gaz kokusu

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gaz kokusu

İleti aytekin041 » 10 Ekm 2010, 23:52

öncelikle hepinize iyi akşamlar ;
felicia aracımızdan sürekli olarak gaz kokusu geliyodu neyse gaz sızdırmazlık raporu almaya götürdüğümde kontrol ettiler aracı gaz kaçırıyo dediler , hortum değişti falan aldım sızdırmazlık raporunu daha sonra egsozda patlaktı götürdüm egsozcu egsozdanda yapabilir falan dedi neyse oda değişti ama gaz kokusu hala devam ediyo ne yapmam gerekir ?

aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKODA 135 » 11 Ekm 2010, 06:44

Benim önceki arabam Forman'da aynı sorun vardı, hava filitresinin kapağını açınca filitreyi çıkarmadan görüyorsunuz zaten, alttan yukarıya hortum çıkarmışlar fakat kötü işçilik hortumun girdiği yer biraz geniş kalmış. Buradan gaz dışarı çıkyor tabiki....

Bende bu boşlukları silikonla düzelttim sorun kalmamıştı. Birde üst plastik kapak kapatılınca hava filitresine tam temas edecek ki karbüratör sadece filitreden hava alsın. Eğer yanlış filitre takılırsa boşlukta kalır gaz da kaçar, toz da alır....

Bir bakın bakalım oralarda böyle gereksiz delikler veya açıklar var mı?
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir