ANKARADA İYİ USTA ARAYANLAR

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ANKARADA İYİ USTA ARAYANLAR

İleti lionrem » 05 Ekm 2010, 09:22

Merhaba, Ankarada iyi bir usta tanıyomusun diye sorarsanız size İbrahim Ustayı tavsiye ediyorum. Kendisi ile yeni tanıştım. Tavsiye üzerine gittim. Özellikle arac ile ilgili yaptığı herşeyi sizede açıklama yaparak göstererek yapması. Fiyat konusundada oldukca uygun. Kendisini tanıyan vardır bilen bilir. Resimleri ekliyorum. ARIKAN OTOMOTİV - İbrahim Arıkan Tel : 0 312 278 14 49 Cep:0 533 818 61 11 Adres: İstanbul Yolu 8. Km. Yıldırımlar Sanayi 1737. Sok. No:25 Batıkent / ANKARA - Carreforssadan sağa dönüyosunuz.

Eklentiler
Adsız.jpg
İBRAHİM USTA
Bilgisayar test.jpg
BİLGİSAYARLI TEST, ARIZA SORGULAMA V.S.
ŞANZIMAN VE DEBRİYAJ TAMİRİ.jpg
ŞANZIMAN YAĞI DEĞİŞİM VE DEBRİYAJ MİLİ VE BİLYESİ DEĞİŞİMİ
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti delidolu » 05 Ekm 2010, 09:43

son resmin altında "ŞANZIMAN YAĞI DEĞİŞİM VE DEBRİYAJ MİLİ VE BİLYESİ DEĞİŞİMİ " yazısına göre şanzıman yağınızın değiştiğini anlıyorum. Octavia'ların şanzıman yağının değiştiğine ilk defa rastlıyorum, ben kaç ustaya gittim şu şanzıman yağına baksak, eklesek, değiştirsek vs vs parası neyse verelim vites geçişlerimiz daha yumuşak vs olsun dedim, buna rağmen parasıyla bile yapmadılar.. Gerekçesi "bu araçların şanzıman yağı ASLA değişmez, ömürlüktür.." şeklinde oldu. Yanlışım, eksik bilgim varsa arkadaşlar (ustalar) beni düzelsin..
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti lionrem » 05 Ekm 2010, 09:52

Merhaba, benim şikayetlerim vites geçişlerinin ve debriyajın sert olması ile ilgiliydi. Usta öncelikle şanzıman yağını değiştirdi. (Çoğu usta veya servis üşenir) Hatta beraber yaptık. Değişmesi gerklidir dedi. Ayrıca motorun alt tarafında bir yeri ve vitesin altında (körüğü çıkarınca görünüyor) bir yeri daha yağladı. Şimdi vites geçişleri o kadar yumuşadıki nerdeyse geçişleri hissetmiyosun. Debriyaj ise %70 oaranında yumuşadı. Benim debriyaj balatası bitmek üzere olduğundan kaynalır dedi. Onuda değiştireceğim. Selamlar
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 05 Ekm 2010, 10:22

bu resim deki usta ise adamın bakışları mufetiş gecit gibi bakıyor arabayı yıye bılırım gıbısınden bır hafa görüyorum adamın suratında arbalarınızı herzaman turk ustlardan koruyun ben öyle yapıyorum adam bulgar göcmenı ve her yaptıhı işin arkasında duruyor hıc hatasını görmedım kendı aracımda ve götürdüğüm arkadaşların arabasında ne iş uyaptıysa hep memnunum dur adam benım anam kıymetlı dıyor ılk başta:D
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti hetepe » 05 Ekm 2010, 10:33

delidolu yazdı:son resmin altında "ŞANZIMAN YAĞI DEĞİŞİM VE DEBRİYAJ MİLİ VE BİLYESİ DEĞİŞİMİ " yazısına göre şanzıman yağınızın değiştiğini anlıyorum. Octavia'ların şanzıman yağının değiştiğine ilk defa rastlıyorum, ben kaç ustaya gittim şu şanzıman yağına baksak, eklesek, değiştirsek vs vs parası neyse verelim vites geçişlerimiz daha yumuşak vs olsun dedim, buna rağmen parasıyla bile yapmadılar.. Gerekçesi "bu araçların şanzıman yağı ASLA değişmez, ömürlüktür.." şeklinde oldu. Yanlışım, eksik bilgim varsa arkadaşlar (ustalar) beni düzelsin..

Yanlış bilinen doğrular:
1- Şanzıman yağının da bir değişim periyodu vardır.İçindeki onlarca dişli yıllarca, onbinlerce km dönecek ve yağ ilk günkü gibi kalacak?... (+/-) 100 000 km de değişim gerekir.
2- Vites kolundan şanzımana kadar olan kısımlarda yağlama vbakım gerektirecek parçalar vardır, bu bakımların ve yağlamaların yapılması gerekir. (+/-) 100 000 de bir.
3- Fren hidroliğinin ömrü 2 yıldır, bu periyotta değiştirilmesi gerekir.
4- Motor soğutma sıvısının da 2 yılda bir değiştirilmesi gerekir.
5- Ön takımda gözle görünen gresörlükler (gres basma noktaları, küresel tümsekler) vardır, buralara da belli periyotlarda gres basılması gerekir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lionrem » 05 Ekm 2010, 10:42

felicia_3437 yazdı:bu resim deki usta ise adamın bakışları mufetiş gecit gibi bakıyor arabayı yıye bılırım gıbısınden bır hafa görüyorum adamın suratında arbalarınızı herzaman turk ustlardan koruyun ben öyle yapıyorum adam bulgar göcmenı ve her yaptıhı işin arkasında duruyor hıc hatasını görmedım kendı aracımda ve götürdüğüm arkadaşların arabasında ne iş uyaptıysa hep memnunum dur adam benım anam kıymetlı dıyor ılk başta:D

Ben hiçbir zaman görünüşüne bakmadım. İyi bir usta kendisi, kötüde yapsa benim param TÜRK'e gitsin. Sonuçda oda ekmek yiyor bu işden.
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 05 Ekm 2010, 10:42

Bulgar göçmeni olmasa, örneğin Çorumlu olsa daha iyi bir usta mı olacak?
Laf işte...birşey tutturamayınca adamın tipine takıyor millet...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lionrem » 05 Ekm 2010, 10:43

hetepe yazdı:
delidolu yazdı:son resmin altında "ŞANZIMAN YAĞI DEĞİŞİM VE DEBRİYAJ MİLİ VE BİLYESİ DEĞİŞİMİ " yazısına göre şanzıman yağınızın değiştiğini anlıyorum. Octavia'ların şanzıman yağının değiştiğine ilk defa rastlıyorum, ben kaç ustaya gittim şu şanzıman yağına baksak, eklesek, değiştirsek vs vs parası neyse verelim vites geçişlerimiz daha yumuşak vs olsun dedim, buna rağmen parasıyla bile yapmadılar.. Gerekçesi "bu araçların şanzıman yağı ASLA değişmez, ömürlüktür.." şeklinde oldu. Yanlışım, eksik bilgim varsa arkadaşlar (ustalar) beni düzelsin..

Yanlış bilinen doğrular:
1- Şanzıman yağının da bir değişim periyodu vardır.İçindeki onlarca dişli yıllarca, onbinlerce km dönecek ve yağ ilk günkü gibi kalacak?... (+/-) 100 000 km de değişim gerekir.
2- Vites kolundan şanzımana kadar olan kısımlarda yağlama vbakım gerektirecek parçalar vardır, bu bakımların ve yağlamaların yapılması gerekir. (+/-) 100 000 de bir.
3- Fren hidroliğinin ömrü 2 yıldır, bu periyotta değiştirilmesi gerekir.
4- Motor soğutma sıvısının da 2 yılda bir değiştirilmesi gerekir.
5- Ön takımda gözle görünen gresörlükler (gres basma noktaları, küresel tümsekler) vardır, buralara da belli periyotlarda gres basılması gerekir.
,

Aynen katılıyorum. Bakarsanız bağ bakmazsanız dağ olur misali...
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 05 Ekm 2010, 11:07

ben adamın tıpı harbıden usta tıbı var arkadaş yanlış anlamışsınız benı adam dıyor resmen bakışında ben bu iş ,icin varım yanı ustalığı tıbıne bakıncva nasıl iş yapacahını sölüyor zaten anlıyan icin ankarada olsam kesınşlıkle başka yere gıtmem buadamı terciğ ederim bu adam muşterısını nasıl memnun eder düşünüyorumda cok bence yanlış anlaşıldım galiba neyse özür dilerim sizden ve ustamızdan
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti frostbite19 » 05 Ekm 2010, 11:08

Çerkez ustalar da çok iyi oluyor tavsiye ederim :lol: :lol:

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti lionrem » 05 Ekm 2010, 12:20

felicia_3437 yazdı:ben adamın tıpı harbıden usta tıbı var arkadaş yanlış anlamışsınız benı adam dıyor resmen bakışında ben bu iş ,icin varım yanı ustalığı tıbıne bakıncva nasıl iş yapacahını sölüyor zaten anlıyan icin ankarada olsam kesınşlıkle başka yere gıtmem buadamı terciğ ederim bu adam muşterısını nasıl memnun eder düşünüyorumda cok bence yanlış anlaşıldım galiba neyse özür dilerim sizden ve ustamızdan

Bahsetmiş olduğunuz üzere yanlış anlaşılma olmuş. Ayrıca övgü ile bahsettiğiniz içide ayrıca teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti lionrem » 05 Ekm 2010, 14:30

Dükkan dışdan görünüm.
Eklentiler
DÜKKAN.jpg
Dükkan dışdan görünüm.
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 05 Ekm 2010, 15:57

ben teşekür ederım abı adamın görüntüsü bana guven verdı belki anlatmayı beceremedım ılk mesajımda ne bılıyım yada arkadaşım anlamadı ben cok usta tanıyorum 24 yaşında olmamma rağmen bu felicia 7 aracım oldu cok usta gezdim 17 yaşından berı dıreksıyon dayım ve bahsetıhım gıbı ıstde ben turk tamırcıye cok az araba verıyorum ılgılen mıyorlar şunku nerden dıceksınız 17 yaşından berı bılıyorum cok arabam arıza yaptı bır arabam vardı şahin di 96 model bır hafta olmasınkı tamırcıden cıkmasın her hafta tamırcıde
her hafta başka bıryerı sorun yapıyor en sonun da bahsı gecen bulgarıstanlı ustayla bır arkadaşın vesılesıyle tanışmış oldum arkadaşımdan da ustamdan da allah bınlerce kez razı olsun yanı arabamda tıkyok felişte
şahını bır verdım o ustaya adam bır yaptı fazlada para ıstemıyor önceden sanayı yolundan gecerken dıreksıyonu kendı dönuyordu tamırcılere doğur o yaptıktan sonra 6 ay sonra yağ değşimine gitim yahı bıle kırlenmemıştı aracın şaşırdım yanı bundan sonrada ölsem gene başkasına anahtar vurdurmam arabama
ya gece balık taydım ıstetme tekerım evde ıdı ve lastık patladı adama tele fon actım durum bu yardım ede bılırmısın dıye yerı söle dedi 90 km onun dukanla adam geldi yanıma lastık getirdi böyle bır ınsan yanı
benım anam kıymetlıdır dıyorda başka bırşey demıyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti felicia_3437 » 05 Ekm 2010, 15:58

ustanız saygılar
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti frostbite19 » 05 Ekm 2010, 16:10

felicia_3437 yazdı:ben teşekür ederım abı adamın görüntüsü bana guven verdı belki anlatmayı beceremedım ılk mesajımda ne bılıyım yada arkadaşım anlamadı ben cok usta tanıyorum 24 yaşında olmamma rağmen bu felicia 7 aracım oldu cok usta gezdim 17 yaşından berı dıreksıyon dayım ve bahsetıhım gıbı ıstde ben turk tamırcıye cok az araba verıyorum ılgılen mıyorlar şunku nerden dıceksınız 17 yaşından berı bılıyorum cok arabam arıza yaptı bır arabam vardı şahin di 96 model bır hafta olmasınkı tamırcıden cıkmasın her hafta tamırcıde
her hafta başka bıryerı sorun yapıyor en sonun da bahsı gecen bulgarıstanlı ustayla bır arkadaşın vesılesıyle tanışmış oldum arkadaşımdan da ustamdan da allah bınlerce kez razı olsun yanı arabamda tıkyok felişte
şahını bır verdım o ustaya adam bır yaptı fazlada para ıstemıyor önceden sanayı yolundan gecerken dıreksıyonu kendı dönuyordu tamırcılere doğur o yaptıktan sonra 6 ay sonra yağ değşimine gitim yahı bıle kırlenmemıştı aracın şaşırdım yanı bundan sonrada ölsem gene başkasına anahtar vurdurmam arabama
ya gece balık taydım ıstetme tekerım evde ıdı ve lastık patladı adama tele fon actım durum bu yardım ede bılırmısın dıye yerı söle dedi 90 km onun dukanla adam geldi yanıma lastık getirdi böyle bır ınsan yanı
benım anam kıymetlıdır dıyorda başka bırşey demıyor

dostum çok usta gezdiğine göre illa ki az çok bişeyler anlıyosundur artık ustalardan, halinden tavrından iş

yapışından falan anlaşılabilir, ben fazla usta gezmedim hatta hiç gezmedim teyzeoğlum olunca, 1 tane de değil 2

tane :) Oyuzden pek bilmem yani kim iyidir kim kötüdür. . .

Ben sadece Türk Bulgar Çeçen falan diye bi ayrım olmayacağını düşündüm.

Sadece ustalar için değil :) İnsanlar arasında ayrım yapılmasını hiç sevmem ve yapmam, Türk Kürt Bulgar Çingene

Zengin Fakir Uzun Kısa Okumuş Cahil Kadın Erkek vesair...

Ahlaklı ve ahlaksız insan vardır bence...

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti felicia_3437 » 05 Ekm 2010, 17:33

bende ayrım yapmam herkanuda ama tamır işlerinde güvenemıyorum cektıklerımden dolayıdır her halde adamlar bır yerı yaparken dıyer yerı hafıfı hazarlıyorlar burada hemen evımden 100 mtre ileride sanko sanayı sıtesı mevcut neredeyse butun ustalarını tanırım ve benım gözümde hıcbırıne ış yaptırılmaz
100 metrelik yer var ken en ufak bır şey de 10 km yol gıdıyorum ben işimi haletmek icin evet ustanın suratına bakınca anlaşılır nasıl bır iş cıkaracahı sana örenk daha önce yaptıhı bır işi överek anlatıysa sana laf arasında o ustadan cacıktan başka bır şey olmaz ganımca usta kendını övmıyecek başkası ustayı övecek
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lionrem » 12 Ekm 2010, 16:08

:roll:
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKODA 135 » 12 Ekm 2010, 16:29

Arkadaşım ben her aldığım arabanın şanzuman yağına mutlaka baktırırım eksilme var ise tamamlattırırım. Fakat bu arabamı götürdüğüm insanlar şanzuman yağına nereden bakılacağını bilemediler, aradılar taradılar olmadı.....Eve gittim aldım elime kitapçığı ve araştırıp öğrendim, favoritlerin yağına kilometre telinin bağlantı yerinden bakılıyormuş ve oradan ekleniyormuş. Kendim evde şanzumanın yağını kontrol ettim ve daha sonra gidip bu insanlara anlattım....

Haklısın, şanzuman yağı değişebilir ve eksilince tamamlanmalıdır.
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

Sonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir