Disklerin Paslanması Hakkında

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Disklerin Paslanması Hakkında

İleti lionrem » 15 Ekm 2010, 08:48

Merhaba, arabayı 4 gündür çıkarmadım. Sabah dikkatimi çeken bir durum oldu. Yeni değiştirdiğimiz ön fren disklerinin tamamen parlak yüzeyi dahil paslanmış olduğunu gördüm. Aracı kullandıktan sonra paslar sadece kenar kısımlarda kaldı. Uzun süre kullnılmayan araclarda böyle bir durumun olması uzun vadede zarar verirmi. Tecrübeli arkadaşlar bilirler bu durum normalmidir. Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti diseqc » 15 Ekm 2010, 08:54

bu durum gayet normal yağmurlu havalardan akşamadan sabaha kadar bile pas tutabiliyor.
arkalar disk ise araba 1-2 günden fazla yatacaksa el frenini çekmeyin yapışıyor araba hareket edince bırakıyor hemen ama tak diye ses yapıyor...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti gogo969 » 15 Ekm 2010, 08:57

lionrem yazdı:Merhaba, arabayı 4 gündür çıkarmadım. Sabah dikkatimi çeken bir durum oldu. Yeni değiştirdiğimiz ön fren disklerinin tamamen parlak yüzeyi dahil paslanmış olduğunu gördüm. Aracı kullandıktan sonra paslar sadece kenar kısımlarda kaldı. Uzun süre kullnılmayan araclarda böyle bir durumun olması uzun vadede zarar verirmi. Tecrübeli arkadaşlar bilirler bu durum normalmidir. Teşekkürler

görüntü ve ses dışında (seste aracı kullanıp - frene bolca bastıktan sonra geçecektir) herhangibir sıkıntı yaratmaz.benim octide aynı durumda son zamanlarda ankaraya sağlam yağmur ağıyor...
gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti lionrem » 15 Ekm 2010, 10:51

Çok sağolun, açıklamalar beni biraz rahatlattı.
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti Osmanlı » 15 Ekm 2010, 12:49

Normal bir durum benim Opel Combomda da olmuştu paslanma.
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir