Ankarada Skodadan Anlayan İyi Elektrik Ustası Arıyorum

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankarada Skodadan Anlayan İyi Elektrik Ustası Arıyorum

İleti lionrem » 07 Ekm 2010, 14:32

Merhaba, Ankarada Skodadan Anlayan İyi Elektrik Ustası Arıyorum. Daha önce gidip memnun kalan arkadaşlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. (Başkent sanayinde Ergün Oto Elektrik tavsiye edildi ama Skodadan anlıyormu bilmiyorum.)

ŞİKAYETLERİM :(

[b]1- Akşamları farlar açıkken fark ettiğim Cam otomatiğini veya başka bir şeyi çalıştrınca tüm yanan ışıkların göz kırpması gibi yanıp sönmesi güçsüzleşmesi.

2- Sağ cam otomatiği yukarı kaldırınca zorlanıp camın geri inmesi. Cam tamamen inik vaziyetde ikenKapı kapanınca camın ileri geri sarsılması ve ses çıkarması

3- Göztergede kapı açılınca (Her kapıda bagaj dahil) kapı açıldı uyarı ışının yanmaması.

4- Arka cam reziztansının çalışmaması

5- Kapılar açılınca tavan lambasının yanmaması. Yanıksa kapıyı kapatınca (Herşekilde denedim) algılama yapıp sönmemesi.

6- Arka plaka ışıkları yanmıyor.

7- Sadece şöför cam otomatik düğmesi kırıldı kırılacak. Arada takılıyor elle düzeltmek gerekiyor.
[/b]

Yardım ve desteklerinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti hetepe » 07 Ekm 2010, 14:41

lionrem yazdı:ŞİKAYETLERİM :(

1- Akşamları farlar açıkken fark ettiğim Cam otomatiğini veya başka bir şeyi çalıştrınca tüm yanan ışıkların göz kırpması gibi yanıp sönmesi güçsüzleşmesi.
1- büyük olasılık akünüz zayıf, ama yine de arıza tespit cihazına bağlatıp sorgulatın önce.

2- Sağ cam otomatiği yukarı kaldırınca zorlanıp camın geri inmesi
2- Sağ cam mekanizmasında yağsızlık, ya da bir parçanın kırık, çatlak olması, ya da halatın sargı düzeninin bozuk olması.Bu işlerle uğraşan kilitçi, camcı gibi yerler halleder.
3- Göztergede kapı açılınca (Her kapıda bagaj dahil) kapı açıldı uyarı ışının yanmaması.
3- Kapı switchlerinin arızası, ayrıca kapı kilitlerinde de sorun olabileceğini sanıyorum, cam için gittiğiniz yer bakabilir.
4- Arka cam reziztansının çalışmaması
4- Herhangi bir elektrikçi önce rezinstans sağlam mı kontrol etsin, sigorta panelinde sigortası atık olabilir.
5- Kapılar açılınca tavan lambasının yanmaması. Yanıksa kapıyı kapatınca (Herşekilde denedim) algılama yapıp sönmemesi.
5- (3 )no lu madde ile aynı sorun switch lerden kaynaklanır.

1 nolu maddedeki sorun dışındakileri İşi iyi bilen bir elektrikçi halleder, 1 nolu madde için Arıza tespit cihazı olan bir yere gitmelisiniz.(yetkili servis, Özel servis, Bosch Car Servis)
Kolay gelsin
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lionrem » 07 Ekm 2010, 14:45

Akünün durumu oldukca iyi dediler bildik bir yerde ölçtürdüm. Ayrıca ilginiz içinde ayrıca teşekkür ederim. Selamlar
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 07 Ekm 2010, 14:53

lionrem yazdı:Akünün durumu oldukca iyi dediler bildik bir yerde ölçtürdüm. Ayrıca ilginiz içinde ayrıca teşekkür ederim. Selamlar

Ben de akünün durumunu z.ünaldıya ölçtürdüm, hatta elime bilgisayar çıktısı bile verdiler durumunun iyi olduğunu belgelemek adına, 1 aylığına tatile gidip geldim ve akü beni alışveriş merkezinde yarı yolda bıraktı. Hiç bir uyarı vermeden aniden bitmişti... Araya 110 TL sıkışmış meğer, yeni akü aldım sorun bitti. Yeni nesil bakım gerektirmeyen kuru aküler bu şekilde işte, işini son noktasına kadar yapıp birden tükeniyorlar, arızlar konusunda başka bir cevap beklemenize gerek yok, hetepe'nin söyledikleri aynen doğrudur...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti lionrem » 07 Ekm 2010, 14:59

delidolu yazdı:
lionrem yazdı:Akünün durumu oldukca iyi dediler bildik bir yerde ölçtürdüm. Ayrıca ilginiz içinde ayrıca teşekkür ederim. Selamlar

Ben de akünün durumunu z.ünaldıya ölçtürdüm, hatta elime bilgisayar çıktısı bile verdiler durumunun iyi olduğunu belgelemek adına, 1 aylığına tatile gidip geldim ve akü beni alışveriş merkezinde yarı yolda bıraktı. Hiç bir uyarı vermeden aniden bitmişti... Araya 110 TL sıkışmış meğer, yeni akü aldım sorun bitti. Yeni nesil bakım gerektirmeyen kuru aküler bu şekilde işte, işini son noktasına kadar yapıp birden tükeniyorlar, arızlar konusunda başka bir cevap beklemenize gerek yok, hetepe'nin söyledikleri aynen doğrudur...

MErhaba, ne marka aldınız ??? Genelde MUTLU tevsiye ediliyor. Bende önceki Birmot takmış.
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 07 Ekm 2010, 15:32

delidolu yazdı:

+1
''şak'' diye birden bitiyor artık aküler...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lionrem » 07 Ekm 2010, 15:40

:( Masraf :(
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 07 Ekm 2010, 16:25

1- Akşamları farlar açıkken fark ettiğim Cam otomatiğini veya başka bir şeyi çalıştrınca tüm yanan ışıkların göz kırpması gibi yanıp sönmesi güçsüzleşmesi. (akü den olabilir ama dinamoda sorun var gibi)

2- Sağ cam otomatiği yukarı kaldırınca zorlanıp camın geri inmesi. Cam tamamen inik vaziyetde ikenKapı kapanınca camın ileri geri sarsılması ve ses çıkarması (bu elektrikle alakalı değil skodanın genel sorunu araştırın siteden)

3- Göztergede kapı açılınca (Her kapıda bagaj dahil) kapı açıldı uyarı ışının yanmaması. (buda switch arızası kaynaklıdır)

4- Arka cam reziztansının çalışmaması (resistanslar genelde arka cam kaynaklı bozulur cam değişebilir)

5- Kapılar açılınca tavan lambasının yanmaması. Yanıksa kapıyı kapatınca (Herşekilde denedim) algılama yapıp sönmemesi. (kapı switch arızası)

6- Arka plaka ışıkları yanmıyor. (sigorta kontrol edin onun sigortası aynı çünkü)

en iyisi bir özel servise gidin en azından teshis yaptırın orda yaptırmak zorunda değilsiniz bilgi edinin..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti lionrem » 07 Ekm 2010, 16:37

C@GL@R yazdı:1- Akşamları farlar açıkken fark ettiğim Cam otomatiğini veya başka bir şeyi çalıştrınca tüm yanan ışıkların göz kırpması gibi yanıp sönmesi güçsüzleşmesi. (akü den olabilir ama dinamoda sorun var gibi)

2- Sağ cam otomatiği yukarı kaldırınca zorlanıp camın geri inmesi. Cam tamamen inik vaziyetde ikenKapı kapanınca camın ileri geri sarsılması ve ses çıkarması (bu elektrikle alakalı değil skodanın genel sorunu araştırın siteden)

3- Göztergede kapı açılınca (Her kapıda bagaj dahil) kapı açıldı uyarı ışının yanmaması. (buda switch arızası kaynaklıdır)

4- Arka cam reziztansının çalışmaması (resistanslar genelde arka cam kaynaklı bozulur cam değişebilir)

5- Kapılar açılınca tavan lambasının yanmaması. Yanıksa kapıyı kapatınca (Herşekilde denedim) algılama yapıp sönmemesi. (kapı switch arızası)

6- Arka plaka ışıkları yanmıyor. (sigorta kontrol edin onun sigortası aynı çünkü)

en iyisi bir özel servise gidin en azından teshis yaptırın orda yaptırmak zorunda değilsiniz bilgi edinin..

Bilgi için teşekkür ederim. Servis okadar abartı rakam söylüyoki beni arabadan soğutuyolar. Örnek sadece (Diskler dahil değil)ön balataları değiştirmek istiyorum dedim. Parca dahil 600 TL dedi. :(
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 07 Ekm 2010, 16:41

servise sadece arızayı öğrenmek için gidin onlar size tek tek söyler fiyat alırsın biraz düşüneyim dersiniz çıkarsınız en azından neyin nerde sorun olduğunu anlaşılır :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti lionrem » 07 Ekm 2010, 16:55

Doğru haklısınız. Öyle yapmak gerekir. Elinizi verin kolunuz gider misali, aslında bu durum tüketici haklarına aykırı olması gerekir. İşcilik ücretinin abartılıp müşteriden çıkarma mantığı tamamen sömürücü bi taktik. Gerci maddi durumu iyi olan insanlar için sorun olmayabilir ama yinede haksızlık bence...
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti gogo969 » 07 Ekm 2010, 19:16

başkent oto sanayi sitesinde dostlar elektrik harun usta...birçok yetkili servis bile ona araba getiriyor ve piyasadaki ustalara göre çok iyi fiyat veriyor
gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti RoadFighter » 07 Ekm 2010, 22:15

Sizi elektrikçi bir ahbabıma yönlendirebilirim bu saydığınız sorunlar için.

Hatta haberleşip beraber de gidebiliriz.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti lionrem » 07 Ekm 2010, 23:07

gogo969 yazdı:başkent oto sanayi sitesinde dostlar elektrik harun usta...birçok yetkili servis bile ona araba getiriyor ve piyasadaki ustalara göre çok iyi fiyat veriyor

SELAM, HARUN USTANIN TEL VE TAM ADRESİ VARMI VARSA GÖNDERİRSENİZ SEVİNİRİM. OLMADI TELEFON İLEDE GÖRÜŞEBİLİRİM.
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti lionrem » 07 Ekm 2010, 23:12

YARDIMCI OLAN TÜM ARKADAŞLARA BURDAN TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMI SUNARIM. SİZDE BENİM GİBİ ARACINA ÖNEM VEREN İNSANLARDANSINIZ. ANLADIĞIM KADARIYLA... BU ARACLAR BÜGÜN BİZDE YARIN BAŞKASINDA SONUÇTA MİLLİ SERVET OLARAK GÖRÜYORUM. BENİM GİBİ DÜŞÜNEN ARAKADAŞLARADA SELAMLAR
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti lionrem » 10 Ekm 2010, 01:11

Arızalarım çoğunu bügün yaptırdım. Selamlar
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC