FARLAR VE DEVİR SAATİ BAZEN ÇALIŞMIYOR

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FARLAR VE DEVİR SAATİ BAZEN ÇALIŞMIYOR

İleti wehby » 01 Ekm 2010, 12:07

97 model felicia 1.6 glx alarak aranıza katıldım... aracımda 2 gündür kısa farlarda ve devir saatinde anormal davranışlar var.... kısa farlar bazen yanmıyor...bu süreçte bozuk yola girince düzeliyor... devir saatide aynı şekilde bozuk yola girince çalışmaya başlıyor... sorun nerden olabilir...şimdiden teşekkür ederim...

DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti hakantuna » 01 Ekm 2010, 14:49

bobin bağlantılarını kontrol et
1999 Skoda Felicia 1.3 GLX
hakantuna
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TUNA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia

İleti onurhan2006 » 01 Ekm 2010, 15:09

sigorta tablasındaki lehimlerde sorun olabilir
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti wehby » 01 Ekm 2010, 16:03

devir saatinin üstüne elimle vurunca düzeliyor... sanırım gösterge panelinin arkasında sorun var... ancak far olayına henüz çözüm bulamadım...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 01 Ekm 2010, 16:08

bir ihtimali var arbayı yenı aldım dıyorsunuz sısden önceki sayıpbı arac yuksek km de olduğu icin km düşürmek icinde ön göğüzü acmışsa far anahtarları yerınden cıkartılıyor ve devirsatı balantılarıda cıkartılıyor onlarda tam temazta olmaya bılır bır baktırın gecen gun benım de hararet benzın gözter gem calışmıyordu actım kendım yaptım fışı yerınden oynadıhı ıcın calışmıyormuş
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti wehby » 01 Ekm 2010, 17:12

dur şimdi şüphelendirme beni... benzin göstergemde bazen çalışmıyor vurunca düzeliyor.... araçta 89 binde... km düşürüldüğünü nerden anlayabiliriz acaba?
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 01 Ekm 2010, 17:20

abicim onu anlamak saman lıkta ıne bulmak gibi dir muhtemelen arac hıc yetkılı ser vıse gıtmemıştır özel serfıslerde km tutmazlar yanı o önemli bir şey değil dir km düş sün benım kı 3045 binde ne olmuş yanı kaza düsgün motor ıyı ıse km bır işe yaramaz benım gözümde düşrülmüşse düşürülmüş de gec önemli olan motor ve aracın kasa sıdır benım nacızane fıkrım bundan yana ola bılıır he bak oratada fan ısgarası var ya teyıbın üzerinde bak bakalım oralarda tona vıda izi falan varmı birde sol tarafta farları acan düğmelerin sahında solunda öle ız falan varmı o düğmelerin üstünde kı kapakta falan varmı belkide km düşürlmemiş tir lambası falan patlamış ola bılır onu değiştirmek icin acmışlarda ola bılrı ama benım tahmını oradakı soketler cıkmıc veya gecşemiş ola bılır bozuk yolda oluyor dıyorsunuz balantılarda bır şey var yanı demek ıstedığım bu aman ha eliniz yatkın deyılse sız acıpta bakmaya kalkışmayın sakına cok zor bır iş ben kafayı yedım toplarken camı temızlemek ıcın sökmuştum cok zor :D
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti wehby » 01 Ekm 2010, 17:30

aracı alırken baktım direksiyonda viteste, fren debriyaj pedalında çok yıpranma yoktu, koltuklar falanda çok temiz , sadece kapı tutma yerleri yıpranmış biraz... km düşürülmüş gibi değil... ama anlattıklarınıza göre gösterge sökülmüş... farlar , devir saati , benzin göstergesi düzenli çalışmıyor... motoru kaportası iyi durumda ancak yinede km si düşürülmüş araca binmek üzer beni..
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 01 Ekm 2010, 17:38

bence aracınız iyi ise hic üzülmeyın ıyı bır elektırık cıye gıdın baktırın bu dedıklerınıze sorun oradan sa acıcaktır ansıl olsa km sağtinin üzerinde iki tan cep telefonlarındakı vıdalardan var onlar acılammışsa bırşey yapılmamış demektir abicim acılmışsa bıle düşününkü km sahatının gözterge kahıdı değiştirlmişte ola bilir bu arabalar böle herşey ola bılır yolda gidişi yol tutuşu ve sağlamlıhı ıyı ıse gerisi tekeruahtır yanı bır işe yaramaz ben cok kişi biliyorum sıfır arac alıp gidip km sağtını söktüren insanlar var malesef ki ülkemizde
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir