 palio aldı, bir kasılıyor ki sormayın, ''boyasız araba aldım diye''...
-''Lan araban harita gibi, muayeneden bile geçmez'' diyorum,
-''olsun, orjinal ya'' diyo herif...
Sonra dayanamadı, gitti boyattırdı komple, şimdi de ''boncuk gibi, gene orjinal'' diyor...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lazianke » 24 Ağu 2010, 08:26

araçta boya ferektiren bir durum olduğunda fotolamak en akıllıcası. ben 4-5 parça boyalı aracımı satarken hatasız gibi işlem yaptırdım zira alıcının içi rahat olduğundan değişen olmayınca şüpheyle bakılmıyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti zurna1788 » 24 Ağu 2010, 08:32

Yakın bi arkadaşım araba alacak.Bana sordu nasıl bişe alayım die.Alışkanlık olmuş artık bendede malesef.Boya durumu nasıl olsun dedim.Ne boyası dedi.Banane lan boyadan motoru sağlam olsun isterse komple boyalı olsun dedi.Valla tebrik ettim.Bu zihniyeti yok etmemiz lazım bi şekilde.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti unlztrk » 24 Ağu 2010, 09:04

Hah! İşte bu konu benim damarıma basıyor!
Ne aptal zihniyetli bir toplumuz ya.Arabada boya varmış mış mışşş
Ne yapsın kardeşim adam çizik içindemi dolaşsın yoksa araba çizildi diye çöpemi atsın???
Adam ne güzel pırıl pırıl boyatmış arabasını kaza yok kayma yok yamukluk yok hepsi hepsi boya ne varki bunda. Yooook boya olmayacak fabrikadan çıktığı gibi GIZ gibi olacak!
Değişen de ayrı bir dert. Adam arabayı vurmuş sırf değişen yok diyebilmek için o parçayı daha fazla para harcayarak düzelttiriyo böylece arabanın o parçası hem orjinali gibi düzgün olmuyor hemde parçanın mukavemeti azalıyor.
Neyse sinirlendim yine... Bizim topluma bu konuyla ilgili eğitim vermek lazım. EĞİTİM ŞART
Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat TOLEDO

İleti tolga_kaan_ » 24 Ağu 2010, 10:04

Benim de sinirlerimi bozan bir konu sanki 0 araba alıyor millet. O var mı bu var mı ? 10 küsür yaşında bi arabada boya olması çok normaldir. Aracımı 1 ay önce boyattım komple. Aldığımda da komple boyalıydı ama her yeri çizik içindeydi. Götürdüm servise motoru nasıl diye adamlar iyi dedi aldık geldik. Soktuk boyaya pırıl pırıl biniyorum. Harita gibi arabayla gezeceğime tertemiz ama boyalı arabayla gezmeyi tercih ederim.

Forumlarda 0 araçlarda bile boya çıktığını okuyoruz. Taşıma esnasında oluşan hasarlardan dolayı. Ki Treylerin hidroliği bozulup tavanı ezilen bir opeli adama 0 diye satmışlar zamanında. Aynı işlemi x markanın servis müdürlüğü yapan akrabam da yaptıklarını söyledi. Yani boya olayı abartılacak bir olay değil kanımca.( 0 alınan araçlarda kabul edilemez)

2. görüş şu olabilir. Boya olan araçta mutlaka macun vardır düşüncesi. Şimdi boyanın altını göremediğin için nasıl bir işlem yapıldığını da bilemezsin. Bazı usta var basıyor macunu 2 ay sonra çatlıyor.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 24 Ağu 2010, 12:57

Al benden de o kadar. Bu boyalı meselesi bizde bir gelenek haline gelmiş bence. Kültür meselesi. Adam kaza yapan arabasını boyatmıyor. Macunlatıp yamalı yamalı geziyor öylece. Neymiş efendim boya yokmuş. PEH!
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti erdemkaraman35 » 24 Ağu 2010, 13:21

benim aldığımdada iki kapıda boya olduğunu satıcı sölemişti ön sağ çamurluktada vuruk düzeltip boyanmış,marşpielllerde bir sürü göçük var,ama ben dert etmedim hiç,içi çok temizdi mootor ve ot.m şanzıman saat gibiydi km oynanmamıştı pert değildi km side yaşına göre normaldi ve tüm bakımları yetkili servisinde yapılmıştı bide satan adam helal süt emmiş birine benziyordu o yüzden aldım aracı çokda memnunum :)
Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ferda
Arabanız: octavia II eleganceb(a5 kasa 2006)

İleti felicia_3437 » 24 Ağu 2010, 19:54

lazza yazdı:bencede 10 yaşını geçmiş bi arabanın boyalı olması daha hoş tabi ama orj takıntılılar var 95 model araba var orj diyo yaa busaatten sonra onun ancak çürükleri orj dir deyince kızıyo :lol:

+100000
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti lazianke » 25 Ağu 2010, 03:00

değişeni olmayan boyalı bir aracı almak zaten karlı oluyor, milletin kafasına hatasız boyasız şartlanması yerleştiğinden fiyatı kırabilme ihtimaliniz artıyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir