OPET 'de Sulu Mazot

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OPET 'de Sulu Mazot

İleti mustklc » 19 Ekm 2010, 21:43

DH Forumda karşılaştım. Burda da paylaşmak istedim:

Arkadaşlar başımdan geçen üzücü durumu hem sizlerle paylaşmak,hem de bu konuda siz değerli araç kullanıcılarını bilinçlendirmek için yazıyorum.

Yeni aracımı 19 Ağustos da Hyundai Tuna bayisinden almıştım.

Araca Tuna'nın hemen yanında E-5 yan yolda Kadıköy istikametine doğru Opet benzin İstasyonu (Acar Petrol) var, oradan 100 tl. ye parolu kartımla Eurodizel yakıt aldım.100 km. ye kadar bir problem yoktu ondan sonra devir saatinin sol tarafında bir ışık yanıp sönmeye başladı,ben ilk başta pek önemsemedim, ama sonradan yana ışık sönmemeye başladı.3-4 gündür de İst. dışında olduğum için ilgilenmemiştim.

Bugün İş yerime yakın olan Elmas Servisine gittim, belki kısa bir şeydir, hemen yapılır diye ümit ederken,oradaki elaman aracı makinaya bağlayıp,aracın mazotunun sulu olduğunu söyledi.Bana 280-300 tl. gibi bir rakam çıkardı.Aracın deposunu açtılar içinden mazot örneği aldılar,mazotun Eurodizele benzer bir tarafı yoktu tamamen limonata rengindeydi.Aracı toplattım,direk mazotu aldığım Opet (Acar Petrol) istasyonuna gittim.Yanımda götürdüğüm aracın deposundan alınmış sulu mazotu oradaki yetkiliye gösterdim.Karşılığında bir özür beklerken bi küfür yemediğim kaldı.Adam benim bu sulu mazotu oradan aldığıma inanmıyor,beni yalancılıkla suçluyor.En sonunda kamera kayıtlarını inceleyin dedim. 19/08 saat 15:13 bakın dedim.Anca o zaman benim o istasyondan aldığıma kani oldular.Bu seferde başladı nereden yan çizeriz diye iftiralara " ben senin bunun içine su koymadığını nereden bileyim, Tuna'nın sana bu arabayı sattığında içindeki mazot suluymuş gibi ipe sapa gelmez iftiralar sıralamaya başladı.Beni tanımadıkları belli, bunu yanlarıma bırakır mıyım hiç? Aradım Müş. Hiz. ni durumu anlattım:ama şunu öğrendim böyle durumlarda olayı sıca sıcağına halledeceksiniz.Müş.Hiz bekleyin,sıraya aldık,gibi yuvarlak laflar etmekte.Opetin gezici yakıt kalite kontrol birimi var.Onun gelmesi için bu gün tam 5 sefer M.H. aradım.Gelsin ki sulu mazot aracın deposundayken örneğini alsın,sonradan beni zor durumda bırakacak iddialarda bulunmasın.
M.H. ile görüşürken komiğime giden şey; bana 1 litrelik 6 tane CAM şişe bulmamı, sulu mazotu bunlara koymamı istediler
Yav bırakın CAM şişeyi ben burada pet şişeyi zor buluyorum,o kadar gerekliyse senin opet istasyonun versin bana dedim.Onlarda da yok ki.

Oranın sahibi sonradan geldi efendi birine benziyor,o zamana kadar benimle muhatap olan oranın müdürü olan yeğeniymiş.
Opetin hemen yanında Hyundai bayisi Hunko var.Oranın sahibi gösterdiğim örneğe inanmak istemedi ki aracı birde Hunko servisine göstermek istedi.aracı makinaya bağladılar,makina mazotta su var uyarısı verdi,Servis elemanı bunu tanıdığından kem kim etmeye başladı,sonra Mazot filitresini söktük içindeki mazotu bir şişeye boşalttık.Bir görmeliydiniz içindeki suyu.Öylece yağ gibi ama ağır kütle gibi şişenin dibinde bir parmak kalınlığında koyu renkli öylece duruyordu.Amcamın artık diyecek bir şeyi kalmadı,ben M.H. ile görüşürken sessizce sıvışıp gitti.Aracı hemen orada toplattım, adamlar şaşırdı.Aracı yaptıracağımı sanıyorlardı.

Hemen Tuna ya geçtim.Aracın deposunu açtırdım, o sırada opetin gezici kalite kontrol elemanı da geldi.Örnek almak için 1 litrelik 6 tane cam şişeyi çıkardı, aracın deposundaki sulu mazottan örnekleri aldı.2 şişeyi bana bıraktı,diğer 4 şişeyi tahlil için aldı.
Size 1 hafta içinde dönülür dedi.
Benim aracım daha 346 km. de içindeki de ilk aldığım yakıt.
Serviste Yakıt filitresini değiştirdim,aracın yakıt deposundaki sulu mazotu komple boşalttırdım, içine yeni yakıt koydurdum.Yeni yakıt alınırken de küçük bir anlaşmazlık oldu sanırım; ben Shelden alınsın dediğim halde elamanın gönderdiği kişi gidip yakıtı Opetten almasın mı Baktım opet fişi, "kardeş ben o yakıtı aracıma bir daha koymam,6 saattir bunların pisliği ile uğraşıyorum ben size opetin hemen arkasında Shel var oradan alın, gidin ne yaparsanız yapın,benim araca Shelden alın" dedim.Sonara gidip shelden aldılar artık.Ona para vermedim.İlk aldıkları yakıtı naptılar bilmiyorum.Bu bana 202 tl. + 50 lik yakıt 252 tl ye maal oldu.

Siz siz olun Opetten yakıt alırken dikkatli olun derim.Ben opetin her zaman müşteri yanında olduğunu düşünürken böyle bir olayın başıma gelmesi bendeki opet fikrinin değişmesine sebep oldu.

bunlar olup bittikten sonra yaklaşık 1.5 ay sonra OPET in Müş.Hiz.den aradılar( bir hafta da belli olu demişlerdi 1.5 ay sonra aradılar).Nereden bir bahane uyduracaklarını bilemediler.Laboratuvar sonuçları depodaki sulu yakıtın opetin yakıtı olduğu ve sulu olduğu yönünde çıktığı için bahane olarak aracı satan bayinin sıfır aracı satarken deposundaki mazot suluymuş dediler baktılar olmuyor bu seferde aracın deposundan laboratuar için alına 6 litrelik yakıt örneklerinin konduğu cam şişelerin içinde su olduğunu iddia etti.Onlara dedim ki cam şişeleri sizin kalite kontrol elamanı getirdi, su mu yok içinde sıfır ambalajından çıkardı cam şişeleri( ben bunların başıma geleceğini bildiğim için bizzat kalite kontrol aracının gelip aracın deposundaki sulu yakıttan örnek almasını ısrarla istemiştim ) yukarıda 1.5 ay önce yazmıştım bunu.
Sonra Müşteri hizmetlerindeki bayana dedim, ben 252 tl ile ne batarım ne çıkarım ama bu OPET in ayıbı olarak daima kalacak ve anılacaktır.
Şimdi burada OPet belki şöyle düşündü.Sulu yakıtı kabul etsek Opet bayisinin (Opetin) sulu yakıt sattığını kabul etmiş olacakları için gerçeği red edelim, inkar edelim yoluna gidiyorlar.
Ama bilmiyorlar ki bu gerçek onlara daha çok zarar verecek.Her platformda bunu dile getireceğim.

Bununla ilgili şikayetvar.com a da yazdım.Yazmışken bir bakayım Opet hakkında sulu yakıt ile ilgili başka şikayetler varmı dedim.Birde ne göreyim 3-5 ay içinde 7-8 tane sulu yakıtla ilgili bir sürü şikayet,mağduriyet meydana gelmiş ve Opet hiç biriyle ilgilenmemiş.Hatta bir tane si yanlış hatırlamıyorsam balayına giderken yolda kalmış Opetten aldığı yakıttan dolayı.Ama o büyük diye geçinen OPET kendine toz kondurmamış yine.Onları okuduktan sonra yaşadıklarıma ve OPET e daha farklı bakar oldum.

Artık bütün bunları okuduktan sonra araçlarına değer veren siz araç kullanıcıları gönül rahatlığı ile OPET ten yakıt alabilecek misiniz? Yada bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın mı diyeceksiniz ?

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti AV-2006 » 19 Ekm 2010, 21:53

Bu aynı yazı forum forum dolaşıyor.Karalama kampanyasıdır.Ben Fabiama 5 yıl boyunca opetten başka yakıt almadım.Hiç bir sorunlada karşılaşmadım.Şimdiki yeni aracımada opet euro alıyorum.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti ihsan » 20 Ekm 2010, 01:03

bende shellden alıyodum bi ara bursa lı arkadaslar bilir yalova yolunda bursaya donuste termınalden sonra ilk opet bayi var oradan aldım arabanın ayarı kactı resmen . daha yenı topladı kendını .
bundan 2 yıl once koruparkın ılerısınde shell acılmıstı 100tl lık benzım almıstım araba gene tekleme basladı tatıle gıdıyodum evden cıkmadan ınternetten sıkayet yazmıstım sıtesıne ertesı gun yolda aradılar benı. hangı bayi nerdesınız ornek alalım diye. bence shell müsteri hizmeti konusunda cok iyi.
bence benzın markasından ziyade bayi cok onemlı koruparkla ozdılek arasında petrol ofisi var uzun sure ordan kullanıyodum benzın yonunden hıc bı sıkıntım olmadı
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti onurson » 20 Ekm 2010, 07:26

katılıorum opete wc yapmak için giderim. başka bişey için değil. shell 30 basar. olmadı petrol ofisi..başka yerden almıyorum. opetin lpg side zarar veriyor yağlı gaz oldupu için.. shellden aldığınız yakıt km olarak 20 30 km daha fazla götürüyor.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti diseqc » 20 Ekm 2010, 07:33

bende önceleri opet fanatiğiydim ama bu sene başında lpg li olan arabama gaz aldım depo fuldu ve daha yapması gerekenin yarısı km yapmadan gaz bitti ilk önce istasyonda kabahat bulmadım bir depodaha aldım baktım oda fos araba bir anda 350 kr yakmaya başladı sonra çalıştığım yerdeki iki arkadaşta aynı şikayet sordum onlarda opet, o gün değiştirdim aldığım yeri arabada sorun yok düzeldi birdahada opete ayak basmadım.. ama bu benzin satışı istasyonun sahibiylede alakalı adamlarda opet tabelası var birde uzaktan kumanda bir düğmeyle verilen yakıt değişi veriyor güvendiğin bir istasyondan al marka önemli değil...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti WXW » 20 Ekm 2010, 11:36

merhaba arkadaşlar

bence, yakıtınızı hangi firmadan alırsanız alın, güvenilir istasyondan alın.Ben hem opet ten hem shell den hem de petrol ofisinden yakıt alırım.İzmir de shell in direkt satış ıstasyonu var, göztepe de oradan, istanbul un içinde büyükdere caddesi sanırım ITU karşısı + ankara yolu çıkışında ve girişinde tuzla da "mehmetçik vakfı nın işlettiği" yerden alırım, petrol ofisini de gidip geldiğim şehirler arası güzergahlar içinde güvendiğim, bildiğim, hatta firma yetkilisi/denetleyicisi istasyona geldiğinde, yakıt testi yaptırırken beni yanına çağıran yerden benzin alırım, hiçbir zamanda çok şükür sorun yaşamadım.

Yoksa kaçak olarak işletilen, firmayla mahkemelik olan onlarca istasyon olduğunu duymuştum.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti jamesdean » 20 Ekm 2010, 12:47

Mazotun sulu olmasının o MARKA ile ilgisi yok kesinlikle. İSTASYON sahibinin ( çıkar sahipleri, yetkilileri vb.) bir nevi hırsızlıkla ÇOK PARA kazanma istediğindendir. Bunun örneklerini çok yerde görebiliriz , en güzel örnek :

- Kuru Bakliyatlarda Pirinç, mercimek aldığınızda içinden bir avuç TAŞ çıkması gibi...

Yan mahallenin kurnaz bakkalı 1 kg pirincin içine 10 gr taş koyarken, aynı üreticiden alınan malı Carrefour kendisi poşetleyip TAŞ koymadan satıyor...

Birisi çalarak nasıl ayakta kalırımı düşünürken , diğeri Marka değerini korumaya çalışıyor.

O nedenle MARKA dan ziyade ( Önemli tabiki ama...) güvendiğimiz İSTASYON dan akaryakıt alırsak, bu tür durumlarla karşılaşmayız diye düşünüyorum...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti DSG » 20 Ekm 2010, 15:49

BEN DE OPET İN MAZOT U İYİ SANIYODUM BİDAHA ASLA ALMAM. TEŞEKÜR LER ARKADAŞ
Kullanıcı avatarı
DSG
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dönsa
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SKODA OCTAVİA

İleti mustklc » 28 Ekm 2010, 18:43

mesajını altın yaptığım arkadaşın bana özel mesajla ilettiği :

Ne demek hocam tabiki kullanabilirsiniz.
Forumunuza baktımda gayet güzel yorumlar gördüm.Gerçi birkaç tane inanmayan,iftiradır diyen olmuş ama anlattıklarımın azı vardır fazlası yoktur.İnsanın başına gelmediği zaman anlamıyor arkadaşlar.Umarım kimsenin başına gelmez böyle üzücü durum.Ben bunların bu yaptığı ayıbı elimden geldiğince bütün araç forumlarında yayınlamaya çalışıyorum ki insanları,tüketicileri bilinçlendirme çalışıyorum,ben şu kadar süredir alıyorum,bir şey olmadı demek bundan sonra olmayacağı anlamına gelmiyor arkadaşlar.Başınıza geldiğinde o büyük gördüğünüz şirketlerin size nasıl yaklaştığını anlıyorsunuz.Şikayetvar ve şikayetimvar forumlarına da yazdım.Onlara bunun karşılığını en azından vermeliyim diye düşünüyorum.
Hocam bunu da yayınlarsanız çok sevinirim.
Herkese kazasız ve sorunsuz sürüşler dilerim.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti erdemguner35 » 28 Ekm 2010, 19:04

Manisa da bir opet istasyonundan alınan mazot yüzünden bir arkadaşımın arkadaşının ford marka aracı servisteymiş... iki üç gün önce muhabbeti yapılmış bu başlığı görünce bende yazayım dedim.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti veteran » 28 Ekm 2010, 20:29

yahu biz zaten her olaya kendi kendimize bir kulp bulduğumuz için ne opet bize değer verir ne yüce oto yüzümüze bakar nede başka firma ... birimizin a dediğine birimiz b diyor...sene olmuş 2010 efendim kalite belgelerini istasyonlarına sıra sıra koyarken opet kendine mal ediyorsa bayisi ile ilgili sıkıntıya da sahip çıkmalı... yoksa opet ve birçok firma tek kişi bizi ırgalamaz zihniyetiyle daha çok sıkıntı yaratır... Müşteri Hizmetleri olayı ise tam bir dandini benim 4 kere değişik firmaların MH işim düştü yahu arkadaş bir tane mi işini yapan müşterisini memnun eden firma çıkmaz... bence dikkate alınmaya değer bir konu...saygılar...
KAPILMA RÜZGARIMA, SENDE ALDANIRSIN...
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: FABIA 1.4 16V 101 BG.

İleti AV-2006 » 28 Ekm 2010, 20:43

Kimin canı nerden istiyorsa ordan alsın..Kimse kimseyi karalamasın.Yazdıklarımız hep boşa gidiyor.Birileri çıkıp yalanlıyor.Çok umurumdaydı OPET, yada SHELL.. bana ne lan.Kim nerden isterse ordan alsın.Gidip kaçak mazot almak lazım.Böylesi yaraşır.Bunu tavsiye etmek lazım aslında.Opet diyoruz biri çıkıp karalıyor.Shell diyoruz hepsi tüpraş tan çıkıyor diyor.Arkadaş kim nerden istiyorsa ordan alsın.Sonuçlarınada katlansın.Kimse kimseyi karalamasın..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 28 Ekm 2010, 21:19

Bu yapılan "karalama" değil. Karalama bir nevi iftira atmadır. Vatandaş başına geleni yazmış. Elbette ki bunları paylaşacağız. Ki firmalar da artık eskisi gibi olmadığını, Kars'ta mağdur ettikleri bir müşterinin şikayetinden dolayı ta Aydın'da müşteri kaybedeceğini anlasın.

Elbette ki Opet vemedi o sulu mazotu. İstasyon sahibinin şerefsizliği kesin. Ancak opet bu şekilde bir mazerete sığınamaz. Denetimini yapacak, müşteriye her istasyonunda aynı kalitede yakıt satıldığını garanti edecek.

Etmediği zaman da böyle madara olacak.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti AV-2006 » 28 Ekm 2010, 21:30

İyide nerden bilecen.Shell de yada Opet te yazıyormu kaliteli mazot var diye?Kars'ı Aydın'ı aynı ürünü kullanıyor.Bu firma adını bağlamaz.Sahibini bağlar.Herkez aldığı istasyona dikkat etsin.Ben 5 yıl OPET kullandım.(EURO DİESEL) hiç bir sıkıntım olmadı.Bunu nasıl açıklayacaksınız?

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti veteran » 28 Ekm 2010, 22:22

hocam sakin nedir yani bu kadar hiddetlenecek... al opet ten kim ne karışır... saygılar...
KAPILMA RÜZGARIMA, SENDE ALDANIRSIN...
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: FABIA 1.4 16V 101 BG.

İleti RoadFighter » 28 Ekm 2010, 22:42

X firmadan yakıt almaktan çok bilinen,güvenilir istasyonlardan yakıt almak lazım.

Bu vatandaşın yaşadığı olay doğru olabilir. Kendisinin yaşadığı maduriyete inanır ve desteklerim.

Her türlü sahtekarlığın döndüğü bu memlekette yaşanması imkansız bir olay değil.

Bunu her Opet istasyonuna maledemezsiniz ama burada Opet'in 1.5 ay gibi bir süre sonra vatandaşa dönüş

yapması ve kem küm etmesi işte klastik Türk işletme zihniyetini gösteriyor! Üst düzey yöneticilerin ufku geniş olsa da ara elemanların tavrı enteresandır bizde.

Elin Japonu evrak eksikliği yüzünden 2007 veya 2008 modelden sonraki tek kapı Suzuki Vitaraların sahiplerine sıfır araç vermek gibi bir iş yapacağını duyururken burada bu maduriyeti yaşayan vatandaşa Opet herhalde bir pet şişe kadar mazot dahi vermez.

İspatı uğraştırıcı da bir olay bu.

İnsana lanet ettirir.

Allah göstermesin!
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti akfezer » 28 Ekm 2010, 22:50

yazıklar olsun büyük şirketlere. Bir daha asla bende Opetten yakıt almam.

Bence bu türden mesajlara güvenerek mağduriyet yaşayanlara gereken desteği vermeliyiz. Hepimizi başına gelebilir.
akfezer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: Fabia 1.4 Tdi Specil Sedan

İleti Henien » 30 Ekm 2010, 12:00

Bugün gördüğüm bir haber;

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayilerine ceza yağdırdı.

İncelemeler sonrasında 42 şirkete toplam 7 milyon 365 bin 200 TL'lik ceza kesen EPDK, 13'e yakın şirketten de savunma istedi.

EPDK'nın cezalar ve şirketlerden savunma istemleriyle ilgili ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre EPDK, 42 şirkete toplam 7 milyon 365 bin 200 TL idari para cezası kesti. Cezanın ilan tarihinden itibaren 60 gün veya 15 içinde ödenmesi gerekecek.

Kurul kararına 60 gün içerisinde Danıştay'da açılacak dava ile itiraz edilebilecek. İdari para cezasının 30 gün içerisinde ödenmesi halinde yüzde 25'lik indirimden yararlanılabilecek veya taksitlendirme talebinde bulunulabilecek. EPDK, ayrıca 13'e yakın şirketten de 15 gün içinde yazılı savunma yapmasını istedi.

Bu denetim ve cezalar arttıkça şikayetler de azalacaktır mutlaka.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

Sonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir